Co sprawia, że samochód zyskuje na wartości?

My, jako ludzie, jesteśmy istotami emocjonalnymi, kochamy wspaniałe wspomnienia, uczucia sukcesu, uznania i statusu. Wszystko to, a nawet więcej, odgrywa rolę w tym, dlaczego niektóre samochody zyskują na wartości. Ogólna zasada kciuka, dlaczego niektóre samochody docenić w czasie jest, ponieważ społeczeństwo wymaga, że w ten sposób.

Niektóre samochody doceniają moment, w którym opuszczają linię produkcyjną, a nawet wcześniej. Tego typu samochody są zazwyczaj produkowane przez producentów wysokiej klasy samochodów egzotycznych i są produkowane w ograniczonych ilościach. Oznacza to, że popyt jest znacznie większy niż podaż, co z kolei zwiększa ich wartość.

Jednak większość samochodów ma tendencję do powolnego i stałego wzrostu wartości. Czasami pewien model samochodu definiował erę, jak Chevy Bel Air z lat 50-tych, co oznacza, że dziś Bel Air z lat 50-tych w przyzwoitym stanie jest wart coraz więcej. Ponadto, ludzie, którzy pożądali pewnych samochodów, które zostały wyprodukowane, gdy byli dziećmi, są również doceniając teraz.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy dany samochód będzie się cenić, czy nie, powinieneś przede wszystkim skupić się na popularności, rzadkości, ogólnym stanie i samochodach, które były pionierami pewnych rodzajów technologii. Jednak nikt nie może zagwarantować, że dany samochód będzie kiedykolwiek doceniony, ponieważ tylko czas może to stwierdzić.

Ekskluzywne nowe supersamochody i samochody sportowe – doskonałe krótkoterminowe samochody inwestycyjne

Kiedy ktoś widzi wysokiej klasy model Ferrari, początkowo myśli, że osoba, która nim jeździ, nie ma nic przeciwko wydaniu kilkuset tysięcy, jeśli nie milionów dolarów na deprecjonujące się aktywa. Jednak w większości przypadków tak nie jest, ponieważ te samochody są często postrzegane jako krótkoterminowe inwestycje.

  Jakim samochodem jeździł Columbo

Na przykład, prawie każdy high-end limitowanej produkcji supercar jest nieosiągalne dla większości ludzi, ponieważ uważają je za nadmierne i niepotrzebne. Zazwyczaj kosztują nieprzyzwoite ilości pieniędzy, podczas gdy są one oferowane tylko do pewnej ilości najbardziej lojalnych klientów.

Jednakże, te samochody często doceniają 20%, 30%, 50%, a nawet 100% lub więcej, nawet zanim trafią na drogi. Więc jeśli możesz przeznaczyć slot na budowę takiego samochodu, możesz równie dobrze pojeździć nim przez jakiś czas i sprzedać go po jakimś czasie nie tracąc ani centa, a w najlepszym przypadku nawet osiągając przyzwoity zysk.

Popularność i rzadkość – wskaźniki wzrostu wartości

Wszystkie aktualne ceny każdego istniejącego dobra konsumpcyjnego są w większości przypadków określane przez popyt i podaż. Oznacza to, że społeczeństwo jako całość decyduje o tym, ile dany przedmiot powinien kosztować. Tak więc, gdy określone przedmioty stają się bardziej popularne z wielu różnych powodów, ich wartość prawdopodobnie wzrośnie.

Ponadto, jeśli takie przedmioty są również rzadkie, rzadkość działa jako katalizator wzrostu wartości. Można znaleźć wiele różnych przykładów takich samochodów i jest to trend, który nigdy nie przestanie wpływać na rynek samochodowy. Na przykład, 1960s Ford Mustang jest samochód znany praktycznie każdemu, i jako takie, wartości 1960s Mustangi w dobrym stanie są zawsze wysokie.

