Co to jest Mercedes Mansory?

Mansory jest niezależną firmą tuningową działającą w Niemczech od 1989 roku. Mansory od kilkudziesięciu lat zajmuje się tuningiem wszelkiego rodzaju egzotycznych samochodów klasy premium, do których należą również wysokiej klasy modele Mercedesa.

Początkowo Kourosh Mansory, założyciel firmy, był zainteresowany tylko tuningiem najdroższych i najbardziej egzotycznych samochodów na świecie, takich jak Ferrari, Rolls Royces, Bentley, Aston Martins, ale później firma zaczęła tuningować niemieckie marki premium, takie jak Porsche, Mercedes, Audi i BMW.

Obecnie firma znana jest z wystawnych i ekstrawaganckich body kitów, strzelistych nadkoli i przyciągających uwagę lakierów zewnętrznych. Zajmuje się również tuningiem osiągów i wnętrz, gdy tylko uzna, że dany model jest warty tego, aby go potraktować jak Mansory.

Można śmiało powiedzieć, że wygląd jest subiektywny, zwłaszcza, że wiele osób uważa, że Mansory często rujnuje samochód. Dostrajanie samochodów takich jak Ferrari jest niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ są one już uwielbiane za swój design. W związku z tym, trzeba dać Mansory kredyt zaufania za to, że nawet próbowało podjąć się takiego zadania.

Mansory i Mercedes – Łącząc luksus z ekstrawagancją

Pierwszymi modelami Mercedesa, które zostały poddane obróbce przez Mansory były Klasa S, Klasa G i AMG GT. Wszystkie te trzy modele należą do najwyższej klasy Mercedesa, co oznacza, że są już wyposażone w to, co Mercedes może zaoferować.

Jednak Mansory postanowiło pójść o krok dalej, całkowicie zmieniając wygląd tych modeli i dając im o wiele więcej koni mechanicznych, oczywiście za sowitą opłatą. Mansory zazwyczaj robi tylko kosmetyczne ulepszenia, takie jak zestawy z szerokim nadwoziem, niskoprofilowe koła i drogie ulepszenia materiałowe, takie jak włókno węglowe.

Jeśli jednak jesteś gotów za to zapłacić, Mansory całkowicie przerobi Twoje wnętrze w najbogatszych kolorach, jakie możesz sobie wyobrazić. To zapewni, że Twój Mercedes jest jedyny w swoim rodzaju, który zwiększa ekskluzywność, termin ukuty w celu opisania, że jesteś coraz specjalne traktowanie, które jest niedostępne dla wielu.

  Jaki jest najlepszy Mercedes Benz dla kobiety?

Mansory oferuje również wszelkiego rodzaju pakiety tuningu wydajności w celu uczynienia Twojego Mercedesa szybszym i bardziej responsywnym. Praktycznie, niebo jest limitem, jeśli jesteś gotów za to zapłacić.

Mansory – Najbardziej kontrowersyjna firma tuningowa na planecie

Jak już wcześniej wspomniano, Mansory jest w stanie zrobić z Twoim samochodem niemal wszystko, jeśli tylko będziesz skłonny za to zapłacić. Wiele osób uważa jednak, że Mansory to firma, która specjalizuje się w obfitości, przesadzie i braku gustu.

Niektórzy uważają, że to motoryzacyjni złoczyńcy, podczas gdy inni sądzą, że tworzą jedne z najbardziej ekscytujących samochodów na naszej planecie. Mansory specjalizuje się w kutym włóknie węglowym, które wygląda jak marmur, co jest co najmniej marmurowe.

Język projektowania, który oferuje Mansory jest radykalny i jest diametralnym przeciwieństwem subtelności. To dlatego tak wiele osób uważa, że Mansory jest zbyt efektowne i przesadne. Rzeczywistość jest taka, że Mansory robi wszystko, co chcesz, aby zrobili, co oznacza, że większość samochodów, które tuningują wyglądają tak, jak wyglądają, ponieważ klienci lubią to w ten sposób.

Każdy lubi to, co robi, ale tak ostra kontrowersja z pewnością wywołuje dyskusję, co ostatecznie działa na korzyść Mansory. Jeśli chcesz mieć samochód, który na pewno przyciągnie uwagę nawet w towarzystwie samochodów wartych miliony dolarów, Mansory jest miejscem, do którego powinieneś się udać.

