Częste problemy z Mercedesem Klasy A?

Mercedes-Benz Klasy A jest podstawowym modelem Mercedesa. Niezależnie od tego, ten samochód nadal posiada wyrafinowane i luksusowe funkcje, które można znaleźć w większości high-endowych modeli Mercedesa. Ale jakie są niektóre z powszechnych problemów, z którymi boryka się Mercedes Klasy A?

Mercedes Klasy A jest wyposażony w różne funkcje, o których zainteresowani nabywcy powinni wiedzieć. Niektóre z tych problemów obejmują niewypał silnika, wycieki oleju, pierwszy bieg poślizg, hałas clunking kiedy skręcić w prawo, nie uruchomić, utrata mocy, i wiele więcej.

Dobrą wiadomością jest to, że większość z tych problemów można łatwo i szybko naprawić. Aby zapobiec większości z nich, należy przestrzegać zaplanowanych usług serwisowych. Ponadto należy dowiedzieć się, które roczniki modelu Mercedes A-Class są podatne na problemy, a które są bardziej niezawodne.

Common issues with Mercedes A-Class

Wycieki oleju

Ten problem jest powszechny w prawie wszystkich modelach Mercedesa. Jeśli Mercedes A-Class stoi w jednym miejscu przez dłuższy czas, można zauważyć gromadzenie się oleju. Jest to typowe z powodu nieprawidłowo zamontowanego lub pękniętego o-ringu.

Niewypał silnika

Innym częstym problemem, z którym borykają się kierowcy Mercedesa Klasy A, jest nieprawidłowy zapłon silnika. Główną przyczyną nieprawidłowego zapłonu silnika jest awaria pakietu cewek. Czasami może również zapalić się kontrolka ostrzegawcza zarządzania silnikiem. Wystarczy wymienić pakiet cewek, a problem zostanie rozwiązany.

Ślizganie się pierwszego biegu

Mimo że Klasa A jest mniej zaawansowanym samochodem niż Klasa E czy Klasa S, ma problem z uślizgiem pierwszego biegu. Pierwszy bieg może czasami wpadać w poślizg na drugim biegu. Jest to zazwyczaj spowodowane uszkodzeniem bębna osi. Należy sprawdzić, który bęben osi jest uszkodzony i wymienić go na dobry.

  Jaguar vs. Mercedes: Niezawodność

Odgłos stukania przy skręcie w prawo

Problem ten jest powszechny w modelach Mercedesa Klasy A zbudowanych przed 2015 rokiem. Większość modeli z tym problemem wydaje odgłos trzaskania, gdy kierowca skręca w prawo. Niemniej jednak jest to znak, że jedno z łożysk w zębatce kierowniczej jest uszkodzone.

Utrata mocy

Większość modeli Mercedesa Klasy A wyprodukowanych w roku 2015 ma ten problem. Być może jedziesz autostradą, ale samochód traci moc. Problem ten jest zazwyczaj związany z usterką wałka rozrządu, który jest delikatny w tym konkretnym roku modelowym.

Nieudany start

Oprócz utraty mocy, niektóre modele Mercedes Klasy A mają problem z rozruchem. Samochód obróci się, ale nie uda się go uruchomić. Problem ten jest związany z wadliwym silnikiem rozrusznika.

Uszkodzona jednostka sterująca silnika

Jest to jeden z głównych problemów Mercedesa Klasy A. Spowodował on wycofanie z rynku i trzeba będzie wymienić ECU, aby go usunąć. Zazwyczaj ECU nie włącza się, lub włącza się, a następnie wyłącza.

Zacinający się zatrzask bagażnika

Innym poważnym problemem, który można znaleźć w Mercedesie Klasy A jest zacinający się zatrzask bagażnika. Problem ten jest zazwyczaj spowodowany uderzeniami w zamek bagażnika. A rozwiązanie jest bardzo proste – należy wymienić zamek bagażnika.

Lampka ostrzegawcza DPF

Jeśli jeździsz swoim Mercedesem Klasy A na krótkich dystansach, to możesz zauważyć, że często zapala się lampka ostrzegawcza DPF. Jest to znak, że filtr DPF jest zatkany i nie działa optymalnie. Aby rozwiązać ten problem, należy oczyścić filtr DPF lub przejechać samochodem długi dystans, aby spalić niepożądane cząstki.

