Częste problemy z Porsche 718 Boxster T

Częste problemy z Porsche 718 Boxster T

Porsche 718 Boxster T to dwudrzwiowy kabriolet z miękkim dachem, bazujący na modelu Porsche Cayman T. Model T oznacza pakiet bardziej skoncentrowany na kierowcy, który ma na celu ulepszenie zwykłego Porsche Boxstera, aby stał się bardziej interesującym samochodem dla purystów Porsche, a jednocześnie nie kosztował zbyt wiele więcej pieniędzy.

Jeśli chodzi o niezawodność, Boxster T jest prawie taki sam jak zwykły Boxster, ponieważ nie ma między nimi większych różnic, jeśli chodzi o silnik, skrzynię biegów, układ napędowy i części zawieszenia. Dlatego te dwa samochody powinny być równe, jeśli chodzi o problemy i wszystkie koszty związane z ich naprawą.

Najczęstsze problemy z 718 Boxster T dotyczą silnika, skrzyni biegów, układu klimatyzacji, wyposażenia i przegrzania. Warto wspomnieć, że większość z nich nie jest związana z brakiem konserwacji, co nie jest wcale takie częste.

Tak czy inaczej, 718 Boxster T jest tak samo niezawodny jak zwykły 718 Boxster, co oznacza, że powinien być w stanie przetrwać długi czas, jeśli będziesz o niego odpowiednio dbać. Modele Porsche T stają się coraz bardziej popularne zarówno w linii 718, jak i w linii 911 991/992.

Porsche 718 Boxster T – problemy z silnikiem

Najczęstsze problemy z silnikiem 718 Boxster T są związane ze świecami zapłonowymi, które czasami mogą się zacinać lub zbyt szybko zużywać. Niektórzy właściciele zgłaszali również problemy z cewkami zapłonowymi, które wymagają wymiany. W związku z tym, zawsze lepiej jest wymienić wszystkie cztery cewki jednocześnie, ponieważ może to spowodować ból głowy w najbliższej przyszłości.

  Audi Q5 vs. Porsche Cayenne

Czterocylindrowy silnik 2,0 l z turbodoładowaniem w modelu Boxster T jest czasami znany z wycieków oleju. Może się to zdarzyć nawet w samochodach z mniejszym przebiegiem, zazwyczaj tych, które nie są często jeżdżone.

Porsche 718 Boxster T – problemy z przekładnią

Porsche 718 Boxster T jest dostępne z dwoma różnymi rodzajami skrzyni biegów: manualną o krótkim skoku lub 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią PDK opracowaną przez Porsche. Skrzynia manualna jest dość solidna, ale brak wprawy może zniszczyć sprzęgło, więc jeśli chcesz w pełni wykorzystać jej możliwości, pamiętaj o delikatności.

Automatyczna skrzynia biegów to zupełnie inna historia. Zazwyczaj działa ona świetnie, ale zdarzają się sytuacje, w których można napotkać poślizg, wahania, a zwłaszcza powolne zmiany biegów w dół. Powinieneś także zadbać o to, aby Twoja skrzynia PDK działała jak najlepiej, wymieniając w razie potrzeby płyn przekładniowy.

Porsche 718 Boxster T – problemy z układem klimatyzacji

W Porsche 718 Boxster T czasami występują różne problemy z układem klimatyzacji, a dokładniej ze skraplaczem klimatyzacji i przewodami skraplacza. Są one powszechne we wszystkich modelach 718 i mogą być łatwo naprawione przez wykwalifikowanego mechanika Porsche. Wycieki czynnika chłodniczego są rzadkie, ale niektórzy właściciele doświadczyli wycieków w swoich modelach 718 Boxster.

Tak czy inaczej, pamiętaj, aby zabrać swój 718 do wykwalifikowanego mechanika, który szybko sprawdzi cały układ klimatyzacji i zajmie się wszystkimi problemami.

Porsche 718 Boxster T – problemy z przegrzaniem

Porsche 718 Boxster T to samochód o prawdziwych osiągach, co oznacza, że większość ludzi będzie nim jeździć agresywnie i na pełnym gazie. Oznacza to, że samochód potrzebuje zaawansowanego, a co ważniejsze, skutecznego układu chłodzenia, aby nie uszkodzić żadnych drogich elementów układu napędowego i jezdnego z powodu wysokiej temperatury.

  Dlaczego Porsche są tak drogie?

Niektórzy właściciele zgłaszali jednak awarie pompy wodnej i termostatu, które mogą znacznie podnieść temperaturę samochodu, nawet jeśli nie jedzie on zbyt szybko. Jeśli tak się stanie, pamiętaj, aby oddać samochód do serwisu, ponieważ nie chcesz ryzykować uszkodzenia Boxstera T lub, co gorsza, pożaru.

Porsche 718 Boxster T – problemy z wyposażeniem

Porsche 718 Boxster T cierpi na pewne problemy związane z wyposażeniem, które są dość powszechne w całej gamie 718 Boxster. Pierwszy i najczęstszy problem związany jest z mechanizmem miękkiego dachu, który może się zacinać lub działać bardzo wolno. Tylny spojler czasami się zacina, co uniemożliwia jego ułożenie na równi z nadwoziem.
W starszych modelach Boxstera bolączką są tylne światła, które również ulegają awarii. Problemy związane z wyposażeniem wynikają głównie z niedostatecznej konserwacji lub braku kontroli jakości ze strony fabryki.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Porsche 718 Boxster T?

Jeśli interesuje Cię zakup 2-miejscowego kabrioletu, który jest kompaktowy, ale może zapewnić Ci ekscytujące wrażenia, Boxster T jest dla Ciebie idealnym samochodem. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do jazdy Porsche 911, może pomyśleć, że Boxster T jest dla niego za mały, ale tak nie jest, ponieważ te dwa samochody znacznie się od siebie różnią.

Jeśli jesteś szczególnie wysoki lub ogólnie nie lubisz małych samochodów, Boxster T z pewnością nie jest samochodem dla Ciebie. Jeśli lubisz duże samochody z dużą ilością miejsca, które mogą jeździć szybko, lepiej wybierz Porsche Panamera lub Porsche Taycan EV.

  Porsche Panamera Turbo S Niezawodność

Czy Porsche Boxster T jest lepszy od zwykłego Boxstera?

Ceny Porsche 718 Boxster T zaczynają się od około 70 000 USD, podczas gdy ceny zwykłego 718 Boxstera zaczynają się od około 63 000 USD, co stanowi różnicę 7 000 USD. Boxster T jest w zasadzie 718 Boxsterem z kilkoma opcjonalnymi funkcjami dla kierowców, które sprawiają, że samochód jest bardziej ekscytujący w prowadzeniu.

Boxster T jest więc lepszym samochodem, jeśli jesteś typem człowieka, który ceni sobie osiągi. Jeśli nie zależy Ci na osiągach i prowadzeniu, a chcesz po prostu mieć Porsche, Boxster będzie dla Ciebie lepszym wyborem.

Czy Porsche zaprzestaje produkcji modelu Boxster?

Tak, i nie. Porsche zapowiedziało, że nie zrezygnuje całkowicie z Boxstera, ale raczej zelektryfikuje go w następnym modelu Boxstera. Oznacza to, że rzeczywiście dostaniemy nowego Boxstera, ale nie jest jeszcze jasne, czy będzie on oferowany tylko z platformą EV, czy również z silnikiem spalinowym.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z