Czy Audi RS6 Avant to dobry samochód?

Audi RS6 Avant

Audi RS6 Avant to czterodrzwiowe rodzinne kombi z momentem obrotowym wystarczającym do rozruszania martwej planety. Model RS6 jest marką Audi Sport i przez wielu uważany jest za najlepszy samochód Audi RS wszech czasów. RS6 dzieli wiele części z modelem RS7, który jest bardziej stylową wersją coupe. A więc, czy Audi RS6 Avant to dobry samochód?

Audi RS6 to świetny samochód i naprawdę trudno powiedzieć, że jest inaczej. Może być drogie i dla niektórych trochę za duże, ale nikt nie zaprzeczy, że Audi RS6 sprawdza się w każdym możliwym aspekcie. Wygląda świetnie na zewnątrz i wewnątrz, jest szybkie, luksusowe, pełne technologii, praktyczne i radzi sobie z jazdą zimą jak nikt inny.

RS6 jest napędzany głównie silnikiem V8, ale C6 RS6 korzysta z silnika V10 pochodzącego z Lamborghini. Wrażenia z jazdy są wspaniałe, ponieważ samochód jest komfortowy, a jednocześnie dynamiczny. Niezawodność jest również przyzwoita, ale tylko wtedy, gdy się o niego odpowiednio dba, ponieważ samochód o mocy 600 KM wymaga mechanicznej miłości.

Ich cena może być nieco wygórowana, ale biorąc pod uwagę to, co dostajesz za swoje pieniądze, trudno nie zgodzić się z tym, że RS6 nie jest tego warte. Praktyczność jest ogromna, ponieważ RS6 Avant to samochód typu kombi z dużą ilością miejsca do siedzenia, a także z dużą ilością miejsca w bagażniku.

Audi RS6 Avant – Układ napędowy

Audi RS6 Avant bazuje głównie na silniku V8, który oferuje moc od 450 KM do 610 KM. Tylko model C5 oferował inny silnik, a dokładniej V10 pochodzący z Lamborghini Gallardo o mocy 580 KM. Obecne RS6 wykorzystuje 4,0 l BiTurbo V8 o mocy 600 KM, ale wiele źródeł podaje, że RS6 zwiększy swoją moc nawet o 610 KM w nadchodzącej wersji RS6 Performance.

  Audi Q5 vs Q3 - który model jest lepszy?

Wszystkie modele Audi RS6 Avant są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która doskonale pasuje do charakteru RS6. Niektórzy dziennikarze motoryzacyjni chcieli, aby RS6 otrzymało podwójne sprzęgło, ale konwerter momentu obrotowego jest o wiele bardziej płynny i niezawodny. Ponadto wszystkie modele Audi RS6 są wyposażone w kultowy system Quattro AWD, który sprawia, że samochód jest szybki w każdych warunkach.

Podsumowując, obecny model C8 RS6 ma najlepszy układ napędowy ze wszystkich, ponieważ nie poświęca wydajności w takim stopniu, jak starsze modele. Bez względu na to, który model RS6 wybierzesz, nie będziesz rozczarowany jego układem napędowym.

Audi RS6 Avant – Konstrukcja i podwozie

RS6 Avant to samochód typu kombi i większość ludzi nie zwraca uwagi na estetykę samochodów typu kombi, ale żaden inny samochód typu kombi nie wygląda tak dobrze jak RS6. Najlepiej wyglądające modele RS6 Avant to dwie najnowsze generacje: C7 RS6 i C8 RS6. Model C7 ma czystszy wygląd, natomiast C8 jest dużo bardziej agresywny.

Wnętrze modelu C8 jest niesamowite, podobnie jak wnętrze praktycznie wszystkich modeli RS6, ponieważ A6 samo w sobie jest wspaniałym samochodem luksusowym. Jeśli chodzi o jazdę, zawieszenie i podwozie są sztywne, ale dobrze tłumione, co sprawia, że RS6 jest dynamiczne, ale nie za bardzo, aby nie pogorszyć jakości jazdy. Jest to certyfikowana rakieta do jazdy po autostradzie, która zapewni Ci komfort i wygodę.

  Które Audi ma silnik V12?

Audi RS6 Avant – Niezawodność i typowe problemy

Audi RS6 zawsze było przyzwoicie niezawodnym samochodem, ale tylko wtedy, gdy się o niego odpowiednio dba. Samochody te są przystosowane do jazdy z dużymi prędkościami i wszystkimi związanymi z tym obciążeniami, ale bez konserwacji samochód będzie na tym cierpiał. Dlatego zawsze warto odłożyć trochę pieniędzy na konserwację, ponieważ RS6 potrzebuje jej, aby przetrwać jak najdłużej.

Najczęstsze problemy związane z Audi RS6 dotyczą silnika, skrzyni biegów, zawieszenia i układu chłodzenia/pompy wody.

Audi RS6 Avant – wartość i praktyczność

Wcześniejsze generacje RS6 można kupić za naprawdę kuszącą cenę, zwłaszcza C5 i C6. Za tę samą kwotę możesz kupić nowsze Audi, ale żadne nowsze Audi nie będzie dawało takiej frajdy z jazdy jak to. Model C7 jest znacznie droższy, a C8 zaczyna się od 126 000 USD bez żadnych opcji.

Pod względem praktyczności RS6 jest świetne, ponieważ oferuje miejsca siedzące dla pięciu dorosłych osób i ogromną przestrzeń bagażnika. Łatwo do niego wsiąść i wysiąść, a także łatwo się nim jeździ. RS6 jest także doskonałym samochodem rodzinnym, ponieważ jest bezpieczny i posiada mnóstwo przyjaznych rodzinie funkcji.

Sekcja FAQ

Które Audi RS6 jest najlepsze?

Najlepszym modelem Audi RS6 jest bez wątpienia najnowsza generacja C8, ponieważ oferuje najnowocześniejszą technologię połączoną z niesamowitym silnikiem. Silnik V8 z modelu C8 można znaleźć również w wielu innych produktach koncernu VAG, takich jak Porsche Panamera/Cayenne, Bentley Benteyga/Continental GT i wiele innych modeli Audi.

  Audi S4 Niezawodność

Model C7 to także świetny zakup, ponieważ oferuje praktycznie ten sam silnik z nieco starszą technologią. Modele C5 i C6 są już za stare dla większości ludzi. Nie oznacza to jednak, że nie można ich już używać jako codziennych kierowców.

Ile czasu może wytrzymać Audi RS6 Avant?

Audi RS6 Avant może bez problemu przejechać nawet 200 000 mil, jeśli odpowiednio się o niego zadba. Oznacza to, że samochód będzie służył naprawdę długo i nie będzie wymagał żadnych poważniejszych napraw. Niemieckie samochody są znane z tego, że są dobrze skonstruowane, ale też bardzo zależne od właściwej konserwacji.

Audi RS6 C6 V10 jest nieco inne, bo choć silnik V10 jest niezawodny, to jest to ogromny silnik w ciężkim samochodzie, więc w przypadku C6 RS6 sytuacja może nie być tak optymistyczna.

Czy powinienem kupić Audi RS6 Avant?

Tak, powinieneś. Naprawdę łatwo jest polecić Audi RS6 każdemu, ponieważ niewiele jest samochodów, które potrafią to, co RS6, czyli potrafią wszystko. W związku z tym wiele osób uważa RS6 za najlepszy wszechstronny samochód na świecie.

Może nie jest tani w zakupie ani w eksploatacji, ale jeśli możesz sobie pozwolić na takie wydatki, prawdopodobnie zakochasz się w RS6.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z