Częste problemy z Mercedesem GLB

Mercedes GLB z 2022 roku to najmniejszy luksusowy rodzinny SUV Mercedesa, który dopiero niedawno został ujawniony. Mercedes oferuje GLB z kilkoma opcjami silnikowymi, ale najpopularniejszą z nich będzie z pewnością benzynowy 4-cylindrowy 2,0 l, ponieważ oferuje wystarczającą moc, a jednocześnie jest wyrafinowany i ekonomiczny.

Mercedes oferuje również GLB z elektrycznym układem napędowym, ale można śmiało powiedzieć, że większość ludzi nadal będzie preferować wersję benzynową. Biorąc pod uwagę fakt, że GLB jest wciąż dość nowy, trudno jest zebrać wystarczająco dużo informacji, aby uznać go za niezawodny lub zawodny.

Jednak GLB był częścią i nadal jest częścią kilku znaczących wycofań. Niektóre problemy zostały zgłoszone w odniesieniu do zawieszenia i elementów układu kierowniczego, problemy z poduszkami powietrznymi, problemy z układami elektrycznymi, problemy z układem paliwowym i problemy z systemem informacyjno-rozrywkowym.

Powszechnie, bardzo pierwsze lata modelowe konkretnego modelu taryfy znacznie gorzej niż późniejszych, ponieważ mogą one zbierać opinie konsumentów i naprawić wszystko źle dla nowszych modeli. Jednak niektóre z tych problemów są poważniejsze niż inne, co oznacza, że powinieneś odwiedzić dealera, jeśli rzeczywiście się pojawią.

Problemy z zawieszeniem i układem kierowniczym

Według kilku źródeł internetowych, jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów z GLB jest wadliwy nośnik przedniej osi. Mercedes ogłosił nawet ogólnokrajowe wycofanie w grudniu 2021 roku, ponieważ awarie takie jak te mogą potencjalnie powodować problemy z układem kierowniczym, co nie jest czymś, co powinieneś ignorować.

Głównym winowajcą wydaje się być korozja, więc należy sprawdzić nośnik przedniej osi przy każdym przeglądzie samochodu. Należy również skontaktować się z dealerem Mercedesa, jeśli chcesz naprawić wspornik osi bezpłatnie.

  2022 Mercedes G Wagon vs Jeep Wrangler

Problemy z poduszką powietrzną

W sierpniu 2021 roku, Mercedes ogłosił wycofanie z rynku w związku z problemami z poduszkami powietrznymi. W wycofaniu stwierdza się, że potencjalna wada konstrukcyjna może spowodować, że przednie poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa nie będą działać prawidłowo w przypadku zderzenia. Większość modeli GLB została już naprawiona, ale jeśli ktoś nie jest pewien, powinien jak najszybciej skontaktować się z dealerem Mercedesa.

Problem ten jest spowodowany zarówno problemem sprzętowym, jak i programowym, co oznacza, że aby go naprawić, należy fizycznie dostarczyć samochód do salonu Mercedesa. Moduł sterujący poduszki powietrznej zostanie wymieniony lub zaktualizowany, a Ty będziesz mógł kontynuować jazdę swoim GLB w krótkim czasie.

Problemy z układem elektrycznym

Problemy z układem elektrycznym są dość powszechne w przypadku prawie wszystkich samochodów, zwłaszcza luksusowych, które są wyposażone w nieprzyzwoitą ilość najnowocześniejszych technologii. Samochody te są tak skomplikowane, że najzwyczajniej w świecie mają sens, jeśli od czasu do czasu dochodzi do awarii podzespołów elektrycznych.

Najczęstszym problemem związanym z układem elektrycznym w GLB jest niedziałająca kamera cofania. Czasami, gdy włożysz swój samochód do tyłu, system włączy kamerę cofania, która czasami jest znana z tego, że zawodzi. Można to chwilowo rozwiązać przez ponowne uruchomienie kamery, ale często ten problem może się utrzymywać, jeśli nie zajmiemy się nim profesjonalnie.

