Częste problemy z Mercedesem S-Class W221?

Mercedes-Benz S-Class W221 jest jednym z najbardziej zaawansowanych modeli Mercedesa na rynku. Jednak, jak każdy Mercedes, ma on kilka typowych problemów, o których warto wiedzieć przed nabyciem tego luksusowego samochodu. Jakie są więc problemy z Mercedesem S-Class W221?

Wspólne problemy z Mercedes S-Class W221 obejmują awarii zawieszenia pneumatycznego, awarii skrzyni biegów, wyzwania okna, czujnik wysokości poziomu kruchego, awarii poduszki powietrznej zawieszenia, problemy z akumulatorem pomocniczym, problemy ze wzmacniaczem, awarii dmuchawy A / C, i wiele innych. Jeśli planujesz kupić Mercedes S-Class W221, powinieneś być gotowy do radzenia sobie z większością z tych problemów.

Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes S-Class W221 jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Mercedesa wszech czasów. Produkowany w latach 2005-2013, samochód ten jest następcą Mercedesa S-Class W220 i poprzednikiem Mercedesa S-Class W220. Różne podwozia Mercedesa pochodzą z różnymi lub bardziej zaawansowanymi funkcjami od swoich następców.

Częste problemy z Mercedesem S-Class W221

Rdza

Jak większość modeli Mercedesa, spodziewaj się, że rdza będzie jednym z głównych problemów, z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć. Jeśli Twój Mercedes S-Class W221 jest już od jakiegoś czasu, możesz zacząć zauważać rdzę na podłodze samochodu, za tablicą rejestracyjną i na dole drzwi. Ważne jest, aby zająć się rdzą, zanim zepsuje ona Państwa samochód.

Sprężarka zawieszenia pneumatycznego

Mercedes klasy S W221 jest wyposażony w zawieszenie pneumatyczne. Jednak sprężarka powietrza jest w sercu zawieszenia pneumatycznego. Ta funkcja odgrywa ważną rolę w podnoszeniu i opuszczaniu samochodu. Tak więc, jeśli się nie powiedzie lub zużyje, może nie wytworzyć wystarczającego ciśnienia, aby podnieść samochód. W rezultacie, Twój samochód spadnie na ziemię.

  Które Mercedesy mają napęd na przednie koła?

Dobrą wiadomością jest to, że można to naprawić poprzez wymianę sprężarki powietrza. W przeciwieństwie do przeszłości, gdzie sprężarki powietrza były bardzo kosztowne, można znaleźć jeden online na około 150 dolarów. Wymiana tej części jest również łatwe i można to zrobić, jeśli masz jakieś umiejętności DIY silnika.

Akumulator pomocniczy

Ten model Mercedesa jest wyposażony w dwie baterie. Ma główną baterię, która uruchamia silnik i baterię pomocniczą, która uruchamia kilka elektroniki w pojeździe. Ponieważ ten samochód jest również wyposażony w elektroniczny shifter skrzyni biegów, akumulator pomocniczy może być użyty do zaparkowania samochodu, jeśli główny akumulator zawiedzie.

Po pewnym czasie korzystania z akumulatora pomocniczego, akumulator ten ulegnie awarii. Zdarza się to zazwyczaj w Mercedesie S-Class W221, który przejechał ponad 100 000 mil lub 6 lat. Wystarczy wymienić akumulator, aby wszystko działało bezproblemowo.

Awaria skrzyni biegów

Oprócz powyższych kwestii, innym częstym problemem, z którym borykają się właściciele Mercedesa S-Class W221 jest awaria skrzyni biegów. Problem ten jest jednak bardziej powszechny w modelach W221 pre-facelift wyprodukowanych w latach 2007-2009. Awaria jest zazwyczaj spowodowana przez elektronikę w 722.9 7-biegowych automatycznych skrzyniach biegów.