Jeśli samochody, o których mowa, są zarówno niezwykle popularne i rzadkie, a jednocześnie są świetne w tym, co robią, są one zazwyczaj najdroższymi samochodami w istnieniu. Doskonałym przykładem takiego samochodu jest Mercedes 300SL lub Ferrari 250 GTO. Warto wspomnieć, że te dwa samochody również zdefiniowały pewną erę motoryzacji.

  Najlepsze samochody luksusowe dla wysokich kierowców

Pionierskie samochody i samochody „ostatnie w swoim rodzaju” – doskonałe inwestycje długoterminowe

Świat motoryzacji znajduje się na skraju rewolucji. Wraz z pojawieniem się samochodów elektrycznych, wiele aspektów ruchu drogowego zmierza w kierunku bardziej zrównoważonej i czystszej przyszłości. Jest to oczywiście korzyść, ale wadą jest to, że niektóre rodzaje samochodów są wymierające rasy.

Doskonałymi przykładami takich samochodów są BMW E46 M3 i Ferrari 458 Italia. E46 M3 było ostatnim prawdziwym lekkim samochodem BMW M z manualną skrzynią biegów. Po E46 nastała inna era BMW M3 i całego segmentu sportowych sedanów w ogóle. Wszystko to oznacza, że E46 jest kapsułą czasu i z pewnością pewnego dnia stanie się klasykiem.

Ferrari 458 z drugiej strony jest ostatnim wolnossącym seryjnie produkowanym Ferrari V8. Oprócz tego, że jest to ostatnie Ferrari V8 z silnikiem średnim, było to również ostatnie Ferrari z silnikiem średnim zaprojektowane przez Pininfarinę. Wszystko to potwierdza, że 458 jest skazane na wielkość.

Sekcja FAQ

Czy samochody są dobrą inwestycją?

Inwestowanie w samochody jest całkiem rozsądnym pomysłem, ponieważ istnieje wiele samochodów, które można albo obrócić, albo trzymać przez długi czas, dopóki nie zyskają na wartości. Potrzeba trochę poważnej wiedzy, szczęścia i determinacji, aby zarobić ogromne sumy pieniędzy poprzez inwestowanie w samochody, ale im lepiej zna się rynek, tym łatwiej jest to zrobić.

Najlepsze samochody inwestycyjne mają już wysoką wartość, a dostęp do nich wymaga poważnych nakładów finansowych. Można jednak inwestować w tańsze, popularne samochody, aby przerzucać je z zyskiem.

  Jakie są wady samochodu hybrydowego?

Czy ktoś może zagwarantować, że samochód zyska na wartości?

Samochody, które zyskują na wartości i prognoza pogody mają kilka wspólnych cech. Nawet jeśli istnieją czynniki, które czasami niemal bezsprzecznie wskazują na to, że dane wydarzenie będzie miało miejsce, to w międzyczasie wszystko się zmienia, a wraz z tym i prognozy.

Oznacza to, że jeśli prognozy pogody przewidują słoneczne popołudnie, to bez względu na to, jak pewne są prognozy, nadal istnieje prawdopodobieństwo, że będzie padać. Podobnie jest z samochodami, ponieważ niektóre czynniki mogą sugerować, że samochód bezsprzecznie zyska na wartości, ale nikt nie może powiedzieć tego na pewno.

Co sprawia, że samochód traci na wartości?

Masowa produkcja, niska jakość, taniość, dostępność, brak popularności, zawodność, technologiczna niższość, ogólnie zły stan, i tak dalej. Zawsze, gdy jakiś przedmiot nasyca rynek i jest mnóstwo opcji na sprzedaż, to sprawia, że jego wartość może się zmieniać.

Jeśli ktoś nie jest w stanie sprzedać samochód za 15k $, ponieważ istnieje wiele podobnych opcji w niższym przedziale cenowym, ceny takich samochodów są również zbliża się do dolnego spektrum. Samochody, które są często uważane za narzędzia są również podatne na deprecjacji poważnie po przekroczeniu pewnego punktu czasu, kiedy stają się one przestarzałe dla określonego celu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z