  Jaki jest najlepszy Mercedes na długie dystanse?

FAQ

Jakie są najczęstsze problemy z używanym Mercedesem Klasy A?

Mimo, że problemy, którym przyjrzeliśmy się powyżej są powszechne we wszystkich Mercedesach Klasy A, niektóre problemy są powszechne tylko w używanych Mercedesach Klasy A. Dlatego też, przed zakupem używanego Mercedesa Klasy A, ważne jest, aby wiedzieć, z jakimi problemami można się spotkać.

Do najczęstszych problemów występujących w używanych Mercedesach klasy A należą: wyciek oleju, niedziałanie przedniej poduszki powietrznej pasażera, utrata mocy lub napędu, awaria dwusprzęgłowej skrzyni biegów, awaria wałka rozrządu, niebezpieczeństwo pożaru oraz awaria wspomagania hamulców. Należy pamiętać, że większość z tych problemów jest powszechna w używanych Mercedesach Klasy A zbudowanych w latach 2013-2016.

Czy Mercedes Klasy A jest drogi w utrzymaniu?

Jak zwykle, Mercedes-Benz należy do najdroższych samochodów w utrzymaniu. Jednak ponieważ Mercedes Klasy A jest wyposażony w nieco tańsze części niż Klasa E lub Klasa S, jest nieco tańszy w utrzymaniu. Jednak w porównaniu z samochodami popularnymi, takimi jak Toyota, model ten jest nadal drogi w utrzymaniu.

Czy Mercedesy Klasy A są niezawodnymi samochodami?

Jeśli chodzi o niezawodność, Mercedes jako marka należy do najmniej niezawodnych samochodów na rynku. Jednak niektóre modele radzą sobie wyjątkowo dobrze pod względem niezawodności niż inne. Mimo że tytuł najbardziej niezawodnego modelu Mercedesa należy do Klasy E, Klasa A nie odstaje od niego zbytnio. Samochód ten jest bardziej niezawodny od Klasy C i Klasy CLS.

Ile kilometrów wytrzymuje Mercedes Klasy A?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na pytanie, ile mil może pokonać Mercedes Klasy A. Wynika to z faktu, że kilka rzeczy odgrywa rolę w długowieczności pojazdu. Mimo, że Mercedes nie jest najbardziej niezawodny, niektóre modele mogą zrobić ponad 200.000 mil z mniejszą ilością problemów, podczas gdy inne rozwijają problemy już po 50.000 mil.

  Które Mercedesy posiadają asystenta martwego pola

Innymi czynnikami, które decydują o tym, jak długo Mercedes Klasy A będzie służył, są nawyki jazdy, konserwacja i rok modelu. Należy pamiętać, że niektóre roczniki Mercedesa Klasy A mają więcej problemów niż inne. Na przykład, Mercedes Klasy A wyprodukowany w latach 2013-2016 ma więcej problemów niż ten wyprodukowany w 2017 roku.

Jakie są niektóre z najczęstszych problemów z samochodami Mercedes-Benz?

Po przyjrzeniu się niektórym powszechnym problemom, z którymi borykają się modele Mercedes Klasy A, ważne jest również, aby dowiedzieć się, jakie są powszechne problemy z Mercedesami. Są to m.in. rdza, zużyty katalizator, awaria zawieszenia pneumatycznego, niskie ciśnienie w układzie hamulcowym, wycieki oleju i niewypały silnika.

Podsumowanie

Jeśli planujesz zakup nowego lub używanego Mercedesa Klasy A, to fantastycznym pomysłem jest wiedzieć, czego można się spodziewać po samochodzie, identyfikując niektóre z powszechnych problemów, które napotkasz po drodze. Ten luksusowy samochód ma kilka wspólnych problemów, takich jak wycieki oleju, poślizg pierwszego biegu, brak możliwości uruchomienia, niewypał silnika i wiele innych.

Ważne jest, aby zidentyfikować te problemy w czasie tak, że nie kończy się powodując poważne problemy dla Ciebie. Co więcej, przed zakupem należy dowiedzieć się, które roczniki modelu Mercedes Klasy A mają jakie problemy. Dzięki tym informacjom mogą się Państwo zrelaksować, wiedząc, co Państwa czeka i jak sobie z tym poradzić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z