Problem może pochodzić z jednostki sterującej skrzyni biegów, płyty przewodzącej lub korpusu zaworu. Jeśli jedna z tych części skrzyni biegów ulegnie awarii, samochód przejdzie w tryb awaryjny, a skrzynia biegów nie będzie się już przesuwać. Niemniej jednak, wymiana skrzyni biegów lub korpusu zaworu jest dość kłopotliwa i kosztowna.

  Który SUV jest lepszy - Cadillac czy Mercedes?

Problemy z szybami

Innym częstym problemem, z którym można się spotkać w Mercedesie W221 jest okno, które nie podnosi się lub nie opuszcza. W większości przypadków jest to spowodowane albo złym regulatorem okna lub uszkodzonym modułem. Dowiedz się, co jest przyczyną i wymienić właściwą część, aby uniknąć takiego problemu.

Regulator szyby jest systemem, który porusza szybą w górę i w dół, podczas gdy moduł szyby jest systemem, który kontroluje działanie okna.

Problemy z wzmacniaczem

Wzmacniacz jest również kolejnym częstym problemem, z którym boryka się Mercedes W221. Jeśli ta część ulegnie awarii, radio samochodowe włączy się, ale nie będzie słychać żadnego dźwięku. Również COMAND może się nie włączyć, a akumulator może się rozładować, gdy samochód jest zaparkowany. Wymień go natychmiast, aby uniknąć takich problemów.

Awaria poduszki powietrznej zawieszenia

Ten problem nie występuje tylko w Mercedesie Klasy S W221, ale we wszystkich innych modelach Mercedesa. Jeśli twój Benz przechodzi znak 100.000 mil, być gotowy do czynienia z nieudanego lub zawodne poduszki powietrznej zawieszenia. Poza tym, problem ten jest powszechny dla kierowców miejskich lub ludzi, którzy korzystają z źle utrzymanych dróg.

FAQ

Czy Mercedes S-Class W221 jest niezawodny?

Tak, Mercedes S-Class W221 jest samochodem niezawodnym. Ale jak w przypadku większości modeli Mercedes-Benz, spodziewaj się sporych wydatków na naprawy i konserwację. Po przejechaniu ponad 100.000 mil koszty napraw i konserwacji jeszcze bardziej wzrosną.

Czy model Klasy S jest drogi w utrzymaniu?

Ponieważ ten model jest wyposażony w bardziej zaawansowane funkcje niż Mercedes Klasy C lub Klasy E, spodziewaj się, że będzie bardzo drogi w utrzymaniu. Jest on jednak nieco bardziej niezawodny niż Mercedes Klasy A i Klasy C. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz wydawać więcej pieniędzy na utrzymanie tego samochodu, gdy skończy się gwarancja.

  Jaki jest najlepszy Mercedes Benz z lat 90-tych?

Jaki rocznik ma Mercedes W221?

Mercedes-Benz S-Class W221 był produkowany między 2005 a 2013 rokiem. Podczas gdy inne zakłady Mercedesa na całym świecie mogły produkować ten model od 2006 do 2013 roku, Kanada i USA rozpoczęły produkcję od 2007 do 2013 roku. Samochód ten posiada montownie w Niemczech, Meksyku, Egipcie, Malezji i Indonezji.

Czy wszystkie Mercedesy klasy S mają takie same problemy?

Nie, mimo że większość modeli Mercedes-Benz dzieli się większością problemów, takich jak rdza, zawieszenie, regulatory okien, części Airmatic i problemy ze skrzynią biegów, niektóre problemy różnią się w zależności od modelu i roku producenta. Tak więc, zanim kupisz konkretny model Mercedesa, dowiedz się, z jakimi problemami boryka się dany samochód.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, z jakimi problemami boryka się Mercedes S-Class W221, ważne jest, aby mieć się na baczności i odpowiednio wcześnie wprowadzać do nich poprawki. Większość problemów, które omówiliśmy powyżej, pojawia się zazwyczaj po przejechaniu przez Twojego Mercedesa S-Class W221 ponad 100 tys. mil.

Dzięki regularnym przeglądom i utrzymaniu zaplanowanych serwisów, Twój samochód powinien być w dobrym stanie przez większość okresu posiadania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z