BMW Z4 VS Supra – co jest lepsze?

Roadstery i coupe to nie tylko fantazyjne samochody, ale również szybkie. Dodatkowo, samochody te mają lepsze osiągi niż sedany i są łatwiejsze w obsłudze. Wśród różnych roadsterów i coupe oferowanych na rynku, BMW Z4 i Supra są jednymi z najbardziej wyróżniających się. Ale który z nich jest lepszy?

Na papierze, BMW Z4 może wydawać się lepszym samochodem, ale te dwa samochody są bardzo blisko siebie. Tak, BMW Z4 radzi sobie nieco lepiej niż Supra, ale mają prawie taką samą prędkość. Dodatkowo, Z4 ma bardziej luksusowe wnętrze niż Toyota Supra, ale Toyota Supra wygląda bardziej elegancko na zewnątrz niż BMW Z4.

Ważne jest, aby zauważyć, że BMW Z4 i Toyota Supra pochodzą z tej samej platformy i układu napędowego. Zaskakująco, ich wygląd zewnętrzny i wewnętrzny jest bardzo różny, co sprawia, że wiele osób jest zdezorientowanych. Poza tym, Toyota Supra jest coupe, podczas gdy BMW Z4 jest kabrioletem.

Jak BMW Z4 wypada w porównaniu do Toyoty Supry?

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Jeśli jesteś miłośnikiem sportowych samochodów, spodoba Ci się BMW Z4 i Toyota Supra. Te dwa samochody wyglądają spektakularnie i wyjątkowo dobrze radzą sobie na drodze. Jednak Toyota Supra wygląda z zewnątrz bardziej atrakcyjnie niż BMW Z4. Dzięki ostrym liniom, dużym biodrom i ogólnej zwinnej stylistyce, która przyciąga wzrok.

W przeciwieństwie do Toyoty Supry, BMW Z4 posiada subtelną i konserwatywną stylistykę, która jest dobra, ale nie na tym samym poziomie co Supra. Dlatego, jeśli chcesz samochód, który będzie tworzyć więcej uwagi podczas rejsu w dół autostrady, Toyota Supra jest odpowiedzią.

Kiedy zwracamy się do wnętrza, BMW Z4 bierze dzień. To dlatego, że może pochwalić się kilkoma najwyższej klasy i luksusowymi elementami, takimi jak skórzane fotele Sporting Magma Red Vernasca, 10,25-calowy ekran oraz zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy iDrive. Z kolei Supra posiada mniejszy, 8,8-calowy ekran i nieco mniej funkcji w porównaniu do BMW Z4.

  Czy BMW mają kierunkowskazy?

Osiągi

Jak można się było spodziewać, te samochody mają podobne osiągi. BMW Z4 posiada dwie wersje wyposażenia: standardowy 2,0-litrowy silnik turbo z czterema cylindrami, który dostarcza do 255 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego oraz 3,0-litrowy silnik turbo z rzędową szóstką (model M40i), który dostarcza do 382 KM i 368 lb-ft momentu obrotowego.

Z drugiej strony, Toyota Supra również posiada dwa warianty: turbodoładowany silnik rzędowy o pojemności 2,0-litra, który generuje maksymalnie 255 KM i 295 lb-ft momentu obrotowego oraz silnik rzędowy o pojemności 3,0-litra, który generuje maksymalnie 335 KM i 365 lb-ft momentu obrotowego.

Należy pamiętać, że wyższe trymery Supry i Z4 mogą przyspieszyć od 0 do 60 w 3,8 sekundy. Niemniej jednak, BMW Z4 ma lepszą prędkość maksymalną 165 mph, w porównaniu do Supry 160 mph. Ogólnie rzecz biorąc, te samochody mają prawie taką samą prędkość, ponieważ BMW Z4 jest znacznie cięższe niż Supra.

Oszczędność paliwa

Pomimo tego, że BMW Z4 jest cięższe, nadal jest bardziej paliwooszczędne niż Toyota Supra. Ten samochód ma ocenę EPA 25mpg w mieście i 32mpg na autostradzie. Wręcz przeciwnie, Toyota Supra ma ocenę 25mpg w mieście i 30mpg na autostradzie.

