Czy Aiways to dobry samochód dla wysokiej osoby?

Większość dużych samochodów elektrycznych w dzisiejszych czasach kosztuje bardzo dużo pieniędzy i dlatego są nieosiągalne dla przeciętnego klienta. Samochody takie jak Mercedes Benz EQS i Lucid Air oferują doskonałą ilość miejsca zarówno dla pasażerów z przodu, jak i z tyłu, ale Lucid Air zaczyna się od prawie 80.000 dolarów, podczas gdy EQS zaczyna się od 102.310 dolarów.

W związku z tym, samochody takie jak Chevy Bolt lub Honda e kosztują od 33 000 do 38 000 dolarów, ale nie są one tak przystosowane dla wyższych kierowców. Najlepsza propozycja wartości z wszystkich samochodów elektrycznych jest Aiways U5, jeśli chcesz zmaksymalizować przestrzeń i zminimalizować koszty.

U5 jest pozycjonowany jako średniej wielkości SUV/crossover, co oznacza, że oferuje mnóstwo miejsca zarówno dla pasażerów z tyłu, jak i z przodu. Przestrzeń na nogi jest szczególnie duża, ponieważ U5 oferuje dłuższy rozstaw osi w porównaniu do samochodów takich jak VW ID .4.

Podsumowując, U5 to świetna opcja dla wyższego kierowcy, ponieważ oferuje dużo miejsca na głowę i nogi. Przestrzeń ładunkowa jest również przyzwoita, ale warto wspomnieć, że oceny bezpieczeństwa związane z U5 nie są wiodące w swojej klasie w żaden sposób, kształt lub formę.

Aiways U5 – świetna propozycja wartości

Obecny rynek EV jest pełen niesamowitych opcji, ale większość z nich jest daleko poza tym, co każdy z nas może sobie obecnie pozwolić. Istnieje kilka stosunkowo niedrogich samochodów, takich jak Kia EV6, Hyundai Ioniq, czy VW ID .4, ale są one rzeczywiście kompromisowe opcje dla wielu ludzi.

Dość dużo każdy cieszyłby się z korzystania z samochodów takich jak Tesla Model S lub Audi e-Tron GT, ale są one często zbyt drogie. W związku z tym, jeśli chcesz mieć większy samochód, który oferuje większy poziom przestrzeni i komfortu, znalezienie świetnego, wartościowego EV jest dziś trudne.

  Aiways vs Polestar - co jest lepsze?

Projektowanie pojazdów elektrycznych to wciąż dość kosztowne zadanie, co oznacza, że większość z nich kosztuje obecnie o wiele za dużo pieniędzy. Aiways U5 oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny, tak bardzo, że trudno jest go porównać z jakimkolwiek innym istniejącym pojazdem elektrycznym.

Wszystkie modele U5 wyposażone są w pojedynczy silnik o mocy 150 kW (210 KM), który powinien zapewnić przejechanie około 250 mil pomiędzy ładowaniami. Jest to możliwe dzięki baterii o pojemności 63 kWh, która może być naładowana od 20% do 80% w nieco ponad 30 minut, jeśli natrafisz na szybką ładowarkę DC.

Powody, dla których warto rozważyć zakup Aiways U5

Wyobraź sobie siebie jako sprzedawcę, musisz sprzedać produkt, podkreślając wszystkie jego zalety w porównaniu z konkurencją i sprawiając, że klient rozważy zakup samochodu. Jest to dość trudne, jeśli nie wiesz, czego potencjalny klient oczekuje od samochodu, jednak Aiways U5 to świetny wszechstronny samochód, więc możesz wykorzystać to na swoją korzyść.

Po pierwsze, U5 to SUV/Crossover, a jest to obecnie najpopularniejszy segment samochodów spośród wszystkich. SUV / Crossover są pożądane na całym pokładzie, co oznacza, że sprzedają się często, i to jest coś, co chcesz, jeśli nie chcesz zachować samochód na zawsze.

