Co jest takiego wyjątkowego w Tesli?

Co jest takiego wyjątkowego w Tesli?

Tesla nie tylko zmieniła popularność pojazdów elektrycznych (EV), ale jest też obecnie najbardziej wartościową firmą motoryzacyjną na świecie. Ale co sprawia, że Tesla jest tak wyjątkowa?
Tesla jest wyjątkowa ze względu na wiele korzyści, jakie oferuje w porównaniu z innymi producentami samochodów. W porównaniu z innymi samochodami wysokiej klasy, Tesle są przyjemne, łatwe i płynne w prowadzeniu. Ponadto są przyjazne dla środowiska, wygodne, bezpieczne, ciche w eksploatacji i mają dużą pojemność bagażnika.
Krótko mówiąc, Tesla ma niemal wszystko, czego można zapragnąć w nowoczesnym samochodzie. Dlatego też wielu ludzi określa ją mianem samochodu przyszłości. Dzięki zaawansowanej technologii, przedłużonej gwarancji i prostej aktualizacji oprogramowania, która przychodzi.
Oto co sprawia, że Tesla jest tak wyjątkowa:

Doskonały design

Pomimo tego, że jest to pojazd elektryczny, Tesla oferuje jedne z najlepszych projektów samochodów na rynku. Dotyczy to zarówno wyglądu zewnętrznego, jak i wnętrza. Weźmy na przykład nową Teslę Model S. Ten samochód jest naprawdę piękny, a jego design konkuruje z najlepszymi na rynku.

Brak zbiornika paliwa

Kolejnym powodem, dla którego pojazdy elektryczne Tesli są wyjątkowe jest to, że nie posiadają one zbiornika paliwa. Zamiast tego są one wyposażone w bardzo duży pakiet akumulatorów, który posiada ogniwa magazynujące energię, system chłodzenia i niektóre elektryczne elementy sterujące. Są one umieszczone w płaskiej skrzyni pomiędzy szynami ramy, pod płytą podłogową.

Przedni schowek

Oprócz braku zbiornika paliwa, pojazd ten nie posiada również silnika, co oznacza, że wnęka silnika z przodu samochodu jest kolejnym schowkiem. W przeciwieństwie do innych producentów samochodów elektrycznych, którzy pod maską umieszczają ładowarki, przetwornice energii, sterowniki elektroniczne, a czasem także silniki elektryczne.

  Jakie są wady Tesli?

Wyjątkowo bezpieczny samochód

Jedną z rzeczy, która stawia Teslę ponad wieloma samochodami z wyższej półki, jest jej bezpieczeństwo. Tesla należy do najwyżej ocenianych samochodów pod względem bezpieczeństwa. Na przykład, Tesla Model X posiada 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa we wszystkich kategoriach przyznaną przez National Highway Traffic Safety Administration.

Szybsze przyspieszenie

Jeśli chodzi o przyspieszenie, nic nie pobije Tesli, włącznie z BMW. Weźmy na przykład Teslę Model S, która potrafi przyspieszyć od 0 do 60 w 2,28 sekundy. To znacznie powyżej konkurencji, ponieważ najbliżsi konkurenci mogą przyspieszyć od 0 do 60 mph w 3 do 4 sekund.

Łatwość prowadzenia i kontroli

Jedną z największych zalet posiadania Tesli jest łatwość jej obsługi. W przeciwieństwie do tradycyjnych pojazdów, które posiadają mnóstwo przełączników, pokręteł, przycisków soft-touch i joysticków, Tesla nie zawiera tych rzeczy. Wręcz przeciwnie, ten samochód wyposażony jest w duży, centralnie umieszczony, 17-calowy ekran, który steruje wszystkimi funkcjami.

Łatwy w utrzymaniu

Ponieważ Tesla nie posiada wielu ruchomych części, jak inne pojazdy, regularna konserwacja jest łatwa i mniej kosztowna. Układ napędowy Tesli ma około 17 ruchomych części, w porównaniu z 200 częściami występującymi w tradycyjnych spalinowych układach napędowych.
W rezultacie możesz sterować swoim samochodem z centralnego ekranu i nie musisz zajmować się wieloma pokrętłami czy przyciskami. Jedyne przyciski, z jakimi można się zetknąć, to przycisk otwierania schowka i świateł awaryjnych. Prędkościomierz i informacje o systemie energetycznym są wyświetlane cyfrowo na ekranie skierowanym w stronę kierowcy.

