Chevrolet Volt – niezawodność

Samochody Chevy z pewnością nie należą do najbardziej luksusowych i ekskluzywnych pojazdów na świecie, ale są niezwykle niezawodne i trwałe. Volt to hybryda typu plug-in, która była nawet jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w USA. Samochód został wycofany z produkcji w 2019 roku, ale nadal jest świetną opcją na rynku.

Przegląd

Chevy produkuje ten samochód od 2011 roku, a w 2019 roku zaprzestano jego produkcji wraz z 2. generacją. Volt 2. generacji miał większą baterię 18,4 kWh litowo-jonową o szacunkowym przebiegu 53 mil w trybie całkowicie elektrycznym. dzięki swojemu systemowi hybrydowemu, samochód daje niezwykle przyzwoite zużycie paliwa i mniejszą emisję dwutlenku węgla.

Niezawodność

Niezawodność jest zawsze istotną kwestią przy zakupie samochodu do codziennej jazdy, takiego jak Chevrolet. Chevy jest znana z niezawodnych samochodów o niskich kosztach eksploatacji. Volt nie jest najbardziej niezawodnym samochodem, ale jego średnia ocena niezawodności wynosi 77 punktów na 100 możliwych. W samochodzie jest mniej poważnych usterek, co pomaga w jego niezawodności.

Bezpieczeństwo

Niezawodność zależy również od pomiarów bezpieczeństwa i cech samochodu. Volt posiada 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa przyznawaną przez każdą organizację zajmującą się pomiarami bezpieczeństwa. Samochód bardzo dobrze wypadł w testach zderzeniowych. Ponadto, funkcje bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, monitorowanie martwego pola, ostrzeganie przed kolizją, dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo samochodu.

Stopa amortyzacji

Produkcja Volta została zaprzestana przez Chevy, ale nadal jest obecna na rynku starych samochodów. Model 2019 kosztowałby około 16 000 dolarów, w zależności od stanu samochodu. Ten dalej amortyzowałby się o około 13% po 5 latach, co nie jest złe jak na samochód wycofany z produkcji.

  BMW M4 Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania to jedna z najważniejszych rzeczy w posiadaniu samochodu. Chevrolety słyną z samochodów o niskich kosztach utrzymania i tak samo jest w przypadku Volta. Na wszystkie przeglądy i nieterminowe naprawy potrzebuje on około 550 dolarów rocznie.

FAQ

Czy Chevrolet Volt to samochód z napędem na przednie, tylne czy wszystkie koła?

Chevrolet Volt jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Chevrolecie Volt?

Chevrolet Volt to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Jaka jest moc Chevroleta Volt i czy ma on turbo?

Chevrolet Volt ma 149 KM mocy i 294 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowo-elektryczny I4 o pojemności skokowej 1,5L/ Układ paliwowy to: Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Chevrolecie Volt?

10,6 stóp sześciennych ( 0,3 m3 )

Jaki typ kół posiada samochód?

Chevrolet Volt ma aluminiowe koła przednie 17 x 7 cali i aluminiowe koła tylne 17 x 7 cali.

Ile mil wytrzyma Chevrolet Volt?

Chevrolet Volt wytrzyma od 200 000 do 300 000 kilometrów. Jeśli będziesz o niego dbał, hybrydowy układ napędowy nie powinien zawieść. Samochód może Ci posłużyć jeszcze przez około 13 do 20 lat, jeśli przejeżdżasz 15 000 mil rocznie.

Dlaczego Chevy Volt został wycofany z produkcji?

Powodem, dla którego zaprzestano produkcji jest to, że Volt miał zarówno elektryczny, jak i spalinowy układ napędowy, co utrudniało mu osiągnięcie takiej samej rentowności, jak w przypadku pojazdu czysto elektrycznego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z