Chrysler PT Cruiser – niezawodność

Chrysler jest uważany za przeciętną markę pod względem niezawodności. PT Cruiser jest 4-drzwiowym hatchbackiem i został stworzony, aby nadać samochodowi wygląd retro. Wygląd samochodu nie są najbardziej estetyczne, a także wydajność tego samochodu nie jest najlepszy. Jeśli chodzi o niezawodność, to jest ona po prostu przeciętna.

Przegląd

Samochód ten został stworzony jako samochód z wyglądem zewnętrznym w stylu retro. Był to samochód, który odniósł spory sukces w swoim czasie. Samochód jest obecny w silniku 2,4 L I4, który produkuje 150 koni mechanicznych. Posiadał on kilka poziomów wykończenia z wieloma cechami.

Niezawodność

Sprawdzanie niezawodności samochodu przed zakupem jest zawsze dobrą praktyką. Chrysler zajmuje 11 miejsce w rankingu niezawodności wśród 32 producentów samochodów, a jego ocena niezawodności wynosi 4,0 na 5,0. PT Cruiser posiada średnią ocenę niezawodności 3.0 na 5.0 według J.D Power.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest zazwyczaj na najwyższym poziomie w samochodach marki Fiat, a Chrysler 300 jest jednym z nich. Samochody Chryslera są często crash-testowane przez IIHS lub NHTSA dla celów bezpieczeństwa. PT Cruiser również został poddany crash-testom i otrzymał dobrą ocenę od IIHS. Funkcje bezpieczeństwa tego samochodu obejmują poduszki powietrzne, ABS, kontrolę trakcji itp.

Stopa amortyzacji

Wartość odsprzedaży pomaga również w określeniu niezawodności samochodu. Zazwyczaj samochody Chryslera mają dobrą wartość odsprzedaży i mniejszą stopę amortyzacji, ale PT Cruiser jest samochodem wycofanym z produkcji, więc jest dostępny po niskiej cenie, a jego amortyzacja po 5 latach wynosi zaledwie 5%.

Konserwacja i naprawy

Koszty utrzymania są najważniejszym aspektem niezawodności, ponieważ ludzie nie chcą wydawać dodatkowej ilości pieniędzy na utrzymanie i naprawy. Średni roczny koszt utrzymania samochodów Chrysler wynosi 608 dolarów. Koszt utrzymania PT Cruisera wynosi prawie 650 dolarów, co jest wysoką wartością w tej kategorii.

  Chrysler Pacifica Niezawodność

FAQ

Czy Chrysler PT Cruiser to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Chrysler PT Cruiser to samochód z napędem na przednie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Chryslerze PT Cruiser?

Chrysler PT Cruiser to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Subcompact

Jaka jest moc silnika w Chryslerze PT Cruiser i czy ma on turbo?

Chrysler PT Cruiser ma 150 KM i 165 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe I4 o pojemności skokowej 2.4L/ Układ paliwowy to: SMPI.

Jak duży prześwit ma Chrysler PT Cruiser?

5,5 cala ( 13,97 cm )

Jaki typ kół posiada?

Chrysler PT Cruiser ma aluminiowe koła przednie 16 x 6,0 cali i aluminiowe koła tylne 16 x 6,0 cali.

Czy PT Cruisery mają dużo problemów?

Silnik jest głównym problemem z PT Cruiser. Inne częste skargi dotyczące silnika PT Cruiser obejmują trudności z uruchomieniem i zgaśnięciem silnika. Problemy te mogą być objęte rozszerzoną gwarancją na układ napędowy. W starszych pojazdach mogą jednak wystąpić kosztowne naprawy silnika.

Jak długo wytrzyma silnik PT Cruisera?

Chrysler PT Cruiser może przejechać 250.000 mil. Chrysler PT Cruiser to niezawodne pojazdy, których wskaźnik niezawodności wynosi 19,97%, a zakres przebiegów przekracza 150 000.

Dlaczego Chrysler zaprzestał produkcji PT Cruisera?

