Czy Aiways to dobry samochód dla niskiej osoby?

Aiways U5 jest popularnym wyborem dla wielu osób, które są na rynku taniego, ale przyzwoitego EV, który oferuje dużo miejsca i wspaniałe wszechstronne możliwości. Nieczęsto można natknąć się na elektryczny SUV / Crossover, który oferuje więcej miejsca niż Audi e-Tron SUV, a jednocześnie kosztuje dużo mniej pieniędzy w procesie.

W związku z tym, Aiways jest rzeczywiście dobrym samochodem zarówno dla niższych, jak i wyższych kierowców, ponieważ oferuje dużo miejsca na nogi i głowę, z dużą ilością regulacji zarówno kierownicy, jak i pozycji siedzącej. Dzięki temu prawie każdy może wygodnie usiąść we wnętrzu U5, wystarczy przestawić kilka przycisków i przełączników.

U5 jest naprawdę konkurencyjnym samochodem w tym segmencie, ponieważ oferuje tak wiele za te pieniądze. Wiele osób porównuje U5 z samochodami takimi jak VW ID .4, ponieważ oferują one podobny rozmiar, moc i zasięg, a jednak U5 kosztuje o wiele mniej pieniędzy niż ID .4.

Innym powodem, dla którego U5 wydaje się być świetną opcją jest technologia i ogólna jakość wykonania. Wygląda i sprawia wrażenie dość ekskluzywnego od wewnątrz, ale tylko czas pokaże, czy tak będzie po 10 lub 20 latach użytkowania.

Aiways U5 – przestrzeń, ergonomia, pozycja za kierownicą i komfort

Jeśli wnętrze i przestrzeń ładunkowa są tym, czego szukasz w EV, to rozważenie U5 nie jest błędem, ponieważ oferuje wiodącą w swojej klasie przestrzeń wewnętrzną zarówno dla pasażerów z przodu, jak i z tyłu. Posiada również dwa kufry, przedni i tylny, które w połączeniu są zgodne z konkurencją.

U5 jest przyzwoicie rozplanowanym samochodem, co oznacza, że wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne i dość łatwe do zrozumienia. U5 kontynuuje obecny trend odciążania wnętrza od zbyt wielu przycisków i przełączników, zachowując jednocześnie oddzielną konsolę do sterowania klimatem.

  Aiways vs Tesla - która jest lepsza?

Pozycja za kierownicą jest zgodna z innymi SUV-ami/crossoverami z tego segmentu, co jest dobrą rzeczą, ponieważ można ją regulować za pomocą różnych parametrów. We wnętrzu U5 jest bardzo wygodnie dzięki pluszowym fotelom i przyjemnym materiałom wykończeniowym.

Warto też wspomnieć, że U5 nie jest tak dobrze odizolowany od zewnętrznego hałasu opon i wiatru, a to jest coś, co na pewno zauważycie przy większych prędkościach.

Aiways U5 – warianty wyposażenia, układ napędowy, zasięg, ładowanie

Istnieją dwa różne poziomy wykończenia U5, Standard i Premium trim i oba są prawie identyczne bar kilka opcji premium, takich jak panoramiczny dach, bezprzewodowa ładowarka telefonu lub zdalnie otwieraną tylną klapę.

Zarówno wersja Standard jak i Premium wyposażone są w pojedynczy silnik elektryczny o mocy do 150 kW (201 KM) zasilany baterią litowo-jonową o pojemności 63 kWh. Powinno to wystarczyć do osiągnięcia zasięgu wg WLTP wynoszącego około 250 mil po jednym ładowaniu.

U5 może naładować się z 20% do 80% w nieco ponad 30 minut, jeśli natkniemy się na szybką ładowarkę DC, podczas gdy wolne ładowanie AC trwa około 8-10 godzin. U5 jest przyzwoicie wyposażony fabrycznie, ale upgrade do wersji Premium oferuje nieco więcej wygody i luksusowych funkcji, które z pewnością sprawiają, że U5 jest bardziej rynkowy.

Aiways U5 – bezpieczeństwo, atrakcyjność marki i wartość odsprzedaży

Większość współczesnych pojazdów elektrycznych szczyci się tym, że są jednymi z najbezpieczniejszych samochodów na świecie. Bezpieczeństwo stało się ogromnym czynnikiem sprzedaży, co oznacza, że producenci samochodów starają się, aby z każdą kolejną generacją samochody były coraz bezpieczniejsze.

  Czy samochody Aiways dobrze radzą sobie na śniegu?

Jednakże, nie jest tak w przypadku U5, ponieważ Euro NCAP, wiodąca europejska organizacja zajmująca się testami zderzeniowymi, oceniła U5 na 3 gwiazdki. U5 nie poradził sobie tak dobrze w teście zderzenia bocznego, podczas gdy aktywne funkcje bezpieczeństwa oprogramowania również pozostawiają wiele do życzenia.

Kolejną poważną wadą U5 jest plakietka, ponieważ prawie nikt nie wie, że marka Aiways w ogóle istnieje. W związku z tym, wiele osób jest chętnych do odrzucenia U5 jeszcze przed zapoznaniem się z tym, co U5 może zaoferować.

Wartość odsprzedaży U5 jest również wielką zagadką, ponieważ popyt na U5 nie jest ustalony w miejscu, jak w przypadku innych bardziej znanych samochodów elektrycznych. Nie należy jednak oczekiwać, że wartość odsprzedaży będzie przyzwoita, ponieważ popyt na U5 jest raczej niespójny.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Aiways U5?

Powinieneś kupić Aiways U5, jeśli szukasz przestronnego, wygodnego i raczej dużego samochodu elektrycznego, który przyzwoicie radzi sobie zarówno na autostradach, jak i w mieście. Jeśli nie jesteś skłonny do wydawania pieniędzy na poziomie premium, U5 to samochód, który powinieneś kupić, ponieważ oferuje najlepszą wartość spośród wszystkich większych pojazdów elektrycznych dostępnych na rynku.

Aiways ma nadzieję zalać zachodnie rynki masowo produkowanymi i tanimi, ale przyzwoitymi pojazdami elektrycznymi i wygląda na to, że są na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

Dlaczego Aiways U5 nie jest samochodem luksusowym?

Nie ma żadnych reguł, które określałyby, czy dany samochód jest luksusowy czy nie, ale ogólny poziom dopracowania, jakość wykonania, materiały konstrukcyjne, moc i cena decydują o tym, jak luksusowy jest dany samochód.

  Czy Aiways to dobry pierwszy samochód?

Aiways U5 jest z pewnością daleki od bycia samochodem luksusowym, nawet jeśli materiały konstrukcyjne wydają się lepsze niż w przypadku niektórych droższych niemieckich rywali. Jednak z zaledwie 150 kW mocy, niewielką ilością luksusowych innowacji i niską ceną, U5 jest w najlepszym wypadku ekonomicznym samochodem elektrycznym.

Czy Aiways U5 to dobry samochód dla Ubera?

Aiways U5 może być świetnym samochodem do przewozu osób, ponieważ oferuje dużo miejsca w drugim rzędzie. U5 może z łatwością pomieścić trzech dorosłych pasażerów bez większych kłopotów, a to jest istotne dla Ubera.

Przestrzeń ładunkowa jest również przyzwoita, podczas gdy zasięg jest wystarczający dla większości codziennych potrzeb. Biorąc pod uwagę fakt, że U5 może ładować się od 20% do 80% w nieco ponad 30 minut, U5 jest zdecydowanie świetną opcją dla Ubera.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z