Czy Aiways używa specjalnych opon?

Opony do samochodów elektrycznych różnią się od zwykłych opon do samochodów z silnikiem spalinowym, ponieważ muszą obsługiwać cięższe samochody, które mają inną charakterystykę momentu obrotowego. Oznacza to, że opony do samochodów elektrycznych muszą być bardziej wytrzymałe, aby przeciwdziałać zwiększonemu zużyciu związanemu z cięższym samochodem.

Ważnym aspektem jest również trakcja, ponieważ im cięższy samochód, tym większa jest jego bezwładność, co oznacza, że droga hamowania jest dłuższa. W związku z tym, pojazdy elektryczne, w tym Aiways, są w większości wyposażone w specjalne opony, które nie są zaprojektowane specjalnie dla każdego modelu, ale są raczej oceniane pod kątem użytkowania w pojazdach elektrycznych.

Jeśli chcesz zebrać wszystkie niezbędne informacje na temat wymiany opon w swoim samochodzie Aiways, powinieneś przejrzeć instrukcję obsługi lub sprawdzić, czy na wewnętrznym progu drzwi nie ma informacji o oponach. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć rozmiaru lub typu potrzebnej Ci opony, powinieneś skontaktować się bezpośrednio z dealerem Aiways.

Opony są istotnym elementem bezpieczeństwa na drodze, ponieważ są jedynymi elementami łączącymi samochód z nawierzchnią. W związku z tym należy zawsze wybierać opony o odpowiednim rozmiarze i rodzaju mieszanki, ponieważ nie jest to coś, na czym można skąpić.

Informacje o oponie Aiways U5

Aiways U5 to chiński SUV/crossover EV, który łączy niską cenę z przyzwoitymi właściwościami jezdnymi. U5 nie jest najbardziej sportowym ani najwygodniejszym samochodem elektrycznym na rynku, ale oferuje przyzwoite wrażenia z jazdy, biorąc pod uwagę cenę.

Jeśli chcesz zachować te fabryczne warunki jazdy bez poświęcania bezpieczeństwa lub wydajności, musisz zawsze używać specjalnych opon, które są zgodne ze wszystkimi specyfikacjami związanymi z U5. W związku z tym zawsze należy zapoznać się z instrukcją obsługi lub skontaktować się bezpośrednio z dealerem Aiways w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z oponami.

  Aiways vs Volvo - co jest lepsze?

Jeśli chodzi o wymiary opon, w modelu Standard Aiways U5 zastosowano opony przednie i tylne o rozmiarze 215/65R17, natomiast w modelu Premium – opony przednie i tylne o rozmiarze 235/50R19. Oba rozmiary opon mają indeks prędkości 99V.

Rozmiary obręczy w modelu standardowym to 6,5Jx17 ET40, a w modelu Premium 7Jx19 ET43. Standardowa opona U5 ma ciśnienie znamionowe 2,3 PSI dla opon przednich i 2,6 PSI dla opon tylnych. W modelu Premium ciśnienie wynosi 2.4 PSI dla opon przednich i 2.6 PSI dla opon tylnych.

Aiways U5 – Podstawowe dane techniczne

Zarówno wersja Standard jak i Premium U5 wyposażona jest w pojedynczy silnik elektryczny o mocy 150kW (201KM). U5 jest również wyposażony w baterię o pojemności 63 kWh, która powinna zapewnić zasięg 250 mil WLTP pomiędzy ładowaniami.

Wystarczy nieco ponad 30 minut, aby naładować U5 od 20% do 80% poprzez szybką ładowarkę DC, podczas gdy wolna ładowarka AC uzupełnia U5 w około 8-10 godzin. Aiways U5 wyposażony jest w prawie wszystkie zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, ale warto wspomnieć, że nie są one w żaden sposób wiodące w swojej klasie.

Największym problemem U5 jest brak bezpieczeństwa, ponieważ Euro NCAP, wiodąca europejska organizacja zajmująca się testami zderzeniowymi samochodów, oceniła U5 na dość niską ocenę 3 gwiazdek. Jest to spowodowane tym, że U5 nie poradził sobie w testach zderzenia bocznego.

Aiways szybko odpowiedziało mówiąc, że już pracują nad rozwiązaniem tych problemów, więc jeśli chcesz kupić U5, powinieneś poczekać, aż te problemy zostaną rozwiązane.

  Aiways vs Mercedes - co jest lepsze?

Chińskie marki startupów EV i ich przyszłość

Aiways jest tylko jednym z wielu chińskich startupów EV, takich jak XPeng, Li Auto i Nio, aby wymienić tylko kilka. Firmy te skupiają się na projektowaniu tanich pojazdów elektrycznych dla mas, które potencjalnie mogą zalać rynki zachodnie, jeśli średnie ceny pojazdów nie spadną odpowiednio w dół.

Te chińskie marki robią nam wszystkim przysługę, ponieważ mogą zaoferować konkurencyjny pojazd za niższą cenę, dzięki czemu wszyscy inni producenci pojazdów elektrycznych mogą odpowiednio dostosować swoje ceny. Jednym z największych problemów związanych z EV są wysokie koszty wejścia, ponieważ EV ma znacznie wyższą cenę w porównaniu do porównywalnego samochodu ICE.

Te chińskie startupy EV są w świetnej pozycji, aby stać się coraz bardziej znaczącymi producentami EV w przyszłości, jeśli uda im się zaprojektować i zaoferować świetne samochody po stosunkowo obniżonej cenie.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Aiways U5?

Powinieneś kupić Aiways U5, jeśli chcesz mieć tani, ale przyzwoity samochód, który może z łatwością zrobić to, co wszystkie inne obecne EV. Jeśli potrzebujesz niezawodnego urządzenia transportowego od A do B i nie interesuje Cię styl lub przyciąganie uwagi, U5 jest idealnym samochodem dla Ciebie.

Należy jednak pamiętać, że U5 nie jest najbezpieczniejszym samochodem w swojej klasie i nie będzie łatwo go sprzedać, ponieważ wiele osób nie wie nawet, że marka Aiways w ogóle istnieje.

Jak ważne są opony?

Opony są jednym z, jeśli nie najważniejszym, aspektem ogólnego bezpieczeństwa samochodu, ponieważ stanowią jedyny kontakt pomiędzy samochodem a drogą. Oznacza to, że nawet najbezpieczniejsze samochody na świecie są niebezpieczne, jeśli nie są wyposażone w odpowiednio dobrane i wykonane opony.

  Aiways U5 vs Tesla Model 3

W związku z tym, zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących opon i nigdy ich nie skąpić. Jeśli mieszkasz w rejonie, który doświadcza trudnych warunków zimowych, powinieneś również zainwestować pieniądze w zakup zestawu porządnych opon zimowych.

Czy Aiways stanie się bardziej popularne w przyszłości?

Aiways jest prawie na pewno stanie się bardziej popularną marką EV w przyszłości, jeśli nadal będzie oferować konkurencyjne cenowo samochody, które oferują wiele za pieniądze. U5 i U6 nie są w żadnym wypadku doskonałe, ale oferują dużo wartości za pieniądze.

Istnieje kilka godnych uwagi problemów z U5, takich jak bezpieczeństwo, utrzymanie wartości i atrakcyjność z drugiej ręki, ale są one raczej do opanowania, jeśli Aiways nadal będzie produkować przyzwoite samochody.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z