Co złego jest w Porsche Boxster?

Tak naprawdę prawie nic. Ale to zależy od punktu widzenia. Niektórzy ludzie uważają, że Porsche Boxster to kobiece Porsche, inni, że Porsche Boxster to samochód dla fryzjera.

Niektórzy właściciele 911 uważają, że Boxster to biedne 911, niektórzy właściciele Caymanów uważają, że Boxster to Cayman do celów pokazowych. Mało która z tych opinii ma jakikolwiek sens, ale stereotyp to stereotyp, a nigdy nie da się żyć bez stereotypów.

Pewne jest to, że Porsche Boxster może kosztować w dzisiejszych czasach nawet 100 tys. dolarów i że jest to niesamowicie sprawny, dwumiejscowy samochód sportowy o świetnych wynikach niezawodności. Z Porsche, zazwyczaj dostajesz to, za co płacisz, a Boxster nie jest inaczej.

Wszystkie te stereotypy są związane głównie z ludźmi, którzy nie mają doświadczenia w prowadzeniu Boxstera. Kiedy w końcu doświadczą modelu Boxster z wyższej półki, prawie wszyscy zmieniają zdanie, nawet właściciele 911.

Koszty Porsche Boxster

Najnowsze Porsche Boxster Spyder kosztuje ponad 100 tys. dolarów. Jeśli zdecydujesz się na dobrze wyposażony samochód, cena może wzrosnąć do 120 tys. dolarów, co na pierwszy rzut oka nie ma sensu. Dlaczego miałbyś płacić 120 tys. za Boxstera, skoro za taką cenę możesz kupić 911, a nawet Lambo czy Ferrari?

911 991 GT3 można kupić już za $100k. GT3 jest większy, szybszy, lepiej się prowadzi i jest bardziej kultowy niż Boxster Spyder. GT3 używa dźwięcznego silnika flat-6, który jest w zasadzie taki sam jak ten, który można znaleźć w 992 GT3.

  Czy Porsche Boxster ma twardy dach?

Dla lepszego kontekstu, Boxster Spyder używa płaskiej szóstki z bardziej standardowego modelu 911. Boxster jest wolniejszy, prawdopodobnie mniej pożądany i zdecydowanie mniej popularny. Ale mimo to, Boxster Spyder to zupełnie inna historia.

Dzięki konfiguracji z silnikiem umieszczonym pośrodku, Boxster oferuje zupełnie inne wrażenia z jazdy. Masz również możliwość jazdy top-down, a nie ma kabrioletu GT3.

Porsche Boxster to samochód dla „lasek” lub „fryzjerów

Dość konsekwentną krytyką modelu Boxster jest ta związana z określeniem samochodu jako ”pisklę”. Niektórzy uważają, że kompaktowy rozmiar i 4-cylindrowe silniki są stworzone dla kobiet, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że nawet silnik Panamery jest dwa razy większy od silnika Boxstera.

A segment kompaktowych, stylowych samochodów sportowych, w tym Audi TT, Porsche Boxster, Mazda Miata, BMW Z4 i Mercedes SLC/SLK to raczej filiżanka herbaty dla fryzjerów. Wszystkie te stereotypy są dość stare, a dziś są tak samo aktualne jak zawsze.

Ale to głównie pochodzi od ludzi, którzy nie mieli właściwego doświadczenia Boxster, ponieważ te samochody są bardzo zabawne do jazdy, a kilka stron internetowych entuzjastów samochodów są chwaląc kilka modeli GTS i Boxster Spyder.

Musisz doświadczyć Boxstera, jeśli naprawdę wierzysz, że to prawda. Boxstery są dość lekkie i nie potrzebują V8, jak Panamera. Panamera jest o wiele cięższa od Boxstera, więc stosunek mocy do masy jest porównywalny, nawet jeśli obsługa nie jest.

  Czy Porsche 996 Turbos jest niezawodne?

Porsche Boxster vs Porsche Cayman

Wiele osób uważa również, że nie ma prawie żadnego powodu, aby zdecydować się na Boxstera zamiast Caymana. Porsche Cayman jest tańszy, ma lepszą wartość, jest bardziej praktyczny i prawdopodobnie bardziej atletyczny i przyjemniejszy w prowadzeniu.

Choć w pewnym stopniu może to być prawda, różnice są niewielkie lub żadne, z wyjątkiem czynnika praktyczności. Modele Cayman zazwyczaj oferują około 5-20 KM więcej niż porównywalny model Boxster, ale są to tylko przyrosty, które nie są tak naprawdę zauważalne.

Pod względem wartości nie są one takie same, ale różnice są tak niewielkie, że nie warto o nich wspominać. Ale to, co jest warte wspomnienia, to fakt, że możesz cieszyć się doświadczeniem top-down z Boxster, a Cayman jest ścisłym coupe.

Pod prawie wszystkimi względami modele Cayman i Boxster są takie same, różnice między nimi są tak małe, że nie ma powodu, by ktoś uważał, że jeden jest drastycznie lepszy od drugiego.

Sekcja FAQ

Czy Porsche Boxster jest warte swojej ceny?

Ceny 718 Boxster wahają się w granicach 60-100 tys. dolarów. Za taką cenę otrzymujesz unikalne, niereplikowalne wrażenia z jazdy, których nie da się osiągnąć żadnym innym samochodem dostępnym obecnie w sprzedaży.

Wielu entuzjastów motoryzacji uważa, że modele Boxster Spyder z najwyższej półki są zdecydowanie za drogie, że GT3 jest lepszą opcją za 100-120 tys. dolarów. I może tak jest, ale Boxster Spyder nie traci na wartości, wręcz przeciwnie, z biegiem czasu Boxster Spyder kosztuje coraz więcej.

  Najlepszy bagażnik rowerowy do Porsche 911

Więc oczywiście cena jest dobrze uzasadniona, nawet jeśli jest trochę zawyżona. Ale rynek robi to, co chce rynek, a zainteresowanie tymi samochodami jest ogromne.

Co jest dobre w Porsche Boxster?

Odpowiedź na to pytanie jest o wiele łatwiejsza, ponieważ Porsche Boxster oferuje zupełnie wyjątkowe doznania. Dwumiejscowy kabriolet ze średnim silnikiem sportowym, który oferuje świetną niezawodność i właściwości jezdne.

Naprawdę trudno się pomylić z Boxsterem. Jeśli kupisz jeden z bardziej limitowanych modeli z wyższej półki, nie stracisz na wartości. Więc nie ma dosłownie nic naprawdę złego w platformie Cayman/Boxster. Są to naprawdę niesamowite samochody.

Czy Porsche Boxster zyskuje na wartości?

Jeśli samochód zyskuje na wartości, oznacza to, że jest to samochód wyjątkowy. A stworzenie takiego samochodu jest dość trudne. Ale niektóre modele Boxstera z pewnością zwiększają swoją wartość, a niektóre z nich są przeznaczone do stania się w przyszłości klasykami.

Boxster Spyder i niektóre modele GTS, a może kilka limitowanych modeli rocznicowych obserwuje stały wzrost wartości, a wzrost ten będzie prawdopodobnie kontynuowany w miarę upływu czasu. Porsche Boxsters są uznawane przez kolekcjonerów 911, oznacza to tylko droższy samochód.

Warto jednak wspomnieć, że regularne Boxster model prawdopodobnie nie wzrośnie w wartości, tylko bardziej limitowane modele edycji będzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z