Czy Audi RS7 to dobry samochód?

Czy Audi RS7 to dobry samochód?

Audi RS7 to topowy samochód Audi z segmentu 4-drzwiowych coupe, zbudowany na platformie Audi A6/A7. RS7 dzieli wiele części z innymi wyczynowymi modelami VAG, takimi jak Porsche Panamera, Bentley Continental GT i wieloma SUV-ami, takimi jak RS Q8, Porsche Cayenne, a nawet Lamborghini Urus. Czy zatem Audi RS7 to dobry samochód?

Tak, RS7 to naprawdę dobry samochód, ponieważ w średniej wielkości rodzinnym sedanie mieści się całkiem spora moc. RS7 ma 4,0 l silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 605 KM, kultowy system napędu na cztery koła Quattro AWD oraz płynnie działającą 8-biegową skrzynię biegów z przemiennikiem momentu obrotowego. Takie połączenie silnika i skrzyni biegów można znaleźć w wielu samochodach wymienionych powyżej.

RS7 wygląda niesamowicie, ponieważ zawiera wiele elementów wyczynowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ma bogatsze wyposażenie fabryczne i praktycznie wszystko, czego można oczekiwać od najnowocześniejszego samochodu luksusowego. RS7 prowadzi się o wiele bardziej skoncentrowanie niż zwykłe A7, a mimo to jest stosunkowo komfortowe.

Kosztuje ponad 115 000 dolarów za model podstawowy, co oznacza, że RS7 jest również stosunkowo rzadkim samochodem. Starsze modele RS7 są o wiele bardziej przystępne, a przy tym prawie tak samo sprawne. Praktyczność jest taka sama, jak w zwykłym A7, co oznacza, że RS7 pomieści cztery dorosłe osoby, a do tego ma spory bagażnik typu hatchback.

Audi RS7 – Układ napędowy

Audi RS7 ma 4,0 l podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 603 KM i momencie obrotowym 590 lb-ft, który pozwala RS6 osiągnąć prędkość 60 mph z miejsca w czasie poniżej 3,5 sekundy, co jest absolutnie błyskawiczne. RS7 może osiągnąć ograniczoną prędkość maksymalną 155 mil na godzinę, ale jeśli zapłacisz Audi, będziesz mógł rozwinąć nieograniczoną prędkość maksymalną ponad 190 mil na godzinę.

  Najlepszy uchwyt na telefon dla Audi

Silnik 4.0L V8 można znaleźć w wielu produktach VAG, takich jak Lamborghini Urus, Panamera Turbo, Bentley Continental GT i wielu innych produktach Audi, takich jak RS6 i RSQ8. Silnik ten, mimo że jest silnikiem turbodoładowanym, charakteryzuje się bardzo szybką reakcją i stosunkowo liniowym pasmem mocy.

Silnik ten współpracuje z 8-biegową skrzynią Tiptronic z przemiennikiem momentu obrotowego, która płynnie zmienia biegi, ale czasami może sprawiać wrażenie nieco powolnej jak na samochód o mocy 600 KM, zwłaszcza w porównaniu z porską skrzynią PDK, którą można znaleźć w modelu Panamera i Continental GT. Wszystkie modele RS7 mają napęd Quattro AWD, ale moc jest przekazywana głównie na tylne koła, co zapewnia sportowe wrażenia.

Audi RS7 – Design i podwozie

Audi RS7 wygląda zupełnie inaczej niż zwykłe A7, ponieważ jest niżej osadzone, ma 22-calowe niskoprofilowe felgi, większe hamulce, agresywny zestaw nadwozia, duże owalne końcówki układu wydechowego, bardziej wyrazisty grill i kilka plakietek RS7. We wnętrzu RS7 ma sportowe fotele z pikowaną skórą, sportową kierownicę i całą gamę wysokiej jakości materiałów, takich jak Alcantara, karbon czy aluminium.

Podczas jazdy RS7 jest dużo bardziej skoncentrowany niż zwykłe A7, ponieważ jest niżej osadzony i mniej odczuwa przechyły nadwozia. Samochód jest dobrze osadzony na podłożu i pokonuje zakręty jakby miał pazury. Zawieszenie jest sztywniejsze, ale nadal wystarczająco dobrze tłumione.