Ponadto, U5 oferuje wiodącą w swojej klasie ilość miejsca zarówno dla pasażerów, jak i przestrzeni ładunkowej. Jest również wyposażony we wszystkie dzwonki i gwizdki, których można oczekiwać od samochodu elektrycznego z XXI wieku. Materiały użyte we wnętrzu U5 sprawiają wrażenie solidnych i wytrzymałych, co oczywiście jest zaletą.

  Jak długo wytrzymuje bateria Aiways?

U5 oferuje również podwyższoną pozycję za kierownicą, która zapewnia doskonałą widoczność dookoła. Szczególną cechą U5 jest zestaw kamer, które monitorują twoją jazdę przez cały czas, aby upewnić się, że zwracasz uwagę na drogę i aby chiński rząd mógł cię szpiegować.

Powody, dla których nie warto rozważać zakupu Aiways U5

Zakup nowego samochodu w dzisiejszych czasach jest napędzany zarówno przez pragnienie, jak i potrzebę, a to jest coś, czego U5 nie może zaoferować, ponieważ marka Aiways cieszy się niewielką lub żadną atrakcyjnością poza oczywistymi korzyściami związanymi z wartością. Może to utrudnić sprzedaż samochodu i nasuwa pytanie, jak łatwo będzie go serwisować i utrzymywać w dobrym stanie.

Największym problemem U5 jest jednak słabe bezpieczeństwo. Wiodąca europejska organizacja zajmująca się testami zderzeniowymi samochodów o nazwie Euro NCAP przetestowała U5, ale U5 udało się zdobyć tylko 3-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa, co jest raczej słabe jak na samochód z 2020 roku.

Wiele niewiadomych otacza markę w tej chwili i dlatego tak wiele osób nie jest zainteresowanych zakupem tego samochodu. Tak czy inaczej, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak nowsze modele Aiways poradzą sobie w przyszłości.

Sekcja FAQ

Kto jest właścicielem samochodów Aiways?

Firma Aiways została założona w 2016 roku przez byłego wysokiego rangą urzędnika finansowego chińskiego mega koncernu, SAIC Group. Firma zaciągnęła również pomoc od człowieka o imieniu Roland Gumpert, który jest dość znaną postacią w branży motoryzacyjnej.

  Aiways vs Tesla - która jest lepsza?

Roland jest założycielem firmy Apollo Automobile, która niedawno sprzedała hipersamochód Apollo IE za niebotyczną kwotę 2,6 miliona dolarów. Roland był również kiedyś szefem działu Audi Sport, więc być może w przyszłości zobaczymy kilka modeli Aiways zorientowanych na osiągi.

Dlaczego ludzie kupują samochody Aiways?

Niektórym może wydawać się niedorzeczne, że są ludzie, którzy są gotowi wydać przyzwoitą sumę pieniędzy na nieznaną chińską markę EV, która dopiero niedawno weszła na rynek. Jednak pierwszy model Aiways, U5, udowodnił, że jest godnym konkurentem dla większości obecnych na rynku opcji EV.

U5 po prostu oferuje dużo za pieniądze, więc ludzie są skłonni zaryzykować, ponieważ dostają przyzwoity samochód za przyzwoitą cenę.

Czy Aiways stanie się bardziej popularny?

Sądząc po początkowym odbiorze rynku, firma Aiways jest na dobrej drodze do stania się znaczącą firmą EV. Skupiają się na tworzeniu samochodów dla mas, które nie są tam po to, aby Cię ekscytować, ale raczej po to, abyś mógł dostać się z punktu A do punktu B.

Jeśli Aiways nadal będzie robić przyzwoite samochody, które kosztują mniej w porównaniu do reszty przemysłu motoryzacyjnego, prawdopodobnie będziemy świadkami tego, jak Aiways staje się o wiele bardziej popularny w przyszłości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z