Chevrolet Malibu – niezawodność

Znany z przystępnych cenowo samochodów, Chevrolet produkuje jedne z najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Malibu to średniej wielkości 4-drzwiowy sedan. Chevrolet produkuje ten model od 1964 roku i obecnie jest to już jego 9. generacja. Samochód charakteryzuje się świetną dynamiką jazdy i komfortowym wnętrzem.

Przegląd

Malibu to jeden z najpopularniejszych samochodów lat 60-tych i 70-tych. Najnowsza generacja występuje w 4 poziomach wyposażenia z opcją silnika 1.35 L turbo, 1.5 L i 2.0 L. Malibu jest wyposażony we wszystkie systemy łączności, takie jak Apple CarPlay, Android Auto i Amazon’s Alexa. Istniała wersja hybrydowa, ale została wycofana z produkcji w 2020 roku.

Niezawodność

Chevrolet to niezawodna marka GM Motors, inna niż Buick. Malibu jest świetną trwałą opcją dla sedana. Samochód ma wynik niezawodności 89 na 100 według J.D Power. Wynik ten usprawiedliwia samochód patrząc na jego świetnej jakości części. Nie ma też żadnych poważnych problemów, o które można by się martwić.

Bezpieczeństwo

Opcje bezpieczeństwa są niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Malibu ma wiele wspaniałych funkcji bezpieczeństwa i ogólną ocenę bezpieczeństwa 4 gwiazdki na 5 możliwych według NHTSA. Samochód świetnie wypada w testach zderzeniowych. Co więcej, samochód oferuje takie funkcje bezpieczeństwa jak tempomat, system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system ostrzegania przed kolizją, system awaryjnego hamowania i inne.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży jest często dobra w samochodach Chevroleta ze względu na ich niskie koszty utrzymania i wysoki popyt. Tak samo jest w przypadku Malibu i ma on dobrą wartość odsprzedaży. Samochód amortyzuje się o około 50% w ciągu 5 lat, co jest świetnym rozwiązaniem dla właścicieli.

  Kto produkuje najbardziej niezawodne silniki turbo?

Konserwacja i naprawy

Samochody wymagające intensywnej konserwacji często stanowią problem dla właścicieli. Dobrą cechą Chevroletów jest to, że ich utrzymanie nie kosztuje wiele. Malibu ma niskie szanse na uzyskanie jakichkolwiek poważnych napraw, a koszty utrzymania również nie są tak drogie i kosztują średnio około 500 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Chevrolet Malibu to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Chevrolet Malibu to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Chevrolecie Malibu?

Chevrolet Malibu to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Cars

Jaka jest moc Chevroleta Malibu i czy ma on turbo?

Chevrolet Malibu ma 160 KM i 184 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to turbodoładowany, gazowy I4 o pojemności skokowej 1.5L/ Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk paliwa.

Jak duży jest bagażnik w Chevrolecie Malibu?

15,7 stóp sześciennych ( 0,445 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Chevrolet Malibu ma aluminiowe koła przednie 18 x 8,0 cali i aluminiowe koła tylne 18 x 8,0 cali.

Czy Chevrolet Malibu ma jakieś problemy?

NHTSA informuje, że ponad połowa skarg dotyczących 2018 Malibu była związana z silnikiem lub układem paliwowym. Istnieje wiele problemów, od prostych problemów z korkiem gazu do poważnych wycieków płynu chłodzącego i oleju z różnych uszczelek.

Jak długo wytrzymuje Chevy Malibu?

Chevrolet Malibu jest znany z tego, że wytrzymuje od 150 000 do 200 000 mil. Jeśli jeździsz średnio 15,000 mpg, Twój Chevrolet Malibu powinien wytrzymać 13 lat.

  Cadillac Escalade EXT Niezawodność

Czy warto kupić Chevroleta Malibu?

Consumer Reports ocenia model 2020 Malibu na dwa z pięciu punktów w oparciu o ocenę jego niezawodności w ciągu ostatnich kilku lat. Ranking ten jest spójny w ciągu ostatnich kilku lat, gdzie modele 2016 i 2018 mają ranking po jednym na pięć, podczas gdy model 2017 ma ranking w drugiej połowie piątki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z