Czy Audi RS Q8 to dobry samochód?

Czy Audi RS Q8 to dobry samochód?

Audi RS Q8 to model Audi Q8 z najwyższej półki, który zachwyca swoją wyższością. Wygląda olśniewająco zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, oferuje moc ponad 600 KM, jest wyposażone w najnowsze technologie Audi, a także jest niezwykle komfortowe i luksusowe. Przy tak wielu superlatywach łatwo dojść do wniosku, że RS Q8 to prawdziwy okręt flagowy gamy SUV-ów Audi. Czy zatem Audi RS Q8 to dobry samochód?

Tak, jest. Może i kosztuje tyle, co dwa podstawowe modele Audi Q8, ale ma wszystko, co najlepsze w ofercie Audi. Silnik V8 pod maską jest wystarczająco mocny, aby RS Q8 mógł nawet zniszczyć niektóre supersamochody z tej linii. Stylistyka RS Q8 przypomina Lamborghini Urus, ponieważ te dwa samochody mają wiele wspólnych części.

Jeśli chodzi o niezawodność, RS Q8 wydaje się dobrze trzymać, ale są pewne problemy, o których warto wspomnieć. Jeśli chodzi o wartość, trudno jest uzasadnić zakup samochodu, którego cena zaczyna się od 120 000 USD bez wielu opcji, ale nie można kupić wielu samochodów w tej cenie, które naprawdę mogą rywalizować z RS Q8.

Praktyczność jest ogromna, ponieważ platforma Q8 oferuje dużo miejsca do siedzenia i duży bagażnik. Tylne siedzenia nie zostały poświęcone ze względów stylistycznych, jak ma to miejsce w przypadku niektórych konkurentów RS Q8. Do samochodu łatwo się wsiada i wysiada, a widoczność jest tak dobra, jak tylko może być w SUV-ie typu coupe.

Audi RS Q8 – Układ napędowy

Dzięki 4,0 l twin-turbo V8, RS Q8 osiąga moc 600 KM i moment obrotowy 590 lb-ft, co wystarcza, aby rozpędzić tego ważącego 5 000 funtów behemota od 0 mph do 60 mph w około 3,7 sekundy, co jest szaleństwem. Dla porównania, Aston Martin DBS Superleggera z silnikiem 5,2 l twin-turbo V12 o mocy 715 KM również osiąga prędkość 0-60 mph w 3,7 sekundy, a mimo to kosztuje 315 300 dolarów.

  Audi RS6 Avant Niezawodność

RS Q8 jest samochodem ze stałym napędem AWD Quattro, dlatego osiąga takie czasy 0-60mph. Silnik jest połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów, a najlepsze wyniki RS Q8 w zakresie zużycia paliwa to około 20MPG łącznie.

Podsumowując, układ napędowy RS Q8 jest niemal identyczny z tym, który można znaleźć w Lamborghini Urus, które kosztuje dwa razy więcej niż RS Q8. Patrząc na to z tej perspektywy, łatwo zrozumieć, dlaczego tak wiele osób uważa RS Q8 za jeden z najlepszych SUV-ów na rynku w ogóle.

Audi RS Q8 – Design i podwozie

Audi RS Q8 wygląda oszałamiająco zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ oferuje wszystko, co może zaoferować dział projektowy Audi. Samochód różni się od zwykłego Q8 dużymi wlotami powietrza, włóknem węglowym, ogromnymi, owalnymi rurami wydechowymi, niższą wysokością nadwozia oraz zestawem 22-calowych i wyższych kół. Wnętrze jest również znacznie upiększone dzięki zastosowaniu włókna węglowego, Alcantary i aluminium.

Wrażenia z jazdy RS Q8 są dużo bardziej skoncentrowane niż w zwykłym Q8, ale RS Q8 jest dobrze wytłumione, co oznacza, że nie jest zbyt sztywne. Wyposażone jest także w aktywne stabilizatory, które utrzymują samochód płasko na zakrętach, dzięki czemu jest on bardziej dynamiczny i lepiej się prowadzi.

