Chevrolet Bolt EUV Niezawodność

Jak wszyscy wiemy, samochody elektryczne są przyszłością przemysłu motoryzacyjnego, Chevrolet ocenił to dość szybko i wprowadził swój model Bolt. Model EUV jest najnowszy i jest większy niż model Bolt EV. Ma większy zasięg i jest bardziej SUV-em.

Przegląd

Bolt EUV to subkompaktowy, w pełni elektryczny SUV z wieloma fajnymi funkcjami. Najważniejszą cechą tego samochodu jest tryb superszybkiej jazdy bez użycia rąk. Ponadto, pakiet akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 65 kWh zapewnia szacowany zasięg 247 mil i ma możliwość szybkiego ładowania.

Niezawodność

Chevrolet jest obecny na rynku od lat i jest znany z trwałych i niezawodnych samochodów. Ogólnie rzecz biorąc, Chevrolet jest oceniany na 3,5 na 5,0 punktów w kategorii niezawodności. Bolt EUV jest dopiero od niedawna dostępny w ofercie Chevroleta, więc trudno przypuszczać, aby był niezawodny. Jednak pojawiły się pewne problemy z modułem litowo-jonowym, w związku z którymi GM wycofał go z rynku i wymienił.

Bezpieczeństwo

Samochody takie jak Chevrolety są dobre pod względem środków bezpieczeństwa. Dostępne funkcje obejmują automatyczne hamulce, wspomaganie utrzymania pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją, hamowanie pieszych, poduszki powietrzne itp. Nie oznacza to jednak, że kierowca może całkowicie polegać na funkcjach wspomagających kierowcę.

Amortyzacja

Wskaźnik amortyzacji Chevroletów jest stosunkowo niższy niż innych luksusowych marek. Bolt EUV jest nowością, więc, możemy spojrzeć na stopę amortyzacji Bolta EV. Model EV zamortyzował się o około 30% już po 1 roku posiadania samochodu. Po tym czasie, po 5 latach, jego stopa amortyzacji wynosi 50%.

  Cadillac CT5-V Blackwing Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Konserwacja pojazdów elektrycznych jest stosunkowo niższa niż zwykłych samochodów, ale nadal jest potrzebna. Mniej jest ruchomych części, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale są też inne rzeczy, które wymagają konserwacji, takie jak opony, układ hamulcowy, zawieszenie, a po pewnym czasie trzeba by je wymienić. Jednak ogólnie rzecz biorąc, naprawy i konserwacja są wciąż tańsze.

FAQ

Czy Chevrolet Bolt EUV to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Chevrolet Bolt EUV to samochód z napędem na przednie koła.

Jaka jest moc Chevroleta Bolta EUV i czy ma on turbo?

Chevrolet Bolt EUV ma 200 KM i 266 lb-ft momentu obrotowego. Silnik jest elektryczny o pojemności skokowej NA. Układ paliwowy jest: Elektryczny.

Jak duży prześwit ma Chevrolet Bolt EUV?

5,6 cala ( 14,22 cm )

Jaki typ kół posiada?

Chevrolet Bolt EUV ma 17 x -TBD- calowe aluminiowe koła przednie i 17 x -TBD- calowe aluminiowe koła tylne.

Ile może uciągnąć Bolt EUV?

Standardowa zdolność holownicza Chevy Bolt wynosi 2 000 funtów, ale można ją zwiększyć za pomocą modyfikacji.

Jaka jest różnica pomiędzy Chevy Bolt EV i EUV?

Bolt EUV jest o 6,3 cala dłuższy niż Bolt EV i ma o 3,1 cala więcej miejsca na tylne nogi. Wykończenie EUV Premier dodaje 2,200 dolarów i pozwala na jazdę bez użycia rąk na niektórych autostradach w Ameryce Północnej. Bolt EUV ma znaczną przewagę nad Boltem EV, ponieważ Chevy nie oferuje takiej opcji.

  Chevrolet Aveo Niezawodność

Czy mogę holować przyczepę za pomocą Chevy Bolt?

Nie ma problemu z holowaniem przyczepy za pomocą Bolta. Zaczep do przyczepy Chevy Bolt jest przystosowany do masy pióra przyczepy 300 lb na kuli i masy holowniczej 2000 lb. Dzięki temu nie zostaniesz w tyle podczas następnej wielkiej wyprawy.

Czy Chevrolet Bolt to dobry samochód?

Chevrolet Bolt to doskonały pojazd elektryczny. Bolt EV wyróżnia się na tle pozostałych hybryd i modeli pojazdów elektrycznych długim zasięgiem jazdy, szybkim przyspieszeniem i przyjemną obsługą. Bolt EV ma przestronną kabinę z dużą przestrzenią ładunkową.

Jakie są problemy z Chevy Bolt?

Problem: Akumulator pojazdu Bolt może się zapalić. Rozwiązanie: Aby rozwiązać problem, dostępna jest zarówno wymiana sprzętu, jak i oprogramowania. GM wymieni wszystkie wadliwe moduły w Boltach EV z lat 2017-2019 oraz w Boltach EV/EUV z lat 2020-2022.

Jakie modele Boltów Chevy zapaliły się?

Należy pamiętać o modelach z lat 2017-2019. Jak wspomniano, wymiana oprogramowania i sprzętu może wyeliminować ryzyko pożaru.

Czym jest Bolt EUV?

Bolt EUV (battery electric vehicle) firmy General Motors to nowy model marki Chevrolet. Nowy model został wprowadzony przez producenta samochodów jako rozszerzenie jego linii Bolt. Ma on oferować nabywcom EV proporcje zbliżone do SUV-a.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z