Cena

Podstawowa cena Toyoty Supry to 44,300 dolarów, podczas gdy podstawowa cena BMW Z4 to 50,800 dolarów. Tak więc, BMW Z4 jest znacznie droższe, biorąc pod uwagę, że dzielą większość cech.

  BMW 328i vs. 320i - które jest lepsze?

FAQ

Skąd pochodzą części do BMW Z4 i Toyoty Supry?

BMW Z4 i Toyota Supra dzielą większość części pod maską. Większość z tych części jest pozyskiwana lub budowana przez Magna Steyr w tym samym zakładzie w Grazu, w Austrii. Jednak karoseria i większość elementów wnętrza pochodzi od odpowiednich firm. Dlatego też samochody te różnią się wykończeniem zewnętrznym i wewnętrznym.

Dlaczego Toyota użyła BMW do produkcji Supry?

Toyota wykorzystała BMW do produkcji Supry, ponieważ BMW posiadało już wyposażenie, którego Toyota potrzebowała do swojego nowego coupe. W szczególności, BMW posiadało potężny 3,0-litrowy silnik rzędowy 6. Tak więc, zamiast produkować swój silnik, Toyota zdecydowała się na outsourcing od BMW.

Dlatego też Toyota Supra ma dwie opcje silnika od BMW. Pierwszy z nich to 382-konna wersja 3,0-litrowego silnika BMW B58, a drugi to 255-konna wersja 2,0-litrowego silnika turbo B48.

Który samochód jest tańszy w utrzymaniu – Toyota Supra czy BMW Z4?

Toyota Supra jest tańsza w utrzymaniu niż BMW Z4. Mimo, że samochody te wyposażone są w ten sam silnik, części do Toyoty Supry są znacznie tańsze niż do BMW Z4, a ona sama nie psuje się często. Tak więc, koszt naprawy i konserwacji BMW Z4 jest znacznie wyższy w porównaniu do Supry.

Ponadto, koszt utrzymania BMW Z4 rocznie wynosi około 895 dolarów, podczas gdy koszt utrzymania Toyota Supra wynosi około 345 dolarów. Poza tym, jak te samochody się starzeją, więc koszty utrzymania rosną, jak również. Należy pamiętać, że te dwa samochody będą również potrzebowały kilku poważnych napraw na przestrzeni lat, co oznacza, że koszt będzie jeszcze wyższy.

  Czy BMW F30 to dobry samochód?

Który samochód wytrzyma dłużej – BMW Z4 czy Supra?

Ponieważ te dwa samochody mają ten sam silnik, prawdopodobnie będą się starzeć w tym samym czasie. Tak więc średnio powinny wytrzymać ponad 250 000 mil. Jednakże, ponieważ Toyota Supra jest nieco bardziej niezawodna niż BMW Z4, jej żywotność będzie nieco dłuższa.

Poza tym, ogólna trwałość samochodu zależy od nawyków jazdy kierowcy, jak dobrze utrzymują swój samochód i obszaru, w którym mieszkają. Co więcej, samochody starzeją się szybciej w trudnych warunkach niż w umiarkowanych.

Który samochód daje więcej radości z jazdy – Toyota Supra czy BMW Z4?

Toyota Supra i BMW Z4 są nie tylko szybkie, ale również łatwiejsze w obsłudze i prowadzeniu. Niemniej jednak, Toyota Supra jest głośna na nierównej nawierzchni, a także emituje dużo hałasu opon. Z drugiej strony, BMW Z4 jest ciche i łatwiejsze w obsłudze niż Toyota Supra. Tak więc, BMW Z4 jest dużo bardziej przyjemne w prowadzeniu.

Wniosek

BMW Z4 jest idealne dla ludzi, którzy kochają roadstery, podczas gdy Toyota Supra jest najlepsza dla miłośników coupe. Co więcej, BMW Z4 oferuje więcej luksusowych funkcji niż Toyota Supra. Jeśli chodzi o wygląd, Supra jest bardziej przystojna na zewnątrz, podczas gdy Z4 wygląda lepiej i jest bardziej komfortowa wewnątrz.

Ogólnie rzecz biorąc, te samochody mają sportowy wygląd, są szybkie i mają znakomite osiągi. Niemniej jednak, ponieważ BMW Z4 jest znacznie droższe niż Supra, ale mają wiele wspólnych cech, Supra wydaje się być najlepszą ofertą.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z