Co sprawia, że samochód luksusowy jest samochodem luksusowym?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że samochód luksusowy jest samochodem luksusowym, nie jesteś sam. Podczas gdy wiele osób zakłada, że jest to po prostu wysoka cena tych pojazdów, w rzeczywistości jest to coś znacznie więcej. Luksusowe pojazdy zazwyczaj oferują mnóstwo udogodnień, które po prostu nie są dostępne w większości standardowych pojazdów, a od sposobu, w jaki jest wykonany do liczby fantazyjnych funkcji wewnątrz pojazdu, są to naprawdę samochody, które wyróżniają się wśród innych. Jeśli jesteś ciekaw, co sprawia, że luksusowy samochód jest naprawdę luksusowy, czytaj dalej.

Jakość, która robi różnicę

Pomyśl o tym w ten sposób: typowy luksusowy samochód będzie miał te same części i komponenty co standardowy samochód, ale różnica w jakości tych części i komponentów jest uderzająca. Przyjrzyjmy się na przykład wnętrzom samochodów. Wszyscy producenci samochodów dbają o to, aby wnętrza ich samochodów były wygodne w prowadzeniu i jeździe, ale producenci samochodów luksusowych idą o krok dalej. W luksusowych samochodach, każdy centymetr wnętrza jest wykonany tak, aby zapewnić najwyższy komfort zarówno kierowcy jak i pasażerom. Kierowcy i pasażerowie będą rozpieszczani do tego stopnia, że będą chronieni przed hałasem i różnymi niedoskonałościami na drodze.
Innym przykładem jest system zawieszenia. Systemy zawieszenia są tam, aby utrzymać koła mocno posadzone na ziemi podczas większości scenariuszy jazdy. Luksusowy samochód, z drugiej strony, ma ulepszone systemy zawieszenia, które pozornie eliminują wszystkie nierówności i koleiny na drodze tak, że jazda i doświadczenie jazdy jest super gładka. W rzeczywistości, z luksusowego samochodu, prawdopodobnie nie będzie nawet zauważyć, że te koleiny i wyboje są nawet tam. Niektóre luksusowe samochody mają nawet regulowane zawieszenie na sprężynach powietrznych, które automatycznie kompensują warunki drogowe, które napotkasz.

  Czy powinienem zabezpieczyć mój nowy samochód przed rdzą?

Features Make a Big Difference

Jeśli chodzi o samochody luksusowe, jedną z największych różnic między nimi a standardowymi samochodami jest liczba i jakość funkcji, które oferują. Na przykład, podczas gdy standardowy samochód może mieć siedzenia z tkaniny, które są bardzo wygodne, luksusowy samochód może mieć prawdziwe skórzane siedzenia, które są podgrzewane i mają różne ustawienia dla tego ciepła. Podczas gdy standardowe pojazdy mają radia, odtwarzacze CD i systemy dźwiękowe, luksusowe samochody mają absolutnie najlepsze systemy dźwiękowe na rynku, takie jak Bang and Olufsen.
Inne cechy powszechnie spotykane w luksusowych samochodach to:

