Częste problemy z Mercedesem W126

Jeśli szukasz klasycznego, trwałego i wygodnego krążownika Mercedesa, model W126 powinien zdecydowanie połechtać Twoją wyobraźnię, ponieważ jest to jeden z najbardziej kultowych modeli Klasy S wszech czasów. Praktycznie wszystkie modele Klasy S z wyjątkiem W220 są imponujące i nadal są pięknymi samochodami do posiadania i codziennego podróżowania.

Jednak model W126 był produkowany w latach 1979-1991, i jak na tak stary samochód, W126 trzyma się świetnie. Nie oznacza to, że W126 nie pochodzi z jego sprawiedliwego podziału problemów, a najczęstsze z nich są związane z łańcucha rozrządu, wycieki oleju, problemy z transmisją, zużyte wykończenie wnętrza i pneumatyczny system zawieszenia.

W126 S-Class jest znany trwać setki tysięcy mil bez potrzeby dużych remontów. Wszystkie opcje silnika są potężne i wyrafinowane, ale najlepszy jeden do uzyskania jest S500 V8. Podsumowując, W126 powinien służyć Ci dobrze, ale pamiętaj, aby zwrócić szczególną uwagę na elementy wymienione powyżej.

Warto wspomnieć, że wspólne problemy z W126 są znacznie większe niż te wymienione w tym artykule. Elektronika może również działać po pewnym czasie, a ta sama historia dotyczy rdzy, ponieważ te samochody są zbyt stare, aby być odpowiednio zabezpieczone przed rdzą.

Problemy z łańcuchem rozrządu

Jednym z największych problemów związanych z W126 są plastikowe prowadnice dla łańcuchów rozrządu, które są znane z przedwczesnych awarii. Zużywają się one szybko i stają się kruche, a do ich zerwania potrzeba niewiele siły. Problem ten dotyczy zarówno wczesnych jak i późnych modeli W126 i powinien być rozwiązany jak najszybciej, aby samochód działał jak najlepiej przez długi czas.

  Mercedes E220 - wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli nie naprawisz tych problemów wystarczająco wcześnie, prawdopodobnie będziesz musiał zmierzyć się z poważniejszymi problemami z silnikiem w dół linii, tak bardzo, że koszty naprawy mogą potencjalnie nawet sprawić, że cały samochód będzie dziura pieniędzy. Zawsze sprawdzaj prowadnice, kiedy tylko możesz, bez względu na to, czy kupujesz samochód, czy jesteś jego właścicielem.

Wycieki oleju

Układ napędowy w W126 jest solidny i powinien wytrzymać długi czas, ale specyficzne problemy, takie jak wycieki oleju z pokrywy rozrządu, mogą temu przeczyć. Może to zwiększyć ogólne zużycie oleju, nawet tego nie zauważając, więc pamiętaj o sprawdzaniu poziomu oleju, kiedy tylko możesz, aby upewnić się, że Twój W126 działa bez zarzutu.

Niestety, nie jest to jedyne miejsce, gdzie wycieki oleju mają tendencję do występowania, ponieważ mają one również tendencję do występowania wokół pokryw zaworów pokryw uszczelki. Jest dość łatwo zauważyć te wycieki oleju z przyzwoitą latarką, ale jeśli W126 szukasz pozostawia plamy oleju na ziemi, są szanse, że wycieki oleju są o wiele bardziej poważne.

Problemy z przekładnią

W126 jest wyposażony albo w manualną albo automatyczną skrzynię biegów. Manualna skrzynia biegów nie jest odpowiednia dla tak dużego samochodu, ale wydaje się być bardziej niezawodną opcją. 4-biegowa automatyczna skrzynia biegów czasami wymaga zbyt wiele czasu, aby zmienić bieg, więc upewnij się, że ją przetestujesz, jeśli jesteś na rynku W126.

  Który Mercedes jest najlepszy do kupienia?

Automatyczna skrzynia biegów jest znany do zużycia, zwłaszcza jeśli patrzysz na wysokiej przykład przebiegu. Czasami Twój W126 będzie potrzebował kompletnej odbudowy, podczas gdy niektóre skrzynie biegów wymagają wymiany tylko kilku elementów.

Zużyte wnętrze

W126 jest teraz naprawdę starym samochodem, co oznacza, że nie będzie wyglądał tak ładnie jak kiedyś. Nie oznacza to, że W126 nie jest wystarczająco wyrafinowany, ale raczej fakt, że wewnętrzne skórzane i drewniane wykończenia są podatne na pękanie i odbarwienia, zwłaszcza jeśli zdecydowałeś się na jaśniejsze wnętrze.

Problemy z pneumatycznym układem zawieszenia

Niektóre modele W126 są wyposażone w tylne pneumatyczne zawieszenie, które jest znane z tego, że samochód ugina się z tyłu. Jest to powszechnie spowodowane przez nieszczelny amortyzator lub problemy otaczające niektóre z pomocniczych części układu zawieszenia. Jeśli te systemy zaczynają działać nieprawidłowo, komfort jazdy będzie prawdopodobnie wpływ na tyle, aby zdać sobie sprawę.

FAQ Section

Czy Mercedes W126 jest podatny na rdzę?

Mercedes W126 jest dobrze zbudowanym samochodem, w którym zastosowano wysokiej jakości lakiery, które wytrzymują próbę czasu. Jednak z uwagi na fakt, że W126 ma już kilkadziesiąt lat, właściwości ochronne nie są już tak skuteczne jak kiedyś.

W związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na potencjalne miejsca rdzy na samochodzie, począwszy od spodu samochodu, wnęk kół, wokół okien, pod drzwiami, pod pojemnikiem akumulatora i pod plastikowymi listwami otaczającymi samochód.

  Który Mercedes ma silnik Renault?

Czy Mercedes W126 jest samochodem klasycznym?

Mercedes W126 jest rzeczywiście klasyczny samochód te dni, ponieważ pakuje wiele ciekawych funkcji i wyborów projektowych w to, co jest obecnie znany jako bardzo pierwszy S-klasy. Istnieje dość dużo W126’s roaming wokół co oznacza, że nie jest to dokładnie uznanie aktywów.

Jednakże, jeśli uda Ci się znaleźć jeden w dobrym stanie z nie zbyt wiele mil na zegarze, może nawet zyskać z niego w niezbyt odległej przyszłości. Warto również wspomnieć, że większość entuzjastów Mercedes Benz jest zainteresowana mocniejszymi modelami V8.

Czy Mercedes W126 jest najlepszym samochodem Mercedesa wszech czasów?

W126 to pierwsza Klasa S, a Klasa S jest wzorcowym pełnowymiarowym luksusowym sedanem. To rodzi pytanie o W126 jest wystarczająco dobre, aby być uznane za jeden z, jeśli nie nawet najlepszy sedan Mercedes wszech czasów. Niektórzy uważają, że W126 jest rzeczywiście najlepszym samochodem Mercedesa w historii, podczas gdy większość ludzi raczej się z tym nie zgadza.

Można śmiało powiedzieć, że W126 oferuje całkiem sporo wartości, a w 1979 roku mógł być najlepszym samochodem na świecie. W140 jest zazwyczaj uważany za najlepszą Klasę S wszechczasów, a tym samym za najlepszy model Mercedesa wszechczasów, i ja się z tym zgadzam, mimo że W126 jest wysoko na tej liście.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z