Częste problemy ze skrzynią biegów Forda Focusa

Ford Focus jest jednym z najbardziej znanych hatchbacków na świecie, co oznacza, że całkiem sporo osób jest świadomych istnienia Focusa. Jest to samochód, który udaje się sprzedawać całkiem dobrze na całym świecie, nawet w dzisiejszych czasach, kiedy SUV-y i crossovery rządzą rynkiem. Ford postanowił jednak wycofać Focusa na rzecz produkcji kolejnych SUV-ów i crossoverów.

Oznacza to, że istnieje mnóstwo potencjalnie wspaniałych Ford Focus samochody używane na rynku, tylko czeka na być snatched przez ich potencjalnych nowych właścicieli. Jednak zanim cokolwiek kupisz, musisz zdawać sobie sprawę ze wszystkiego, co wiąże się z używanym Focusem, przede wszystkim w dziale niezawodności i niezawodności.

Jednym z najbardziej omawianych elementów w Fordzie Focus jest skrzynia biegów, która nie jest najlepszą automatyczną skrzynią biegów na naszej planecie. Cierpi z powodu wspólnych problemów, takich jak problemy z przeciąganiem, drżenie i drżenie, i wahania, które wydają się być wspólne dla wielu modeli Ford Focus.

W sumie, Focus jest dość popularny drugi twardy samochód z powodu, jak to naprawdę udaje się zaspokoić niszę rynku hatchback naprawdę dobrze. Jeśli jesteś zainteresowany jednym, upewnij się, aby zrobić inspekcję przed zakupem, aby być w 100% pewni, że samochód jest w dobrym porządku.

Problemy z zacinaniem się skrzyni biegów Forda Focusa

Z powodu wadliwej kalibracji modułu sterowania skrzynią biegów, Focus jest znany z tego, że czasami się zacina. Ford rozpoznał ten problem i stwierdził, że automatyczna skrzynia biegów znaleziona w Focusie „może wykazywać przerywane obawy o utratę zaangażowania skrzyni biegów podczas jazdy, przerywany brak startu lub utratę mocy.”

  Ford Focus Niezawodność

Wielu klientów zgłosiło te problemy, a najczęstszym zjawiskiem jest to, że samochód nagle przesuwa się w kierunku neutralnym i wywołuje lampkę ostrzegawczą „transmission problem service”. Właściciele stwierdzają, że problemy te są powszechne zarówno na niskich prędkościach, jak i na wysokich, takich jak na autostradzie. Nie jest zaskoczeniem, że problem z przekładnią, taki jak ten przy prędkościach autostradowych, może nawet spowodować wypadek.

Istnieją pewne dane wskazujące, że problem ten jest związany z wadliwym sprzęgłem, jak również. Niektórzy twierdzą nawet, że może to być również wadliwa jednostka zmiany biegów. Bez względu na to, który z nich jest problemem, pamiętaj, aby zabrać swój samochód do dealera Forda, jeśli kiedykolwiek natkniesz się na któryś z tych problemów, ponieważ nie chcesz, aby kiedykolwiek się powtórzyły.

Problemy związane z drżeniem skrzyni biegów Forda Focusa

Według wielu klientów, którzy kupili różne generacje Focusa, skrzynia biegów nie jest szczególnie gładka i przyjazna, ponieważ może się trząść, a czasami nawet drżeć w gwałtowny sposób. Ford stwierdza, że „pewien stopień wibracji, lub drżenia, gdy całkowicie nowa automatyczna skrzynia biegów działała przy niskich prędkościach” i powiedział, że było to, „podobne do tego, co jest doświadczane z manualną skrzynią biegów.”

Jednak nie wszyscy są przekonani, że te problemy są tak małe, jak Ford chce, abyś wierzył. Wielu właścicieli skarży się na te problemy, ale w sposób, w którym samochód czuje się niebezpiecznie, niestabilnie i często na granicy zgaśnięcia. Ponieważ problemy te są często doświadczane podczas przyspieszania, jeśli przeciągniesz się na ruchliwym skrzyżowaniu, możesz naprawdę łatwo zostać uderzony w tył.

  Czy Ford Mustang Ecoboost to dobry samochód?

Niektórzy twierdzą, że doprowadziło to nawet do całkowitej awarii sprzęgła skrzyni biegów i pozostawienia ich na poboczu drogi. Bez względu na to, co powie Ci dealer Forda, powinieneś sprawdzić swoją skrzynię biegów, ponieważ zbyt wielu właścicieli skarżyło się, że te problemy w końcu doprowadziły do czegoś poważniejszego.

Problemy z przekładnią Forda Focus

Skrzynia biegów Forda Focus jest również znana z poślizgu lub wahania podczas przechodzenia przez biegi. Według doświadczonych mechaników Forda, problemy te są bezpośrednio związane albo z zanieczyszczeniem płynu transmisyjnego, albo z modułem sterującym skrzyni biegów. Oba te problemy wymagają szybkiego działania, w przeciwnym razie skrzynia biegów może ulec całkowitej awarii.

Jeśli chodzi o wymianę płynu, to należy ją przeprowadzić zgodnie z zaleceniami Forda. Po prostu nie można zapomnieć, aby zrobić te jako zanieczyszczony płyn transmisyjny może zabić swoją skrzynię biegów całkowicie, co oznacza, że nowa skrzynia biegów jest w porządku, a te mają tendencję do kosztować zbyt dużo pieniędzy.

Moduł sterowania można łatwo wymienić lub czasami nawet prosty reset może rozwiązać problem. W sumie można je naprawić bez większych problemów, ale zawsze pamiętaj o wymianie i przepłukaniu płynu skrzyni biegów, gdy jest to konieczne.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Forda Focus?

Jeśli chcesz mieć niedrogiego, ale niezawodnego nowoczesnego hatchbacka, w którym bez problemu zmieszczą się cztery osoby, Ford Focus to świetny wybór. Istnieje wiele hatchbacków, ale Focus często wydaje się być jednym z najbardziej popularnych wyborów. Powodem tego jest po prostu to, że Focus jest naprawdę dobrze zaokrąglonym samochodem.

  Lata, których należy unikać w przypadku Forda Rangera - najlepsze i najgorsze lata

To naprawdę szkoda, że Ford postanowił go wycofać, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że Focus RS był jednym z najbardziej ekscytujących i najbardziej zdolnych hot hatchbacków.

Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów Forda Focusa?

Średnie koszty naprawy skrzyni biegów Forda Focus wahają się od 1500 do 2500 dolarów za nowe sprzęgło. Całkowicie nowy zespół skrzyni biegów będzie prawdopodobnie kosztował Cię od 3,500 do 5,000 dolarów. Niektórzy ludzie są nawet skłonni pójść na używaną skrzynię biegów Focus, co czasami może być dobrym pomysłem, ale może też często być naprawdę złym pomysłem.

Bez względu na to, na którą drogę się zdecydujesz, pamiętaj o utrzymaniu skrzyni biegów w optymalnym stanie, jeśli chcesz, aby wytrzymała ona znaczną ilość czasu.

Które modele Forda Focusa najbardziej cierpią z powodu problemów ze skrzynią biegów?

Jak stwierdzono na mnóstwie forów i wykresów online, modele Forda Focus z lat 2012-2016 wydają się być tymi, które najczęściej doświadczają problemów ze skrzynią biegów. Nie oznacza to, że należy unikać tych modeli, ale raczej, że należy zwrócić szczególną uwagę na skrzynię biegów, jeśli jesteś zainteresowany zakupem Forda Focus z tej epoki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z