Czy Aiways wymaga dużo konserwacji?

Jedną z zalet samochodów elektrycznych w porównaniu do samochodów z silnikiem spalinowym jest fakt, że wymagają one znacznie mniej konserwacji. Samochody elektryczne nie wymagają wymiany oleju silnikowego, cierpią na mniejsze zużycie hamulców dzięki hamowaniu odzyskowemu, bateria i silnik elektryczny wymagają niewielkiej lub żadnej regularnej konserwacji i ogólnie jest mniej ruchomych części.

Aiways to nowa chińska marka startowa samochodów elektrycznych, która obecnie oferuje modele U5 i U6. U5 jest podstawowym modelem firmy i jest sprzedawany na lewo i prawo ze względu na jego stosunkowo niską cenę. Aiways jest marką nieznaną dla wielu, ale to nie znaczy, że U5 jest złym samochodem, wręcz przeciwnie, U5 to świetny stosunek jakości do ceny.

W związku z tym można śmiało powiedzieć, że Aiways U5 nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych i że konserwacja nie powinna być problemem w przypadku U5. U5 posiada również fabryczną gwarancję, która obejmuje baterię na 8 lat i wszystkie inne elementy elektryczne na okres do 5 lat lub 150 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Podsumowując, U5 powinien być łatwym samochodem do życia, ale kwestia serwisowania U5 może być bardziej istotna, ponieważ Aiways jest nową marką i raczej trudno powiedzieć, jak wiele wiarygodnych serwisów może w ogóle pracować na U5.

Aiways U5 – Konserwacja samochodu elektrycznego

Utrzymanie i serwisowanie samochodu elektrycznego jest zarówno bardziej opłacalne, jak i łatwiejsze niż utrzymanie i serwisowanie samochodu z silnikiem spalinowym. Niektóre źródła internetowe podają, że utrzymanie i serwisowanie samochodu elektrycznego kosztuje do 30%, ponieważ jest mniej części, o które trzeba dbać.

  Aiways vs Porsche - co jest lepsze?

Niektóre aspekty regularnej konserwacji samochodu, takie jak wymiana opon, są mniej więcej takie same w przypadku samochodów spalinowych i elektrycznych. Jednak samochody elektryczne są prawie zawsze o wiele cięższe niż samochody z silnikiem spalinowym, co oznacza, że opony muszą przenosić większy ciężar, a więc potencjalnie mogą się szybciej zużywać.

Największą zaletą samochodów elektrycznych w porównaniu do samochodów z silnikiem spalinowym jest fakt, że silnik elektryczny ma mniej ruchomych części. Oznacza to, że jest mniej tarcia, co oznacza również, że jest mniej ciepła. Mniej ciepła i tarcia oznacza, że nie ma potrzeby stosowania oleju silnikowego i że części mogą trwać znacznie dłużej, jeśli nie zmieniają się stale w temperaturze.

Wszystkie samochody elektryczne te dni pochodzą z odzysku hamowania, który jest przeznaczony do spowolnienia samochodu w dół za pomocą silnika elektrycznego w celu przechowywania utraconej energii z powrotem do akumulatora. Oznacza to, że rzadko używasz hamulców, co również eliminuje potrzebę częstej konserwacji hamulców.

Aiways U5 – serwisowanie U5

Samochody elektryczne rzeczywiście są bardziej niezawodne w porównaniu do samochodów z silnikiem spalinowym z powodów wymienionych powyżej. Jest po prostu mniej rzeczy, które mogą pójść nie tak z samochodem elektrycznym. Jednak niektóre marki samochodów elektrycznych są lepsze w obsłudze niż inne, więc ważne jest, aby pamiętać, że jest to jedna z największych tajemnic świata samochodów elektrycznych.

