Co robi Tesla Autopilot?

Tesla to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów na rynku. Dzięki zaawansowanemu systemowi wspomagania kierowcy Autopilot, który czyni ją wyjątkową. Ale na czym polega działanie Tesla Autopilot?

Autopilot to system, który pozwala Twojej Tesli na automatyczną jazdę, przyspieszanie i hamowanie w obrębie swojego pasa ruchu. Jednak w chwili obecnej funkcja ta nie jest w pełni autonomiczna, ponieważ wymaga aktywnego nadzoru kierowcy. Mimo to, system jest bardzo wygodny, ponieważ pomaga Ci w najtrudniejszych momentach jazdy.

Mimo że Tesla nie jest obecnie w pełni autonomiczna, wszystkie nowe Tesle są wyposażone w pełny sprzęt do samodzielnej jazdy, który będzie wymagany w przyszłości. System ten został stworzony do wykonywania krótko- i długodystansowych przejazdów bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności przez kierowcę w samochodzie.

Czym jest Tesla Autopilot?

Tesla Autopilot to system autonomicznego wspomagania kierowcy, w który wyposażona jest Tesla. Jest to funkcja, która pozwala Tesli widzieć otoczenie, takie jak samochody, drogi, obiekty i ludzie wokół niej. Po tej funkcji bada otoczenie, może prowadzić się do ograniczonego zakresu.

Tak więc, mimo że system Autopilot Tesli jest bardzo przydatny, jest ograniczony w tym, co może zrobić, ponieważ wymaga pomocy w pełni uważnego kierowcy, aby działać prawidłowo. Bez kontroli kierowcy, rzeczy mogą pójść na południe naprawdę szybko i z ręki. Tesla planuje jednak uczynić swoje samochody w pełni autonomicznymi w niedalekiej przyszłości.

Jak działa Tesla Autopilot?

Zanim omówimy, co potrafi Tesla Autopilot, ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje podstawowy Tesla Autopilot i rozszerzony Tesla Autopilot. Podstawowy Tesla Autopilot jest wyposażony we wszystkich nowych Teslach jako standardowa funkcja, podczas gdy rozszerzony Tesla Autopilot jest dostarczany w niektórych regionach, takich jak Wielka Brytania.

  Jakie są złe strony Tesli?

Podstawowe Tesla Autopilot działa z podstawowych funkcji, które pozwalają samochód, aby przyspieszyć, hamulec, i przy minimalnym sterowaniu. Samochód przyspiesza do zadanej prędkości, hamuje dla pieszych i innych samochodów oraz kieruje tak, aby utrzymać samochód na swoim pasie ruchu.

Dodatkowo, podstawowy Autopilot Tesli jest zaprojektowany tak, aby pomagać Ci w najtrudniejszych momentach jazdy. Na przykład, podczas jazdy po autostradach lub podobnych trasach. Niektóre z dodatkowych funkcji, w które wyposażony jest podstawowy Autopilot, to monitorowanie martwego pola, hamowanie awaryjne, adaptacyjny tempomat i alerty antykolizyjne.

Pomimo oferowania wszystkich powyższych funkcji, podstawowy system autopilota nie zapewnia autonomicznej jazdy. Niemniej jednak, będzie on kontrolował przyspieszenie i hamowanie, ale kierowca będzie odpowiedzialny za kierowanie samochodem.

Wręcz przeciwnie, ulepszony system Autopilot daje najlepsze z obu podstawowych i w pełni samodzielne funkcje jazdy, które omówimy poniżej. Enhanced Autopilot daje funkcje, takie jak auto park, wezwanie, auto zmiana pasa ruchu i „Navigate na Autopilota” funkcji, ale bez znaku stopu lub światła opcji.

Dla amerykańskich kierowców, którzy chcą więcej niż podstawowy system Autopilot, Tesla oferuje system full-self driving (FSD). Właściciele Tesli będą musieli zakupić ten pakiet za 10 000 dolarów, aby cieszyć się jego funkcjami. Co więcej, system ten wyposażony jest w więcej funkcji niż podstawowa funkcja autopilota.

