Co to jest Presafe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Mercedes Benz PRESAFE to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego Mercedesa, który uaktywnia się, gdy system uzna, że zbliża się kolizja. System wykorzystuje zaawansowaną technologię, w tym czujniki i kamery, aby obliczyć, czy zderzenie jest w zasięgu ręki, a tym samym aktywuje środki zapobiegawcze, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pasażerom.

System wykorzystuje kilka różnych elementów, takich jak zagłówki, siedzenia, zagrożenia, okna, szyberdach i pasy bezpieczeństwa, aby zapobiec obrażeniom. W zależności od modelu Mercedesa, system ten jest częścią wyposażenia standardowego lub opcjonalnego pakietu wyposażenia.

Jest to rzeczywiście przydatny system, ponieważ zwiększa on ogólne szanse na wyjście z wypadku bez szwanku. System nie tylko rozpoznaje nieruchome przeszkody, ale również rozpoznaje, gdy są samochody na kursie kolizyjnym z Mercedesem.

Podsumowując, system jest przydatny i warty Państwa pieniędzy, ponieważ bezpieczeństwo jest ostatnią rzeczą, na której chcą Państwo zaoszczędzić. Większość modeli Mercedesa w dzisiejszych czasach cieszy się 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa, co jest po części zasługą systemów takich jak te.

Mercedes PRESAFE – Co to robi?

System nieustannie monitoruje otoczenie w celu wykrycia potencjalnej sytuacji kolizyjnej. Jeśli system rzeczywiście rozpozna potencjalną kolizję, natychmiast zareaguje, podejmując szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i Twojemu pasażerowi.

Okna i szyberdach zaczną się zamykać, aby zminimalizować ryzyko przedostania się do kabiny odłamków zewnętrznych i spowodowania obrażeń. System znacznie napnie również pasy bezpieczeństwa, aby zapewnić odpowiednią pozycję do uruchomienia poduszek powietrznych. Oznacza to oczywiście, że przez cały czas należy korzystać z pasów bezpieczeństwa.

  Jakie są sportowe modele Mercedesa?

Ponadto, system odpowiednio dostosuje zagłówek, aby złagodzić ewentualne urazy głowy i szyi. Większość samochodów Mercedesa wyposażonych w PRESAFE jest również wyposażona w system Mercedes Distronic Plus, który w razie potrzeby uruchamia hamulce.

System ten został zaprojektowany z myślą o wszelkiego rodzaju wypadkach, w tym zderzeniach bocznych, tylnych, czołowych i wywrotkach.

Mercedes PRESAFE Plus, PRESAFE Impulse Side i PRESAFE Sound

Mercedes, jak to Mercedes, zaoferuje Ci jeszcze wyższy poziom ochrony, jeśli będziesz skłonny zapłacić więcej pieniędzy. Mercedes PRESAFE Plus ma za zadanie zapewnić Państwu bezpieczeństwo w przypadku zderzenia tylnego, wykrywając, że samochód jadący za Państwem zamierza w Państwa uderzyć.

W takim przypadku system włączy tylne światła awaryjne, aby ostrzec kierowcę za Tobą, a także uruchomi hamulce, aby zminimalizować ryzyko uderzenia w samochód z przodu. System Mercedes PRESAFE Impulse Side został zaprojektowany tak, aby zminimalizować obrażenia powstałe w wyniku potencjalnych kolizji bocznych.

Jeśli system wykryje, że inny samochód znajduje się na bezpośrednim kursie kolizyjnym z Państwa Mercedesem, napompuje poduszki foteli, aby zamortyzować Państwa wewnątrz siedzeń i skutecznie przesunąć Państwa w kierunku środka samochodu, zmniejszając tym samym szanse na poważne obrażenia.

Wreszcie, Mercedes PRESAFE Sound to system zaprojektowany tak, by emitował określone częstotliwości w celu zminimalizowania ryzyka związanego z głośnymi dźwiękami uderzenia i nagłymi różnicami ciśnienia akustycznego.

Dodatkowe systemy bezpieczeństwa aktywnego oprogramowania Mercedesa

Doskonałe wyniki zderzeniowe to jedne z najbardziej pożądanych i niezbędnych aspektów, na które musi zapracować samochód, aby dobrze się sprzedawał. Marki premium takie jak Mercedes wydają niebotyczne sumy pieniędzy na badania i rozwój wszelkiego rodzaju aktywnych systemów bezpieczeństwa.

  Częste problemy z Mercedesem Klasy A?

Współczesne wielopromieniowe reflektory Mercedesa oferują adaptacyjne wspomaganie świateł drogowych, które ma na celu maksymalne oświetlenie bez oślepiania innych kierowców. Night View Assist Plus wykorzystuje kamerę na podczerwień, aby zwiększyć widoczność przy słabym oświetleniu, a także wykrywać pieszych, rowerzystów i dzikie zwierzęta.

Mercedes Attention Assist ma za zadanie monitorować sposób, w jaki kierowca wchodzi w interakcję z samochodem, aby wykryć zmęczenie i senność. Jeśli system rozpozna, że jesteśmy senni lub brakuje nam uwagi, uruchomi alarm, który powinien skłonić nas do skoncentrowania się na drodze.

Współczesne modele Mercedesa są również dostępne z o wiele większą liczbą systemów bezpieczeństwa aktywnego, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, w tym z kamerami 360 stopni, czujnikami parkowania, automatycznym hamowaniem, asystentem utrzymania pasa ruchu, wykrywaniem martwego pola, ostrzeganiem o ruchu poprzecznym i wieloma innymi.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes PRESAFE jest bezpieczny?

System ten ma za zadanie zapewnić Państwu bezpieczeństwo, ale tylko wtedy, gdy będą Państwo robić wszystko zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Jeśli na przykład nie zapniemy pasów, systemy takie jak ten mogą nie tylko nie pomóc, ale nawet potencjalnie pogorszyć sytuację.

Niektórzy mogą uznać te systemy za nieco zbyt asertywne, a więc je wyłączyć, co nie jest czymś, co należy zrobić, ponieważ te samochody są zaprojektowane tak, aby te systemy zawsze działały. Podsumowując, systemy te są bezpieczne, ale tylko wtedy, gdy zwraca się na nie uwagę.

  Jak długie są silniki Mercedesa?

Czy Mercedes PRESAFE wymaga konserwacji?

Systemy te nie wymagają tradycyjnej konserwacji, ponieważ nie używają tradycyjnych komponentów. Jednakże, systemy te są znane z tego, że tu i ówdzie migają błędem, a jeśli tak się stanie, na desce rozdzielczej powinna pojawić się lampka ostrzegawcza „Presafe inoperational”.

Jeśli natkniemy się na ten symbol, należy oddać samochód na przegląd do przeszkolonego specjalisty Mercedesa. Jazda samochodem z niesprawnymi systemami nie jest bezpieczna, tym bardziej, że przyczyna może być związana z poważniejszymi problemami.

Czy samochody Mercedes są bezpieczne?

Mercedes jest bardzo dumny z tego, że oferuje jedne z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że większość klientów używa swoich samochodów zarówno do celów służbowych, jak i osobistych, wiele samochodów marki Mercedes jest stale wykorzystywanych do przewożenia rodziny.

Trzeba przyznać, że wskaźniki bezpieczeństwa, jakie oferuje większość nowszych modeli Mercedesa, są istotne tylko wtedy, gdy zdecydują się Państwo na samochód z odpowiednim wyposażeniem. Pasywne systemy bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, efektywne strefy zgniotu oraz efektywne elementy konstrukcyjne znajdują się również w każdym współczesnym modelu Mercedesa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z