Audi RS Q8 – Niezawodność i typowe problemy

Pod względem niezawodności RS Q8 jest przyzwoite, ale mogłoby być lepsze, ponieważ niektóre problemy wciąż się powtarzają. Tak drogi samochód jak RS Q8 nie powinien mieć usterek, ponieważ jest niezwykle skomplikowany, ale też niezwykle drogi, a ludzie nie powinni się martwić, że coś się ciągle psuje, jeśli płacą ogromne sumy pieniędzy.

  Najczęstsze problemy z Audi A1

Najczęstsze problemy, z jakimi boryka się RS Q8, są związane z układami elektrycznymi, silnikiem, zawieszeniem, przedwczesnym zużyciem opon i osiągami samochodu. Większość z nich to tylko drobiazgi, ale mogą być irytujące, natomiast problemy z osiągami mogą być dużo poważniejsze.

Audi RS Q8 – wartość i praktyczność

RS Q8 jest drogie i nie da się tego obejść, ale z drugiej strony oferuje coś, co niewiele SUV-ów może zaoferować. Jest to jeden z najbardziej pożądanych niemieckich SUV-ów, a przy tym bardzo dobrze zachowuje swoją wartość. Dealerzy w USA sprzedają je po marżach, które – miejmy nadzieję – będą się zmniejszać, ponieważ marże te mogą być absurdalne.

Jeśli chodzi o praktyczność, RS Q8 jest taki sam jak zwykłe Q8, co oznacza, że oferuje miejsca dla pięciu osób i stosunkowo dużą przestrzeń bagażnika typu hatchback. Łatwo jest wsiadać i wysiadać z RS Q8, widoczność jest przyzwoita, a poza tym jest to naprawdę dobry samochód rodzinny.

Sekcja FAQ

Czy Audi RS Q8 jest lepsze od Mercedesa GLE 63 Coupe i BMW X6M?

Te trzy samochody są głównymi konkurentami w tym segmencie i mogą wymieniać ciosy w niemal wszystkich kategoriach. Mercedes GLE 63 Coupe ma moc 603 KM i kosztuje 117 050 dolarów, podczas gdy BMW X6M Competition kosztuje mniej więcej tyle samo co pozostałe dwa, ale ma moc 625 KM i jest najszybsze z całej trójki.

Decyzja o tym, który z tych trzech samochodów jest najlepszy, zależy w dużej mierze od przywiązania do marki, ale moim zdaniem RS Q8 i X6 M są lepsze niż GLE 63 S Coupe. Wyglądają lepiej, nie są tak kompromisowe w środku i ogólnie są fajniejsze.

  Które Audi ma silnik V10

Czy Audi RS Q8 to dobry zakup?

Audi RS Q8 kosztuje sporo pieniędzy i trudno to uzasadnić. Jednak w tej kategorii cenowej po prostu nie ma zbyt wielu samochodów, które mogą zaoferować to, co oferuje RS Q8. Dlatego zakup RS Q8 ma sens, jeśli możesz sobie na niego wygodnie pozwolić.

Jeśli masz ograniczony budżet, żaden samochód nie jest tego wart, ponieważ posiadanie najlepszego samochodu nie jest najważniejszą rzeczą na świecie. Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, RS Q8 wydaje się sprzedawać naprawdę dobrze, co oznacza, że jest warte swojej ceny.

Jak szybkie jest Audi RS Q8?

Wspomnieliśmy już, że RS Q8 osiąga prędkość 0-60 mph w około 3,7 sekundy, ale jego prędkość maksymalna wynosi około 190 mph, jeśli jest w pełni nieograniczona. Czas 11,6 sekundy na ćwierć mili to naprawdę dobry wynik jak na SUV-a o osiągach 5000 funtów, ponieważ McLaren SLR Roadster również pokonuje ćwierć mili w 11,6 sekundy.

Mercedes GTR AMG Coupe również pokonuje ćwierć mili w 11,6 sekundy, podobnie jak Nissan GT-R R35 z 2013 roku. Wszystkie te samochody mają imponujące osiągi, co oznacza, że RS Q8 jest również naprawdę szybkim samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z