Mansory Performance – Boosting luxury and exotic cars since 1989

To raczej zrozumiałe, że ludzie są niezdecydowani, a często nawet spierają się, czy język projektowy Mansory jest godny marki premium, czy nie. Jednak nikt nie może zaprzeczyć, że Mansory wie co nieco o tym, jak sprawić, aby samochód był szybki.

  Który SUV Mercedesa jest najbardziej niezawodny?

Jest to dziedzina, w której większość z nas może się zgodzić, że Mansory to potrafi. Dla przykładu, standardowy Mercedes C63 AMG oferuje 470 KM i 479 lb-ft momentu obrotowego. Jest to zasługa dobrze znanej jednostki Mercedes 4.0L BiTurbo V8, która oferuje prędkość maksymalną 180mph.

Jeśli zabierzesz swój „podstawowy” model C63 non-S AMG do Mansory, oni z przyjemnością zwiększą tę moc do 650 KM i 627 lb-ft momentu obrotowego bez żadnych większych remontów. Dzięki temu Twoja prędkość maksymalna wzrośnie do prawie 200 mil na godzinę.

Jedną z najbardziej szalonych kreacji Mansory jest Lamborghini Carbonado EVO Roadster. Aventador LP700-4 osiąga moc 700 KM z wolnossącego 6,5 l silnika V12. Jednakże Carbonado zwiększa tę moc do niedorzecznych 1250 KM poprzez dodanie dwóch potężnych turbosprężarek na szczycie 6.5L V12.

Sekcja FAQ

Ile kosztuje Mercedes Mansory?

To zależy od tego, jakiego rodzaju zabiegów Państwo sobie życzą. Jeśli chcesz podstawowej aktualizacji stylizacji, prawdopodobnie będzie to kosztować kilka tysięcy dolarów dla najbardziej podstawowych zastosowań. Jednakże, jeśli jesteś skłonny rozszerzyć to i zdecydować się na pełny pakiet modelu Mercedes leczenia, jesteś prawdopodobnie będzie płacić w górę 100.000 dolarów na górze samochodu ceny MSRP.

Na przykład, G63 kosztuje od nowości około 156 000 dolarów, ale jeśli chcesz pakiet Mansory G63 Gronos, będziesz musiał zapłacić ponad dwa razy więcej.

Czy Mercedes Mansory jest tego wart?

Raczej trudno jest uzasadnić pakiet tuningowy o wartości 150 000 dolarów, zwłaszcza, że nie odzyskujesz pieniędzy, gdy przychodzi czas na sprzedaż samochodu. Jednak ludzie, którzy kupują samochody Mansory nie są koniecznie zainteresowani wartością, ale raczej ekskluzywnością i ekstrawagancją.

  Które Mercedesy posiadają pakiet off-road

Jeśli kochasz efektowne samochody i nie masz nic przeciwko wydawaniu pieniędzy na coś unikalnego, odważnego i nieszablonowego, Mansory jest firmą tuningową dla Ciebie.

Jaka jest najlepsza firma tuningowa dla Mercedesa?

Na początku AMG było najlepszą firmą tuningową Mercedesa, ale AMG zostało później przejęte przez Mercedesa i oficjalnie stało się Mercedes AMG. W dzisiejszych czasach istnieje wiele firm tuningowych, które zajmują się samochodami Mercedesa, jednak mało która z nich jest tak wyjątkowa jak Brabus.

W sumie modele Brabus Mercedes są jednymi z najbardziej imponujących i pożądanych tuningowanych samochodów Mercedes, ponieważ Brabus jest nieco bardziej powściągliwy, ale równie imponujący.

Czy tuning Mercedesa ma sens?

Mercedes wydaje duże sumy pieniędzy na to, aby ich samochody były jak najlepiej wyczuwalne i jak najlepiej się prowadziły. W związku z tym, czasami nie ma sensu tuningować Mercedesa. Niektóre modele, takie jak Mercedes Benz S-Class, najlepiej pozostawić nietknięte, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o komforcie.

Inne jak G63 czy C63 są częściej tuningowane, ponieważ tuning tych samochodów ma większy sens. Nie są to najbardziej komfortowe ani najmocniejsze samochody na rynku, co oznacza, że jest wiele rzeczy, które możesz zrobić z tymi samochodami, jeśli masz pieniądze.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z