Tesla FSD może pochwalić się takimi funkcjami jak automatyczna zmiana pasa ruchu, która może zarządzać fuzjami, wyprzedzaniem i zjazdami. Poza tym, może również kontrolować „Navigate on Autopilot,” ale także rozpoznawać światła drogowe i znaki stopu, co ulepszony autopilot nie może zrobić. Inne funkcje obejmują system automatycznego parkowania i funkcję „przywołania”.

  Czy jazda Teslą jest tańsza niż pojazdem na gaz?

Jakie funkcje sprawiają, że Autopilot jest możliwy?

Tesla jest wyposażona w wiele funkcji, które sprawiają, że autopilot jest możliwy. Obejmują one osiem kamer surround, które oferują 360 stopni widoczności wokół samochodu w zasięgu do 250 metrów. Do tego dochodzi 12 zaktualizowanych czujników ultradźwiękowych, które współpracują z kamerami, umożliwiając wykrycie obu obiektów wokół samochodu.

FAQ

Jakie są niektóre z rzeczy, których Tesla Autopilot nie potrafi zrobić?

Teraz, gdy już wiesz, co robi Tesla Autopilot, ważne jest również, aby wiedzieć, czego Tesla Autopilot nie potrafi. System ten ma trudności z zauważeniem, że samochody na innych pasach nie znajdują się bezpośrednio przed nim. Tak więc, jeśli samochód na innym pasie zatrzymuje się lub zwalnia, Autopilot naciska na hamulce, myśląc, że jest na swoim pasie.

Inną sytuacją, w której Autopilot nie jest dokładny, jest wykrywanie zakrętów na drodze. Jeśli samochód skręca na zakręcie, a Twoja Tesla jest tuż za nim, może pomyśleć, że samochód skręca w poprzek drogi i również natychmiast zacznie hamować. Nie ma znaczenia, czy droga jest oznaczona, czy nie, Tesla się zatrzyma.

Jaka jest różnica między Tesla Autopilot a ulepszonym pilotem?

Tesla autopilot to podstawowy system do samodzielnej jazdy, w który wyposażone są wszystkie nowe Tesle. Z drugiej strony, Tesla ulepszony autopilot jest dostępny tylko w wybranych regionach, takich jak Wielka Brytania. Ponadto, ulepszony autopilot posiada dodatkowe funkcje, takie jak nawigacja na autopilocie.

  O ile wzrosną Twoje rachunki za prąd z Teslą?

Czy można spać w Tesli podczas jazdy?

Mimo że Tesla posiada system samojezdny, nie zaleca się spania w samochodzie, ponieważ do prawidłowego działania potrzebuje on kontroli człowieka. Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz znaleźć się w tarapatach. Możesz jednak pozwolić, aby samochód prowadził Cię na autostradzie, a jeśli zdrzemniesz się bezwiednie, autopilot może Cię uratować w ograniczonym zakresie.

Czy pełna samojezdność Tesli jest tego warta?

Jeśli jeździsz na długich dystansach lub na autostradach, to funkcja samojezdna Tesli jest tego warta. Wynika to z faktu, że wykona ona większość pracy za Ciebie, gdy Ty będziesz się relaksował i bezpiecznie prowadził samochód. Niemniej jednak, jeśli jeździsz Teslą po mieście, autopilot może nie być dla Ciebie zbyt użyteczny, ponieważ nie będziesz musiał go stosować przez większość czasu.

Jakie są standardowe funkcje bezpieczeństwa we wszystkich Teslach?

Wszystkie nowe samochody Tesla są wyposażone w standardowe funkcje bezpieczeństwa, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i ochronę. Niektóre ze standardowych funkcji obejmują ostrzeganie przed kolizją boczną, automatyczne hamowanie awaryjne, ostrzeganie przed kolizją z przodu i automatyczne światła drogowe.

Wniosek

Podsumowując, Tesla autopilot to system, który umożliwia samochodowi automatyczne kierowanie, przyspieszanie i hamowanie w obrębie swojego pasa ruchu. Jednak system ten wymaga uważnego kierowcy, aby kontrolować samochód, ponieważ nie jest on jeszcze w pełni autonomiczny. Niemniej jednak, system upraszcza pracę kierowcy, wykonując niektóre zadania przy minimalnej interwencji człowieka.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z