Doskonała moc akumulatorów

System akumulatorów Tesli wyróżnia ją spośród wszystkich innych pojazdów elektrycznych z napędem akumulatorowym (BEV). Podczas gdy inni producenci pojazdów elektrycznych stosują akumulatory litowo-jonowe w formacie woreczkowym lub duże płaskie ogniwa, Tesla używa akumulatorów w formacie cylindrycznym z chemią niklowo-kobaltowo-aluminiową. Baterie te mają o 50% większą gęstość energetyczną niż te stosowane w innych ogniwach BEV.
To dlatego Tesla ma duży zasięg i wysokie osiągi. Ponadto, Tesla posiada ładowarkę o mocy 10 kW, która ładuje samochód szybciej niż inne ładowarki dostępne na rynku. Większość pojazdów BEV korzysta z ładowarki o mocy 6,6 kW, która może pobierać energię tylko z domu o napięciu 240 V.

  Czy napęd na wszystkie koła Tesli jest tego wart?

Bezprzewodowe aktualizacje

Tesla zazwyczaj oferuje aktualizacje oprogramowania dla swoich samochodów i dostarcza je bezprzewodowo w dogodnym dla kierowcy momencie. Większość z tych aktualizacji jest darmowa i aktualizuje różne funkcje w pojeździe. Na przykład, jedna z ostatnich aktualizacji dotyczyła unikalnych drzwi modelu X – falcon-wing.

Niższa wartość amortyzacji

Wreszcie, Tesla jest tak wyjątkowa ze względu na niską wartość amortyzacji w porównaniu do innych luksusowych pojazdów. Jest to coś, czym wiele samochodów z wyższej półki nie może się pochwalić, ponieważ amortyzują się one bardzo szybko po opuszczeniu salonu. Tesla ma wartość amortyzacji około 58% po 3 latach posiadania.

Tesla FAQ

Dlaczego Tesla Motors z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna?

Tesla staje się popularna dzięki wyjątkowym osiągom, komfortowi, bezpieczeństwu i wydajności. Co więcej, pojazdy elektryczne Tesla są bardzo wygodne, ponieważ firma zainstalowała sieć bezpłatnych superładowarek w całych Stanach Zjednoczonych. Poza tym, samochody te są łatwe w utrzymaniu i mają wysoką wartość odsprzedaży.

Jakie są niektóre z głównych innowacji Tesla Motors?

Mimo że Tesla przez lata wprowadziła kilka kluczowych innowacji, niektóre z nich przeważają nad innymi. Należy do nich niesamowity zasięg baterii, który w modelu Tesla Roadster wynosi aż 265 mil. Inne najważniejsze innowacje to bezpieczeństwo baterii, doskonały czas ładowania, sieć dystrybucji i infrastruktura stacji ładowania.

Dlaczego warto kupić Teslę?

Kupno Tesli to nie tylko dobra inwestycja, ale także pewność, że odsprzedadzą Państwo samochód po wyższej cenie niż inne pojazdy z wyższej półki. Dodatkowo, pojazdy Tesli są bezpieczne, mocne, wydajne i komfortowe. Nie musisz się też martwić o emisję spalin, ponieważ samochód jest przyjazny dla środowiska.
Jeśli chodzi o konserwację i naprawy, będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że jazda Teslą jest bardzo opłacalna przy niewielkiej lub zerowej potrzebie konserwacji. Ponieważ nie potrzebujesz gazu, jest niewiele części, o które musisz się martwić, jeśli chodzi o zużycie.

  Jakie problemy ma Tesla?

Czy Tesla jest przyszłością przemysłu motoryzacyjnego?

Jest to pytanie, które wywołało wielką debatę na forach samochodowych. Trudno jest argumentować przeciwko Tesli jako samochodowi przyszłości, ponieważ istnieje ona dopiero od 17 lat. Jednak nawet jeśli niektórzy twierdzą, że Tesla nie jest samochodem przyszłości, to jest to najbardziej zaawansowany samochód w tej chwili.

Final thoughts

Tesla jest wyjątkowym samochodem ze względu na łatwość prowadzenia, konserwacji i niezawodność. Ten elektryczny pojazd jest również bezpieczny, ma wysokie osiągi i jest bardzo wydajny. Nie będziesz musiał martwić się o benzynę, gdy masz do czynienia z Teslą. A jeśli chcesz uaktualnić do najnowszego modelu Tesla, można sprzedać swój samochód w fantastycznej cenie, ponieważ ma bardzo niską wartość amortyzacji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z