Po faceliftingu w 2006 roku sprzedaż PT Cruisera stale spadała. W 2007 roku spadła o prawie jedną trzecią, a następnie o połowę w 2008 roku. Rok 2008 był ostatnim rokiem produkcji kabrioletów. Chrysler ogłosił rok 2010 końcem produkcji PT Cruisera, ponieważ Cerberus Capital Management, poprzedni właściciel, chciał zredukować koszty.

  BMW X5 Niezawodność

Co oznacza skrót PT w PT Cruiser?

Plymouth Truck.

Czy PT Cruisery dobrze radzą sobie na śniegu?

Tak, są dobre na śniegu, mimo że jest to samochód z napędem na przednie koła.

Czy Chrysler PT Cruiser to dobry samochód?

Testy drogowe wykazały, że Chrysler PT Cruiser to samochód dający wiele radości z jazdy. Był dobrze prowadzony i miał płynną jazdę. Użyteczność Cruisera była również lepsza niż kompaktowych crossoverów. Głównymi wadami Cruisera były powolne przyspieszenie i słabe zużycie paliwa.

Czy PT Cruiser jest najgorszym samochodem?

Inni uważają je za najgorsze. Pomimo tego, że próbują odwrócić uwagę swoją retro stylistyką, nie można zignorować problemów z silnikiem i skrzynią biegów. To tylko kilka z powodów, dla których PT Cruiser jest bez wątpienia jednym z najbardziej niebezpiecznych samochodów, jakie kiedykolwiek powstały.
Z pewnością jest to samochód, który podąża w obu kierunkach, w zależności od tego, jak postrzegasz dobry samochód.

Jaka jest prędkość maksymalna PT Cruisera?

200 km/h (124 mph) i osiąga 100 km/h w 7,5 sekundy.

Czy PT Cruiser jest uważany za SUV-a?

PT Cruiser został sklasyfikowany przez Chryslera jako kompaktowy samochód użytkowy, a nie pickup, jak twierdzi NHTSA. PT Cruiser, w przeciwieństwie do wielu SUV-ów typu crossover, które widzimy dzisiaj, jest dłuższą wersją małego samochodu.

Czy ma silnik z turbodoładowaniem?

Jest to opcja, aby uzyskać wersję z turbodoładowaniem. Turbodoładowany silnik benzynowy 2,4 litra 16v Turbo przyspiesza PT Cruiser GT 2.4 Turbo do 62 mph w 7,5 sekundy, a następnie do prędkości maksymalnej 124 mph.

  Czy samochody Mercedesa są niezawodne po przejechaniu 100 tys. mil?

Czy przywrócą PT Cruisera?

Chrysler jeszcze nic nie powiedział. Ale jeśli to zrobią, byłoby interesujące wiedzieć, jakiego rodzaju zmiany wprowadzą.

Czy PT Cruiser był sukcesem?

To był na pewno sukces w roku, w którym się pojawił. Z ponad 1 milion sprzedanych PT Cruisersin ponad 10 lat w USA, i trafiając do pierwszej dziesiątki w 2001 roku, dla większości, że nie jest źle.

Czy PT Cruiser jest klasykiem?

Skromny Chrysler PT Cruiser jest na drodze do statusu klasyka, czy się to komuś podoba, czy nie. Neoklasyczne linie samochodu sprawiły, że odniósł on ogromny sukces sprzedażowy w latach sześćdziesiątych. Ale to nie one są powodem, dla którego ten samochód zostanie na nowo odkryty za swój kicz.

Czy można dostać kabriolet PT Cruiser?

Tak, można go dostać jako kabriolet. Miłośnicy Chryslera PT Cruiser mogą wybierać spośród czterodrzwiowego wozu lub dwudrzwiowego kabrioletu. Do wyboru jest wagon podstawowy, limitowany lub touring. Kabriolety są dostępne w wersjach Touring, Base i GT.

Ile wyprodukowano Chryslerów PT Cruiser Convertibles?

76,249 kabrioletów zostało zbudowanych w USA.

Inne rzeczy, o których warto wiedzieć:

  • koszmar w naprawach
  • ogromna pomoc
  • ciasna komora silnika
  • średnie zużycie paliwa: 19 miasto / 24 autostrada

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z