Częste problemy z Fordem Transit 2.2 TDCi

Ford Transit

W świecie lekkich samochodów dostawczych, żaden inny nie jest prawdopodobnie tak wybitny jak stary dobry Ford Transit. Transit można powszechnie zobaczyć na całym świecie, zarówno w celach komercyjnych, jak i prywatnych, ponieważ jest to jeden z najbardziej popularnych samochodów dostawczych w ogóle, a nie tylko w segmencie lekkich samochodów dostawczych.

Aby samochód dostawczy był tak popularny i udany jak Transit, musi wyróżniać się w wielu różnych kategoriach, z których główną powinna być niezawodność. Jako takie, mamy zamiar wymienić i spróbować wyjaśnić wszystkie wspólne problemy Ford Transit 2.2 TDCi, więc jeśli jesteś na rynku dla jednego, to trafiłeś we właściwe miejsce!

Należą do nich problemy z samochodem nie chcącym się uruchomić, problemy z nadmiernym czarnym dymem pochodzącym z wydechu, problemy z łańcuchem rozrządu, problematyczne wtryskiwacze paliwa oraz problemy z wyciekami oleju. Dokładnie rzecz biorąc, 2.2 TDCi wydaje się być przyzwoicie niezawodnym silnikiem, ale z pewnością nie jest idealny.

Teraz nadszedł czas, aby przejść do głębi o wszystkich tych problemów, które obejmuje uzyskanie w nitty gritty o tym, co powoduje, i jak należy podejść do ich naprawy.

Problemy z uruchomieniem

Jeden z częściej zgłaszanych problemów z 2.2 TDCi jest związany z silnikiem, który nie chce się włączyć po przekręceniu kluczyka. Ten problem jest głównie spowodowany przez silnik rozrusznika nie dostaje spójnego połączenia z kołem zamachowym. Mówi się, że dzieje się tak z powodu nadmiernej kondensacji w obudowie rozrusznika, zwłaszcza w zimnych okresach, kiedy rozrusznik może nawet zamarznąć.

  Ford Fiesta ST Niezawodność

Ponieważ uniemożliwia to przepływ prądu, rozrusznik nie będzie w stanie uruchomić samochodu. Aby rozwiązać ten problem, najlepiej jest wymienić silnik rozrusznika, ale staraj się iść do jednego z rynku wtórnego, który pochodzi z bardziej wydajnych solenoidów, ponieważ ten problem jest zobowiązany do powtórzenia.

Nadmierny czarny dym pochodzący z wydechu

Podczas gdy na temat czarnego dymu pochodzącego z wydechu, musimy wspomnieć, że to wydaje się być jedynym prawdziwym „wspólnym” problemem z 2.2 jak fora są wypełnione tym szczególnym problemem. Złą rzeczą jest to, że ten problem może być spowodowane przez kilka winowajców. Najpierw należy sprawdzić intercooler, rury turbo, filtr powietrza i zawór EGR.

Szanse są takie, że niektóre z nich będą powodem, dla którego to się dzieje, co oznacza, że powinieneś być w stanie naprawić ten problem. Test szczelności może również pomóc znaleźć, czy istnieje wyciek w dowolnym miejscu w systemie. Również sprawdzenie SCV i PRV podczas skanowania samochodu w poszukiwaniu kodów powinno pomóc w zawężeniu tego wszystkiego.

Problemy z łańcuchem rozrządu

Łańcuchy rozrządu są znanym problemem dla wielu różnych pojazdów silnikowych, co oznacza, że nie są one niczym nowym. W rzeczywistości większość problemów z łańcuchem rozrządu wynika z braku właściwej i terminowej konserwacji, co oznacza, że należy zwracać uwagę na wszelkie dziwne odgłosy dochodzące z łańcucha i napinacza.

Zawsze należy wymienić łańcuch, jeśli zaczyna grzechotać lub można wizualnie stwierdzić, że jest uszkodzony lub ślizga się w niektórych miejscach. Jeśli nie wymienimy go w odpowiednim czasie, łańcuch w końcu pęknie i spowoduje ogromne szkody dla wszystkich otaczających go elementów, blokując jednocześnie silnik w miejscu.

  Ford Edge Niezawodność

Problemy z wtryskiwaczem paliwa

Problemy z wtryskiwaczami paliwa są również znane z modelu 2.2 TDCi, ale są one głównie spowodowane paliwem niskiej jakości, co oznacza, że zawsze powinieneś używać zalecanego paliwa dla swojego pojazdu. Kiedy wtryskiwacz zawiedzie, zauważysz poważny brak mocy i niespójność, która musi być obejrzana i przetestowana przez doświadczonego mechanika.

Wymiana wszystkich wtryskiwaczy jest czasami dobrym pomysłem, więc upewnij się, że uzyskasz odpowiednią konsultację w centrum serwisowym Forda lub u specjalisty Forda.

Problemy z wyciekiem oleju

Miska olejowa i pokrywa rozrządu to dwa najbardziej narażone elementy, jeśli chodzi o wycieki oleju silnikowego. Obydwa są znane z używania uszczelek niższej jakości, które mają tendencję do szybkiego niszczenia się i w związku z tym są skazane na wyciek.

Jeśli zauważysz jakieś kałuże oleju lub jeśli silnik wydaje się nieco ograniczony, należy natychmiast sprawdzić samochód na brak oleju i próby ciśnieniowej, aby znaleźć, gdzie jest rzeczywiście wyciek. Czasami może się to zdarzyć również w innych miejscach, dlatego też należy wykonać próbę ciśnieniową.

Sekcja FAQ.

Czy Ford Transit 2.2 TDCi to dobry silnik?

Ford Transit 2.2 TDCi to 2,2-litrowy silnik turbo diesel oferujący moc od 100 KM do 155 KM. Ponieważ jest to silnik Diesla, dostaje również przyzwoity moment obrotowy w dolnej części i jest więcej niż wystarczający do tego, co ma robić. Dobrą cechą tego silnika jest to, że jest dość trwały i nie zużywa zbyt wiele paliwa.

  BMW Z4 VS Ford Mustang - który jest lepszy?

W sumie jest to dobry silnik i dlatego Ford postanowił zaoferować 2.2. w prawie wszystkich swoich iteracjach Transita. Może nie jest to mocarz ani najbardziej wyrafinowany z grona, ale spełnia swoje zadanie.

Jaki jest najlepszy silnik Forda Transit?

Wspomniany 2.2 TDCi z pewnością jest jednym z najlepszych silników Transita, podczas gdy późniejszy 2.0L jest również naprawdę dobry. Modele V6 3,7 litra lub 3,5 EcoBoost są tym, co Ford mówi, że jest „najlepsze w klasie” pod względem wydajności i mocy, ale kosztują więcej, aby żyć z, zarejestrować i ubezpieczyć.

W sumie, 2.2 TDCi robi sztuczkę dla większości ludzi, ponieważ oferuje doskonałą mieszankę mocy, niezawodności i wydajności.

Czy Ford Transit jest dostępny z silnikiem benzynowym?

Dwa silniki V6 (3.0, i 3.7) są dostępne jako warianty benzynowe i są najpotężniejszymi silnikami, które zazwyczaj są dostarczane z najlepiej wyposażonymi modelami Transita. Jednak nie są one tak dobre dla celów roboczych i flotowych, ponieważ są bardziej spragnione i wymagają więcej konserwacji.

Między tymi dwoma silnikami, jednostka wolnossąca 3.0L jest prawdopodobnie lepszym wyborem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z