Problemy z układem paliwowym

Wycieki paliwa i oleju są dość powszechnym zjawiskiem w wielu samochodach, ale niektóre rodzaje wycieków są bardziej niebezpieczne niż inne. Mercedes wydał również ogólnokrajowe wycofanie w tym samym czasie, kiedy wydał wycofanie dla przewoźnika osi przedniej, jako takie, jeśli wziąłeś swój samochód do naprawy przewoźnika osi przedniej, są szanse, że również naprawić wyciek paliwa.

  Czy felgi Mercedes pasują do Jaguar

Problem ten nie jest ograniczony do GLB, ponieważ wiele modeli Mercedes były częścią tego wycofania. Mercedes twierdzi, że jest to spowodowane problemem z procesem produkcyjnym, który może być łatwo rozwiązany.

Problem z ekranem Infotainment

Mercedes Benz GLB oferuje wnętrze, które z łatwością przebija wszystkie inne rodzinne SUV-y subkompaktowe w swojej klasie. Sztuczka partia kawałek tego wnętrza są dwa duże ekrany szerokoekranowe infotainment, że dom swój licznik kilometrów, prędkościomierz, informacje podróży, informacje paliwa, informacje temperatury oleju, a ekran infotainment.

Wielu właścicieli skarżyło się, że środkowy ekran jest czasami znany, aby wyłączyć się losowo. Jest to oczywiście problem, ponieważ ekran ten jest używany do sterowania wieloma ważnymi funkcjami samochodu.

FAQ Section

Czy Mercedes Benz GLB to dobry samochód?

Mercedes Benz GLB wydaje się być całkiem przyzwoitym samochodem, ale nie jest idealny. Podstawowe modele Mercedesa nie są na tym samym poziomie, co ich modele z wyższej półki, mimo że Mercedes stara się to tak przedstawić. Ostatnia generacja Klasy A i wszystkie inne samochody, które były oparte na platformie ostatniej generacji Klasy A były czasami niegodne odznaki Mercedes Benz.

Nowa Klasa A i wszystkie inne samochody, które bazują na tym samym podwoziu są zauważalnie lepsze, ale nadal nie są na tym samym poziomie co modele Mercedesa z wyższej półki. Nowy GLB jest również oparty na platformie Klasy A, co oznacza, że dostarcza, ale nie w takim stopniu, jak niektóre modele Mercedesa z wyższej półki.

  Które Mercedesy mają silnik V12?

Czy Mercedes Benz GLB jest wystarczająco przestronny?

Mercedes twierdzi, że GLB to podstawowy rodzinny SUV Mercedesa i wydaje się, że to prawda, ponieważ GLB oferuje znacznie więcej miejsca niż GLA, na którym bazuje. Wynika to głównie z faktu, że GLB oferuje pudełkowaty design, z którym może konkurować jedynie Klasa G.

Niektórzy ludzie uwielbiają pudełkowate SUV-y, inni nie. Jednak pudełkowata konstrukcja zapewnia dużo miejsca zarówno dla pasażerów z przodu, jak i z tyłu.

Jak często nowe samochody są wycofywane z rynku?

Niemal każda marka samochodowa na świecie wycofuje z rynku kilka modeli samochodów. Niektórzy uważają, że wycofanie samochodu z rynku to coś złego, ale jest wręcz przeciwnie. Producenci samochodów spędzają dużo czasu na projektowaniu samochodów, aby były one tak niezawodne, jak to tylko możliwe, ale współczesne samochody są tak skomplikowane, że niezwykle trudno jest stworzyć samochód w 100% doskonały.

W związku z tym, prawie wszyscy producenci samochodów wydają w tych dniach wycofania dla swoich samochodów, aby naprawić poważne problemy, które mogą powodować wszelkiego rodzaju problemy. Jest to dobra rzecz, ponieważ te poprawki są zazwyczaj bezpłatne, a większość dealerów stara się jak najlepiej naprawić samochody tak szybko, jak to możliwe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z