Jak stwierdzono, samochody elektryczne są bardziej niezawodne, ale kiedy się zepsują, mają tendencję do bycia o wiele trudniejsze do naprawienia. Nie można po prostu wyskoczyć do lokalnego serwisu z samochodem elektrycznym, ponieważ tylko wyszkoleni profesjonaliści są wystarczająco wykwalifikowani, aby pracować na niektórych samochodach elektrycznych, co oznacza wysokie ceny.

  Jak długo wytrzymuje bateria Aiways?

Innym potencjalnym problemem z U5 jest fakt, że nie ma zbyt wielu licencjonowanych serwisów Aiways, co oznacza, że potencjalnie będziesz musiał pokonać dużą odległość, zanim będziesz mógł serwisować swój samochód.

Aiways U5 – Gwarancja

Wszystkie modele Aiways objęte są 5-letnią gwarancją na dystansie 150 000 km, która obejmuje wszystkie standardowe wady, jakie mogą wyniknąć z użytkowania U5. Aiways oferuje również 8-letnią gwarancję na baterię, co oznacza, że większość właścicieli od nowości nie powinna się w ogóle martwić o baterię.

Aiways gwarantuje również 75% zdrowia baterii po 8 latach, co oznacza, że powinieneś być w stanie cieszyć się zasięgiem 200 mil + przez wiele lat. Aiways daje Ci również 10-letnią gwarancję na korozję oraz gwarancję na części zamienne na dystansie około 20 000 km.

Aby nie unieważnić gwarancji, musisz zabrać U5 do licencjonowanego sklepu serwisowego, jeśli chcesz serwisować U5. Jak wspomniano powyżej, może to stanowić problem, ponieważ niewiele serwisów posiada jeszcze licencję Aiways.

Sekcja FAQ

Dlaczego samochody elektryczne są trudniejsze do naprawy?

Szczerze mówiąc, niekoniecznie jest prawdą, że naprawa samochodów elektrycznych kosztuje więcej pieniędzy, ale rzeczywiście nie ma zbyt wielu ludzi, którzy mogą naprawić Twój samochód elektryczny. Samochody z silnikami spalinowymi są obecne na rynku od dziesięcioleci, co oznacza, że każdy mechanik wie co nieco o tych silnikach, co oznacza również, że ogólne ceny powinny spaść dzięki dużej konkurencji.

  Czy Aiways to dobry samochód dla wysokiej osoby?

Z drugiej strony, samochody elektryczne nadal nie są tak popularne jak samochody ICE i po prostu nie ma wielu wykwalifikowanych i przeszkolonych mechaników, którzy mogą pracować na delikatnej technologii samochodów elektrycznych. W związku z tym znalezienie miejsca, w którym można naprawić samochód elektryczny jest trudniejsze, a naprawa może nawet wymagać czekania przez wiele tygodni.

Czy samochody elektryczne staną się bardziej popularne?

Chińskie marki samochodów elektrycznych, takie jak Aiways, robią nam wszystkim przysługę, oferując tańszą alternatywę dla europejskich i japońskich samochodów elektrycznych, co powinno prowadzić do tańszych samochodów elektrycznych w ogóle. Jednym z największych problemów na rynku samochodów elektrycznych jest fakt, że samochody elektryczne wciąż kosztują zbyt dużo pieniędzy dla większości klientów.

Jeśli ceny samochodów elektrycznych będą nadal spadać, a infrastruktura ładowania będzie się rozwijać w sposób bardziej konsekwentny i niezawodny, powinniśmy być świadkami znacznego wzrostu popularności samochodów elektrycznych w nadchodzących latach.

Czy powinienem kupić Aiways U5?

Powinieneś kupić Aiways U5, jeśli jesteś na rynku taniego, przestronnego i stosunkowo zaawansowanego samochodu elektrycznego. U5 oferuje wiodącą w swojej klasie przestrzeń, a także przyzwoite wrażenia z jazdy, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.

U5 brakuje co prawda bezpieczeństwa i designu, ale każdy mówi, że piękno jest w oku patrzącego. Podsumowując, U5 to przyzwoity samochód i zdecydowanie należy go wziąć pod uwagę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z