Audi RS7 – Niezawodność i typowe problemy

Audi RS7 to złożony samochód wyposażony w wiele funkcji, które sprawiają, że codzienne życie staje się o wiele przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Wiele z tych funkcji jest jednak podatnych na awarie, dlatego problemy związane z elektryką niezwiązaną z silnikiem odgrywają pewną rolę w ogólnym doświadczeniu związanym z posiadaniem RS7.

  Aiways vs Audi - co jest lepsze?

Co więcej, RS7 cierpi również na problemy związane ze skrzynią biegów, silnikiem, zawieszeniem oraz zwiększonym zużyciem hamulców i opon.

Audi RS7 – wartość i praktyczność

Ceny Audi RS7 zaczynają się od około 115 000 USD, co jest dużą sumą pieniędzy. Jednak egzemplarze w najwyższej wersji wyposażeniowej ze wszystkimi opcjami mogą kosztować nawet dwa razy więcej, co jest raczej szaleństwem. Za 230 000 dolarów można kupić dobrze wyposażone Audi R8, dobrze wyposażone Porsche Turbo S lub dobrze wyposażony Mercedes AMG GT R. Te ceny są naprawdę trudne do przełknięcia, zwłaszcza że RS7 będzie się amortyzować znacznie szybciej niż którykolwiek z nich.

Praktyczność jest tak samo dobra, jak w przypadku zwykłego Audi A7, co oznacza, że RS7 może pomieścić do czterech dorosłych osób i ma spory bagażnik typu hatchback.

Sekcja FAQ

Jak szybkie jest Audi RS7?

Audi RS7 jest naprawdę szybkim samochodem, do tego stopnia, że niszczy wiele kultowych samochodów sportowych już na starcie. RS7 może przejechać ćwierć mili w około 11 sekund, czyli równie szybko jak wspomniany wcześniej AMG GT R. Dla lepszego zobrazowania, Ferrari 488 Spyder jest niewiele szybsze od RS7 na torze przeszkód.

Co więcej, Audi R8 jest równie szybkie, podczas gdy 991 GT3 RS, samochód uważany przez wszystkich za prawdziwie kultowy samochód sportowy, jest nawet wolniejszy od nowego RS7. Nie da się ukryć, że RS7 jest szybkim samochodem i że może pokonać wiele aut na prostej, nawet tych z silnikami o mocy 800 KM.

  Czy Audi czy BMW jest bardziej prestiżowe?

Czy Audi RS e-Tron GT jest lepsze od RS7?

Odkąd Mercedes zaprzestał produkcji modelu CLS 63 AMG, a BMW wycofało serię 6, RS7 nie ma konkurencji. Jednak Audi niedawno zaprezentowało model e-Tron RS GT, który kosztuje 10 000 dolarów więcej i jest jednym z największych konkurentów RS7, zarówno pod względem wyglądu, jak i osiągów.

Te dwa modele są naprawdę podobne, ale RS7 zawsze będzie wybierany przez praktycznie każdego entuzjastę motoryzacji, ponieważ jest o wiele bardziej ekscytujący. RS e-Tron to fajny samochód, ale po prostu nie jest tak użyteczny ani tak ekscytujący jak RS7.

Czy Audi RS7 jest wydajne?

Osiągi Audi RS7 wg EPA to 15MPG w mieście i 22MPG na autostradzie i wygląda na to, że RS7 jest w stanie osiągnąć te liczby. Jednak ludzie, którzy kupują samochody takie jak RS7 nie kupują ich ze względu na wydajność, kupują je, aby się nimi cieszyć, więc nie ma znaczenia, jak mało wydajny może być ten samochód.

Jeśli ktoś jest ciężko przekonany, że RS7 przejeżdża mniej kilometrów na galon niż zwykłe A7, to tak naprawdę nie wie, co czyni RS7 tak wyjątkowym. Silnik V8 w samochodzie klasy 2022 to dziś rzadki widok, a ludzie, którzy zdają sobie z tego sprawę, nie będą mieli problemów z zapłaceniem za samochód z silnikiem 15MPG.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z