Chevrolet Cobalt Niezawodność

Chevrolet wyprodukował kilka naprawdę dobrych samochodów budżetowych, które są niezawodne i trwałe, aby przetrwać wiele lat. Cobalt jest 2-drzwiowym coupe lub 4-drzwiowym, ale został wycofany z produkcji w USA. Nadal można go kupić i nadal będzie działał jak nowy.

Przegląd

Jest to samochód kompaktowy i była również wersja Pontiac tego samochodu. Cobalt miał serię silników I4 w całej swojej produkcji w Stanach. Samochód jest dość stary jak na dzisiejsze standardy i miał tylko 5-stopniową manualną lub 4-stopniową automatyczną opcję. Jednak samochód jest wystarczająco niezawodny, aby kupić go w 2021 roku.

Niezawodność

Niezawodność jest ważna, ponieważ ludzie chcą mieć samochód, który przetrwa wiele lat i nie przysporzy im wielu problemów. Chevrolety są znane ze swojej niezawodności i samochodów budżetowych, dlatego ich średnia ocena niezawodności wynosi 3,5 na 5.
Cobalt był dość niezawodny samochód, kiedy był w produkcji. Samochód jest nadal dość trwały do posiadania ze względu na jego jakość. Cobalt ma wynik niezawodności około 68 na 100, gdzie 57 jest średnia. Samochód ma również bardzo niskie szanse na uzyskanie jakichkolwiek poważnych napraw i nie jest tak skomplikowany, aby kosztować tysiące dolarów w naprawach.

Bezpieczeństwo

To nie jest najbezpieczniejszy samochód obecny na rynku, i miał swoje problemy. Samochód ucierpiał w testach zderzeniowych i miał tylko akceptowalne oceny w teście zderzenia czołowego. Bezpieczeństwo pasażerów również nie jest najlepsze w tym samochodzie, ale późne modele Cobalt z pewnością poprawiły ich jakość.

  Ford Transit Connect Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Konserwacja nie jest dużym problemem dla Chevroleta, ponieważ są to samochody dość łatwe w utrzymaniu, a ich części są również łatwo dostępne na rynku po niskich cenach. Cobalt nie jest bardzo skomplikowany i każdy prosty warsztat naprawczy może mieć do niego wgląd. Średni roczny koszt utrzymania modelu Cobalt wynosi około 450 dolarów, co jest całkiem rozsądne.

FAQ

Czy Chevrolet Cobalt to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Chevrolet Cobalt jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Chevrolecie Cobalt?

Chevrolet Cobalt to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Kompaktowy

Jaka jest moc Chevroleta Cobalt i czy ma on turbo?

Chevrolet Cobalt ma 155 KM mocy i 150 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to 4-Cyl gazowy o pojemności skokowej 2.2L/ Układ paliwowy to: MFI.

Jak duży jest bagażnik w Chevrolecie Cobalt?

13,9 stóp sześciennych ( 0,394 m3 )

Jak duży prześwit ma Chevrolet Cobalt?

5,4 cala ( 13,72 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Chevrolet Cobalt ma aluminiowe koła przednie 16 x 6 cali i aluminiowe koła tylne 16 x 6 cali.

Ile mil wytrzyma Chevy Cobalt?

Chevy Cobalt może wytrzymać co najmniej 250 000 mil, jeśli jest odpowiednio konserwowany i zadbany. Ma prosty, czterocylindrowy silnik, który jest bardzo niedrogi i łatwy do naprawienia, jeśli coś pójdzie nie tak.

  Buick Envision Niezawodność

Dlaczego Chevy przestał produkować cobalt?

2 marca 2010 roku GM ogłosił wycofanie 1,3 miliona samochodów kompaktowych w Ameryce Północnej. Było to spowodowane problemami z układem wspomagania kierownicy. GM najpierw dokonał napraw w starszych modelach, a dopiero potem zajął się nowszymi. Z tego powodu zaprzestano produkcji Cobalta. Chevrolet Cruze zastąpił ten pojazd pod koniec 2010 roku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z