Cadillac CTS Niezawodność

Cadillacowie słyną z szybkich luksusowych samochodów i stabilnej jazdy. CTS mid-size sedan, który został wycofany z produkcji w 2019 roku. Jednak samochód jest nadal istotny do kupienia i zawiera wiele funkcji hi-tech Cadillaca. Samochód jest przeciętny pod względem niezawodności, ale biorąc pod uwagę wszystkie jego luksusowe cechy, jest to bardzo dobry zakup.

Przegląd

CTS to luksusowy samochód sportowy, który posiada również model V o wysokich osiągach. Zwykłe modele CTS mają silniki 2,0 L I4 i 3,6 L V6, które generują aż 420 koni mechanicznych. Każdy CTS trzeciej generacji wyposażony jest w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Niezawodność

Niezawodność samochodów luksusowych jest często niższa niż innych podstawowych samochodów. Dzieje się tak głównie z powodu wysokich kosztów utrzymania i amortyzacji. CTS ma poniżej średniej ocenę 2,5 na 5,0 dotyczącą niezawodności samochodu. Ma jednak bardzo solidne części i silnik, który wytrzymuje dłużej niż wiele innych samochodów.

Odsprzedaż

Amortyzacja, zazwyczaj, jest bardzo wysoka w przypadku samochodów luksusowych, ponieważ ludzie nie mają tendencji do kupowania starych samochodów luksusowych ze względu na ich wysokie koszty utrzymania. Ludzie mają tendencję do kupowania nowszych modeli z gwarancją, aby zaoszczędzić pieniądze na utrzymaniu. CTS traci około %50 swojej pierwotnej wartości po pierwszych 5 latach. Po 10 latach wartość ta jest jeszcze wyższa, a VTS z 2009 roku kosztuje teraz około 10 000 dolarów.

Bezpieczeństwo

Ostatni model CTS z 2019 roku miał 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa. Samochód osiąga przyzwoite wyniki w testach zderzeniowych, a jeśli chodzi o funkcje wspomagające kierowcę, istnieją takie funkcje, jak system utrzymywania pasa ruchu, ostrzeżenie przed kolizją itp. Samochody Cadillac są często określane jako bezpieczne, więc nie jest to problem dla CTS.

  Cadillac Escalade Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszt utrzymania CTS przez pierwsze pięć lat wynosi około 700 dolarów rocznie. Po pierwszych 5 latach może to kosztować nawet więcej. Jakość części i silnika jest dobra, ale konserwacja zapobiegawcza i regularne wymiany oleju są konieczne, aby cieszyć się taką samą jazdą.

FAQ

Czy Cadillac CTS to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Cadillac CTS jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc jest w Cadillacu CTS?

Cadillac CTS to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mid-Size

Jaka jest moc Cadillaca CTS i czy ma on turbo?

Cadillac CTS ma 335 koni mechanicznych i 285 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to V6 na gaz/etanol o pojemności skokowej 3.6L/ Układ paliwowy to SIDI.

Jak duży jest bagażnik w Cadillacu CTS?

13,7 stóp sześciennych ( 0,388 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Cadillac CTS ma 18 x 8,5-calowe aluminiowe koła przednie i 18 x 8,5-calowe aluminiowe koła tylne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z