Czy Aiways to dobry wybór dla właścicieli psów?

Samochód przyjazny dla psa musi być przestronny, wygodny, łatwy w czyszczeniu i nie może być zbyt wysoki. Dobrze zestrojone zawieszenie z komfortową jazdą to również coś, na czym nam zależy, jeśli nie chcemy, aby nasz pies chorował podczas dłuższych podróży.

Aiways U5 to pierwszy seryjnie produkowany samochód elektryczny chińskiej firmy Aiways, zajmującej się produkcją samochodów elektrycznych. Aiways jest nieugięty w zalewaniu zachodnich rynków tanimi i przyzwoicie wykonanymi samochodami, które nie skąpią na jakości w obszarach, które mają największe znaczenie, takich jak materiały budowlane, technologia i zasięg.

Biorąc pod uwagę fakt, że U5 jest popularnym wyborem dla wielu różnych klientów dzięki swojej konstrukcji crossovera/SUV, powinien być również przyzwoitą opcją dla właścicieli psów. Jednym z najlepszych aspektów U5 jest przestrzeń ładunkowa, zwłaszcza po opuszczeniu drugiego rzędu siedzeń.

Uzyskasz całkowicie płaską powierzchnię ładunkową, co oznacza, że możesz z łatwością zapakować kilka większych psów za przednim rzędem. U5 posiada również mniejszy przedni bagażnik i dużo miejsca pod tylną podłogą, co oznacza, że powinniśmy mieć wystarczająco dużo miejsca nawet z parą psów z tyłu.

Aiways U5 – bagażnik przyjazny psom

Aiways U5 to dość przestronny SUV/Crossover, co oznacza, że powinien być idealny zarówno dla średnich, jak i większych ras. Krawędź bagażnika nie jest zbyt wysoka jak na SUV-a, ale starsze i cięższe psy mogą mieć problemy z wejściem do tyłu.

U5 oferuje bagażnik typu hatchback, co oznacza, że Twój pies nie będzie czuł się klaustrofobicznie i zawsze będzie mógł Cię widzieć zza drugiego rzędu siedzeń. W bagażniku znajdują się specjalne punkty mocujące, na których można zamontować uprzęże dla psów i przegrody, co również powinno znacznie ułatwić przewożenie psów.

  Aiways U5 vs Tesla Model 3

Istnieje już kilka firm, które specjalizują się w produkcji mat i wykładzin do bagażnika, dzięki którym przestrzeń bagażnika będzie wolna od psiej sierści i ewentualnych zadrapań. Linia dachu U5 jest dość wysoka, co oznacza również, że Twój pies powinien być w stanie stanąć na nim bez żadnych problemów.

Jednak najlepszym sposobem na przewiezienie psa/psów jest opuszczenie drugiego rzędu siedzeń. W ten sposób z łatwością będziesz mógł przewieźć kilka większych psów, jednocześnie zabezpieczając je na miejscu. Powierzchnia ładunkowa jest całkowicie płaska, co oznacza, że Twoje psy mogą cieszyć się płaską i dużą powierzchnią.

Aiways U5 – Przewożenie psów na tylnych siedzeniach

Wiele osób woli przewozić swoje psy na tylnych siedzeniach, ponieważ chcą zachować całą przestrzeń bagażnika na bagaże. Jest to możliwe w przypadku mniejszych i średnich psów, podczas gdy większe psy zazwyczaj potrzebują więcej miejsca.

Jednak drugi rząd siedzeń w U5 oferuje dużo miejsca bez centralnego tunelu transmisyjnego. Oznacza to, że można łatwo umieścić psa na siedzeniu i użyć uprzęży dla psa, aby bezpiecznie zabezpieczyć go podczas jazdy.

Jeśli posiadasz mniejszego psa, możesz użyć sprawdzonej w testach zderzeniowych klatki dla psa i w razie potrzeby umieścić go bezpośrednio na podnóżku. Takie rozwiązanie jest przeznaczone tylko do krótkiej jazdy po mieście, ponieważ przy większych prędkościach i dłuższych trasach zawsze powinieneś przywiązać klatkę.

Przewożenie psa w samochodzie elektrycznym

Samochody elektryczne są świetne do podróżowania z psami, ponieważ nie emitują zbyt wiele hałasu z silnika, nie ma też wibracji silnika. Ułatwia to producentom samochodów uczynienie samochodu znacznie cichszym, zwłaszcza, że jesteś w stanie częściej słyszeć inne dźwięki bez dudniącego silnika z tyłu.

  Czy Aiways to dobry samochód dla wysokiej osoby?

Ponieważ samochody elektryczne nie pochodzą z tradycyjnych skrzyń biegów, mają również tendencję do być bardziej płynne, jeśli chodzi o dostarczanie mocy jest zaniepokojony. Nawet jeśli jesteś w stanie wykorzystać 100% momentu obrotowego w danym momencie, jeśli prowadzisz płynnie, samochód nagrodzi Cię liniowym przyspieszeniem.

Jest to niezwykle korzystne, jeśli często przewozisz psy, ponieważ samochody elektryczne są o wiele mniej prawdopodobne, aby twój pies zachorował. Tak czy inaczej, jeśli często pokonujesz długie dystanse, powinieneś zawsze robić częste postoje, aby Twój pies mógł rozprostować nogi i odpocząć.

Jeśli Twój pies jest zbyt nerwowy podczas podróży samochodem, powinieneś zacząć powoli, najpierw na krótkich dystansach, a kiedy pies poczuje się komfortowo, możesz przejść do dłuższych podróży.

Dział FAQ

Jaki jest najlepszy sposób transportu psa w samochodzie?

Najlepszym sposobem na przewożenie psa w samochodzie jest użycie sprawdzonej klatki. Należy umieścić psa w skrzyni i zabezpieczyć ją pasem bezpieczeństwa lub zatrzaskami IsoFix zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli posiadasz większego psa, powinieneś zainwestować w wysokiej jakości uprząż i również zabezpieczyć ją zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Zawsze wybieraj produkty wysokiej jakości, wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby Twój pies był zawsze bezpieczny.

Czy można karmić psa przed dłuższą podróżą?

Wiele osób uważa, że karmienie psów przed dłuższymi podróżami sprawi, że będą one mniej nerwowe. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ Twój pies może się rozchorować, a nawet zwymiotować wewnątrz samochodu.

  Aiways vs Porsche - co jest lepsze?

Najlepiej jest odpowiednio dostosować posiłki i karmić psa co najmniej 3 godziny przed podróżą. W ten sposób zmniejszą Państwo prawdopodobieństwo zachorowania psa podczas podróży.

Czy mogę zostawić psa samego w samochodzie?

Pozostawianie psa samego w samochodzie na dłuższy czas jest naprawdę złym pomysłem, szczególnie w okresie letnim. Jeśli musisz zostawić psa w samochodzie, upewnij się, że okna są otwarte i że klimatyzacja działa prawidłowo.

Jeśli jest zima, dobrze jest również zostawić włączony grzejnik. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ulubione zabawki swojego psa i nigdy nie zapominaj o smyczy, gdziekolwiek się wybierasz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z