Czy Aiways jest tak dobry jak Tesla?

Aiways jest chińskim startupem produkującym samochody elektryczne, podczas gdy Tesla jest najpopularniejszą marką samochodów elektrycznych na świecie. Aiways jest warte 5,7 miliarda dolarów, podczas gdy Tesla jest warta 1,2 biliona dolarów i porównywanie ich jest raczej trudne, ponieważ zarówno atrakcyjność marki, jak i ogólna pożądalność między tymi dwoma są zupełnie inne.

Tesla jest pionierską marką, która praktycznie zapoczątkowała całe szaleństwo samochodów elektrycznych dzięki Tesla Model S. Obecnie Tesla jest najbardziej wartościową firmą motoryzacyjną na świecie, ponieważ wszyscy są przekonani, że przyszłość jest w 100% elektryczna.

Z drugiej strony Aiways to nowa marka, o której prawie nikt nie wie. Obecnie można dostać cztery różne modele Tesli, podczas gdy Aiways oferuje obecnie tylko model U5. Tesla skupia się na tworzeniu luksusowych, najszybszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów elektrycznych na naszej planecie, podczas gdy Aiways koncentruje się na niższym segmencie rynku.

W związku z tym poziomy luksusu, atrakcyjności marki, technologii, pożądania i bezpieczeństwa są na korzyść Tesli, podczas gdy Aiways wyprzedza Teslę tylko w dziale wartości. To się raczej nie zmieni w najbliższych latach, sądząc po dostępnych danych na temat strategii produktowych firmy.

Aiways – Przegląd marki

Aiways udało się zaprojektować i opracować U5 w nieco ponad 3 lata, co z pewnością robi wrażenie. Aiways U5 udaje się dobrze sprzedawać, szczególnie w Europie, ponieważ oferuje świetny stosunek jakości do ceny. Aiways wkrótce zaoferuje również model U6, co również powinno zwiększyć zainteresowanie publiczności Aiways.

Aiways stara się objąć rynek samochodów elektrycznych niższej klasy, ponieważ każdy zdaje sobie sprawę, że większość konkurencyjnych samochodów elektrycznych kosztuje znacznie więcej niż porównywalny samochód spalinowy. W związku z tym, konkurencyjny cenowo samochód elektryczny, taki jak U5, jest rzeczywiście doskonałym dodatkiem do rynku.

  Czy Tesle wymagają dużo konserwacji?

U5 oferuje akumulator o pojemności 63 kWh, który pozwala na przejechanie 250 mil zgodnie z WLTP. Wszystkie modele U5 wykorzystują konfigurację pojedynczego silnika elektrycznego o mocy 150 kWh (201 KM). Jesteś w stanie naładować U5 od 20% do 80% w nieco ponad 30 minut, jeśli natkniesz się na szybką ładowarkę DC, podczas gdy powolne ładowanie AC trwa 8-10 godzin.

U5 jest liderem w swojej klasie, jeśli chodzi o przestrzeń i ergonomię, ponieważ jest to dość duży samochód, który kosztuje mniej niż niektóre kompaktowe samochody elektryczne. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, U5 jest raczej wątpliwe, ale Aiways twierdzi, że pracuje nad rozwiązaniem tych problemów.

Tesla – Przegląd marki

Jak stwierdzono na początku, Tesla jest najpopularniejszą i najbardziej wartościową firmą samochodową na rynku, ponieważ Tesla produkuje wzorcowe samochody elektryczne. Największą korzyścią, jaką oferuje Tesla jest możliwość korzystania z sieci Tesla Supercharger Network, oferując jednocześnie wiodące w swojej klasie technologie jazdy autonomicznej.

Tesla to marka samochodów luksusowych, podczas gdy Aiways to marka samochodów elektrycznych klasy ekonomicznej w najlepszym wydaniu. Prawie każdy wie, że Tesla produkuje najbardziej pożądane samochody elektryczne na rynku, które są wiodące w swojej klasie w wielu segmentach, zwłaszcza pod względem wydajności i technologii.

Tesla jest również znana jako marka, która nie boi się wypróbowywać nowych rzeczy, jest najmniej konserwatywną firmą motoryzacyjną, ponieważ jest na tyle odważna, aby na nowo wyobrazić sobie bardzo istotne aspekty motoryzacji. Doskonałym tego przykładem jest nowa kierownica z żółtka w Tesli Model S lub brak zestawu wskaźników w Modelu 3.

