Częste problemy z Audi Q5

Audi Q5 to kompaktowy rodzinny SUV Audi, który równoważy przestrzeń i luksus lepiej niż wszystkie inne SUV-y Audi na rynku. Q5 jest oparty na podwoziu VW Tiguan, co oznacza, że dzieli wiele z jego podwozi ze znacznie tańszym VW Tiguan i znacznie droższym Porsche Macan.

Q5 został po raz pierwszy wprowadzony w 2009 roku, a druga generacja nastąpiła prawie dekadę później. Oczywiście, lifting w 2012 roku wprowadził Q5 w bardziej nowoczesną erę, ale ogólny projekt nie zmienił się zbytnio. Jednak wczesne modele Q5 nie są najbardziej niezawodnymi samochodami, ale Q5 1. generacji z lat 2014-2016 są o wiele lepsze.

Druga generacja Q5 doczekała się wielu ulepszeń zarówno w dziale luksusu, jak i niezawodności. Tak czy inaczej, najczęstsze problemy z Q5 są związane z problemami z łańcuchem rozrządu, problemami z systemem start-stop, nadmiernym zużyciem oleju, problemami elektrycznymi i potencjalnymi problemami z układem paliwowym.

Jak wspomniano, druga generacja Q5 jest rzeczywiście bardziej niezawodny samochód, ale jeśli chcesz 1 gen, upewnij się, aby zdecydować się na późniejszych modeli (2014-2016), ponieważ są one o wiele lepiej i Audi udało się zrobić je o wiele bardziej trwałe.

Problemy z łańcuchem rozrządu Audi Q5

Starsze europejskie samochody luksusowe mają tendencję do przechodzenia przez łańcuchy rozrządu silnika jak przez filtry oleju. Problem polega jednak na tym, że tego typu łańcuchy są w stanie nawet całkowicie zniszczyć silnik. Silnik Audi EA888, który jest również najbardziej popularną opcją silnika dla Q5 jest podatny na takie problemy.

Dokładniej, napinacz łańcucha rozrządu, który upewnia się, że łańcuch rozrządu jest gdzie ma być jest przeznaczony do awarii, ale tylko po 120k mil lub tak. Oznacza to, że musisz być bardzo ostrożny, jeśli chodzi o konserwację silnika, ponieważ jeśli nie zrobisz tego w odpowiednim czasie, możesz stracić silnik.

  Które używane Audi ma najlepszy przebieg gazu?

Problemy Audi Q5 z systemem start-stop

Wszyscy jesteśmy świadomi, dlaczego systemy start-stop istnieją, ale mało kto lubi je, zwłaszcza w Audi Q5. Systemy te znane są z tego, że wyłączają wspomaganie kierownicy i hamulców, co może powodować wiele problemów, a nawet być przyczyną wypadków.

Audi twierdzi, że ten problem jest stosunkowo niewielki i że zdarza się rzadko, ale biorąc pod uwagę fakt, że może to spowodować wypadki, trzeba zająć się tym natychmiast. Dlatego też wiele osób posiadających Q5 i wiele innych samochodów z tej epoki po prostu całkowicie wyłącza system start-stop. Odciąży to również Twój alternator.

Problemy z nadmiernym zużyciem oleju w Audi Q5

Jest to dość powszechne zjawisko dla samochodów z dużym przebiegiem, które doświadczają zwiększonego zużycia oleju. Jest to również dość powszechne dla europejskich samochodów luksusowych, które zużywają nadmierne ilości oleju nawet bez zbyt wielu kilometrów na liczniku. Oznacza to, że samochody takie jak Q5 mają tendencję do przechodzenia przez olej o wiele szybciej niż większość samochodów.

To nie jest koniecznie problem, jeśli jesteś tego świadomy, ponieważ jesteś w stanie wypełnić olej co kilka tysięcy mil, co nie jest wielką sprawą. Jednakże, jeśli nie jesteś, może to prowadzić do wielu problemów związanych z silnikiem, które mogą zwiększyć temperaturę pracy silnika, a nawet wycofać silnik przedwcześnie.

Elektryczne problemy Audi Q5

Jak wspomniano na początku, pierwsza generacja Q5 została wprowadzona ponad 10 lat temu, co oznacza, że jest to obecnie stosunkowo stary samochód. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele Audi jest wyposażonych we wszelkiego rodzaju technologie i gadżety, coś w pewnym momencie musi się zepsuć.

  Audi RS7 Niezawodność

Światła do jazdy dziennej są znane z tego, że umierają po pewnym czasie, co oznacza, że trzeba będzie je wymienić. Co więcej, niektóre elementy elektryczne w samochodzie, takie jak lampy kopułkowe lub przełączniki są również znane z tego, że po pewnym czasie mogą powodować problemy.

Problemy z układem paliwowym Audi Q5

Kołnierz pompy paliwa Audi Q5 jest podatny na wycieki, co powodowało wiele problemów przez wiele lat, ponieważ Audi było stosunkowo powolne w reagowaniu, jeśli chodzi o naprawę tego problemu. Oznacza to również, że istnieje wiele starszych modeli Q5, które nigdy nie zostały odpowiednio potraktowane, a zatem nadal są podatne na wycieki.

Wycieki paliwa nigdy nie są dobrą rzeczą, ponieważ rzeczywiście mogą skończyć się katastrofalnie, ponieważ paliwo jest, jak wszyscy wiemy, wysoce łatwopalne i toksyczne.

Sekcja FAQ

Czy nowsze modele Audi Q5 są niezawodne?

Większość problemów wymienionych w tym artykule dotyczy głównie modelu Q5 1 generacji sprzed faceliftingu. Oznacza to, że modele z roku 2014 i nowsze są o wiele bardziej wytrzymałe. Druga generacja Q5 plasuje się znacznie wyżej w porównaniu z pierwszą generacją Q5 z tego powodu.

W rzeczywistości, nawet najnowsze modele Q5 nie są wiodące w swojej klasie, jeśli chodzi o niezawodność, ale są na równi z ofertami BMW i Mercedes.

Ile kosztuje naprawa Audi Q5?

Roczne koszty napraw związane z Audi Q5 oscylują wokół 900 dolarów, co jest nieco wyższą kwotą w porównaniu z przeciętnymi kompaktowymi SUV-ami. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Q5 oferuje więcej w porównaniu do większości samochodów z tego segmentu, nie jest zaskoczeniem, że kosztuje również więcej, aby naprawić.

  2022 Mercedes GLA vs Audi Q5

Średnie roczne wydatki na naprawy samochodów są około 650 dolarów, co oznacza, że 250 dolarów więcej za samochód jak Q5 jest rzeczywiście nie wszystko, co złe. W tej grze są naprawdę poziomy, a Q5 z pewnością przewyższa większość kompaktowych SUV-ów.

Czy Audi Q5 jest bezpieczne?

Niemieccy producenci samochodów luksusowych mają tendencję do priorytetowego traktowania bezpieczeństwa, tak samo jak luksusu i innowacji. Oznacza to, że Q5 jest rzeczywiście dość bezpieczny samochód, ponieważ wszystkie generacje Q5 otrzymały gwiazdkowy 5-gwiazdkowy rating bezpieczeństwa. Oczywiście, 2. generacja Q5 jest lepsza, ponieważ korzysta z wielu najnowocześniejszych funkcji bezpieczeństwa.

Q5 1. generacji jest bezpieczniejszy niż większość samochodów, ale jeśli chcesz uzyskać najwyższy poziom bezpieczeństwa, będziesz musiał kupić nowszy samochód.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z