 • Atomizer zapachowy do kabiny
 • Uchwyty na kubki, które są podgrzewane lub chłodzone
 • Cyfrowe kokpity
 • Składane tace, na których można postawić jedzenie
 • Przednie i tylne siedzenia z masażerami
 • Ozdoby na masce silnika, które chowają się, aby nikt nie mógł ich ukraść
 • Reflektory LED
 • Oświetlenie nastrojowe w całym samochodzie
 • Elektrycznie sterowane stopnie
 • Elektrycznie przesuwane tylne szyby
 • Dachy, na których widać gwiazdy i księżyce
 • Transmisje wspomagane satelitarnie
 • Dwupanelowe dachy księżycowe
  Jak więc widzisz, to nie tylko dodatkowe funkcje, takie jak uchwyty na kubki czy wygodne fotele, to podgrzewane i chłodzone uchwyty na kubki oraz fotele, które Cię masują sprawiają, że luksusowy samochód jest luksusowym samochodem. Możesz pomyśleć o tym jak o zakupie walizki. Jeśli kupisz walizkę w domu towarowym lub w sklepie z bagażami, będzie ona chronić Twoje ubrania i przewiezie je z jednego miejsca do drugiego, tak jak powinna. Ale jeśli kupisz walizkę Louis Vuitton, będzie ona nie tylko trwalsza i bardziej atrakcyjna, ale jej logo powie światu, że stać Cię na to, co najlepsze.
  Zazwyczaj luksusowe samochody posiadają takie cechy jak nadwozia wykonane z aluminium lub włókna węglowego zamiast ze stali, izolację akustyczną, która sprawia, że jazda jest cichsza, liczne zabezpieczenia, które sprawiają, że wszyscy wewnątrz samochodu są bezpieczniejsi, telematykę, która automatycznie wykrywa awarię i wzywa pomoc, a nawet usługi concierge, takie jak odbiór i dostawa pojazdu, gdy nadchodzi czas rutynowej konserwacji lub naprawy gwarancyjnej.
  Tych funkcji na pewno nie dostaniesz w standardowych samochodach, a to tylko kilka z cech, które czynią luksusowe samochody, no cóż, tak luksusowymi.
  Czy powinienem zabezpieczyć moje BMW przed rdzą?

Co pod maską?

Oczywiście, luksusowy samochód to coś więcej niż komfort i wygoda. Luksusowe samochody różnią się od siebie, jeśli chodzi o elementy znajdujące się pod maską. Jednym z rezultatów tego jest możliwość rozpędzenia się od 0 MPH do 60 MPH lub szybciej w rekordowym czasie – zazwyczaj w mniej niż pięć sekund, w zależności od samochodu. Mercedes AMG Coupe, na przykład, zajmuje tylko 3,7 sekundy, aby dostać się do 60 MPH, a jego 563 KM silnik pozwala również samochód ma prędkość maksymalną 200 MPH.
Tak więc, podczas gdy luksusowe pojazdy mają cechy, które zapewniają płynną i cichą jazdę oraz atuty, które sprawiają, że czujesz się tak samo, jak podczas lotu pierwszą klasą, są one również znacznie lepiej zbudowane, jeśli chodzi o elementy, które sprawiają, że działają dobrze, czyli ich silnik i wszystko inne, co znajduje się pod maską. Innymi słowy, luksusowe samochody działają lepiej, wyglądają lepiej i rozpieszczają kierowców i pasażerów lepiej niż standardowe samochody, które są tylko kilkoma z wielu powodów, dla których są uważane za luksusowe.
Chociaż nie ma minimalnej ceny, która pochodzi z samochodu znanego jako luksusowy samochód, można bezpiecznie założyć, że idąc przez dzisiejsze ceny samochodów, nie luksusowy samochód na rynku dzisiaj jest prawdopodobnie będzie dostępny dla mniej niż 35.000 dolarów do 40.000 dolarów. To jest tylko minimum. Dobrym przykładem jest nowy Jeep Grand Wagoneer. Chociaż z reguły Jeep nie jest uważany za pojazd luksusowy, ten konkretny model kosztuje ponad 100 000 dolarów, gdy jest całkowicie załadowany, co zdecydowanie stawia go w kategorii „luksus”.
Inne luksusowe pojazdy miały ceny takie jak 3 miliony dolarów, 6 milionów dolarów, a nawet w zakresie 12 do 15 milionów dolarów, więc jeśli można znaleźć prawdziwie luksusowy pojazd za 35 000 do 40 000 dolarów, uważaj się za szczęściarza. Rzeczywiście, wiele rzeczy sprawia, że luksusowy samochód jest luksusowym samochodem, a kiedy zaczniesz badać luksusowe pojazdy, zaczniesz mieć jakieś pojęcie o tym, dlaczego te samochody są tak poszukiwane przez tak wielu ludzi.

  Jak mogę zapobiec rdzewieniu mojego samochodu?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z