  Tesla vs. Mercedes - Który jest lepszy?

Tesla prawdopodobnie pozostanie na szczycie gry samochodów elektrycznych przez długi czas, co oznacza, że Tesla i Aiways są diametralnymi przeciwieństwami pod wieloma względami.

Chińskie marki startupów samochodów elektrycznych vs Luksusowe marki samochodów elektrycznych

Aiways jest obecnie jedną z najpopularniejszych chińskich marek samochodów elektrycznych, podczas gdy Tesla jest najpopularniejszą marką luksusowych samochodów elektrycznych. W związku z tym, sensowne jest porównanie całej strategii lokowania na rynku, jaką oferują te dwie firmy.

Tesla dąży do zaspokojenia potrzeb zamożnej, obeznanej z technologią i przeważnie młodej publiczności, ponieważ jej pojazdy stawiają na pierwszym miejscu technologię, luksus, wydajność i wygodę. Aiways dąży do zaspokojenia potrzeb nabywców zorientowanych na wartość, którzy po prostu chcą mieć samochód elektryczny, dlatego modele Aiways nie wyróżniają się niczym poza ceną.

Tesle są często kupowane przez entuzjastów samochodów elektrycznych, którzy chcą się poczęstować kawałkiem XXI-wiecznej, krwawiącej krawędzi technologii, podczas gdy samochody Aiways są kupowane wyłącznie z rozsądku. Co więcej, rynek luksusowych samochodów elektrycznych z wyższej półki jest już przepełniony mnóstwem świetnych opcji.
Z drugiej strony, tani koniec rynku samochodów elektrycznych nie jest aż tak dobrze reprezentowany i właśnie dlatego te chińskie marki samochodów elektrycznych istnieją w pierwszej kolejności.

FAQ Section

Czy Tesla jest najlepszą marką samochodów elektrycznych na świecie?

Tesla z pewnością wydaje się najlepszą i najbardziej obiecującą marką samochodów elektrycznych na rynku, ale jest to raczej trudne do stwierdzenia, ponieważ marki takie jak Mercedes, Porsche i Audi oferują wyższej jakości produkty samochodów elektrycznych. Największym atutem Tesli, przewyższającym wszystkie te marki, są Superchargery, bez których samochody Tesli nie byłyby tak popularne, jak są.

  Czy Tesla wytrzyma 10 lat?

Tak czy inaczej, Tesla może być uważana za najlepszą markę samochodów elektrycznych na rynku, ponieważ naprawdę oferują wiele korzyści oprócz ładowarek. Większość modeli Tesli oferuje wiodący w swojej klasie realny zasięg, wiodącą w swojej klasie wydajność oraz wiodącą w swojej klasie technologię.

Czy Aiways stanie się bardziej popularne w przyszłości?

Aiways najprawdopodobniej stanie się bardziej popularne w przyszłości, jeśli nadal będzie oferować przyzwoicie wykonane i wartościowe samochody elektryczne, takie jak U5. Rynek samochodów elektrycznych desperacko potrzebuje tańszych samochodów elektrycznych do masowej transformacji, a jeśli Aiways nadal będzie je dostarczać, może być nawet w stanie poprowadzić ładunek w kierunku masowej transformacji samochodów elektrycznych.

Tanie samochody elektryczne są rzadkością w dzisiejszych czasach, zwłaszcza te o zasięgu 250 mil. W związku z tym Aiways jest na dobrej drodze do stania się bardziej znaczącą marką samochodów elektrycznych w przyszłości.

Czy Aiways U5 to bezpieczny samochód?

Aiways U5 jest samochodem półbezpiecznym, ponieważ udało mu się uzyskać tylko 3 gwiazdki od wiodącej europejskiej organizacji zajmującej się testami zderzeniowymi Euro NCAP. U5 nie spełnił oczekiwań, jeśli chodzi o bezpieczeństwo w przypadku zderzeń bocznych, a niektóre funkcje bezpieczeństwa czynnego również pozostawiały wiele do życzenia.

Aiways zdaje sobie jednak z tego sprawę i pracuje nad rozwiązaniem tych problemów. Jest szansa, że nowsze modele Aiways będą znacznie bezpieczniejsze.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z