Czy Audi S3 to dobry samochód?

Czy Audi S3 to dobry samochód?

Audi S3 to hatchback/sedan klasy podstawowej Audi A3 o wysokich osiągach, który obiecuje ekscytujące wrażenia z jazdy, nie będąc przy tym krzykliwym. Wiele osób woli samochody, które nie wysyłają komunikatu o byciu dupkiem, ale nadal są w stanie wywołać uśmiech na twarzy za każdym razem, gdy wciśniesz pedał gazu. Czy zatem Audi S3 to dobry samochód?

Audi S3 jest naprawdę dobrym samochodem, ponieważ może być równie dobrze punktem odniesienia dla całej gamy Audi Sport dla tych, którzy chcą mieć mały, ale zdolny samochód, który oferuje wszystko, co prawdziwe Audi powinno. S3 jest napędzane czterocylindrowym silnikiem turbo o pojemności 2,0 l i mocy 300-310 KM w trzech ostatnich generacjach, które będą przedmiotem tego artykułu.

Pod względem stylistyki S3 różni się od zwykłego A3 dzięki kilku dyskretnym ulepszeniom, takim jak bardziej stylowy zestaw nadwozia, lepiej wyglądające koła i poczwórny układ wydechowy. Wnętrze S3 jest również wyposażone w materiały wyższej jakości, a wrażenia z jazdy są skoncentrowane i dynamiczne, a jednocześnie komfortowe.

S3 jest również samochodem niezawodnym, ale należy wspomnieć o kilku typowych problemach, z którymi boryka się model S3. S3 jest tak samo praktyczne jak inne modele A3, co oznacza, że jest również przyzwoite.

Audi S3 – Układ napędowy

Audi S3 jest wyposażone w czterocylindrowy, turbodoładowany silnik o pojemności 2,0 l, który w trzech ostatnich modelach S3 osiąga moc od 300 KM do 310 KM. Silnik ten jest w stanie rozpędzić S3 od 0mph do 60mph w około 4,5 sekundy, co jest naprawdę dobrym czasem jak na samochód Audi klasy podstawowej o wysokich osiągach.

  Najczęstsze problemy z Audi e-tron

Silnik S3 współpracuje z zaawansowaną, dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynią S-Tronic oraz kultowym systemem napędu na cztery koła Quattro AWD, który bez problemu radzi sobie z przekazywaniem mocy. S3 jest również stosunkowo wydajnym samochodem, ponieważ osiąga do 35MPG łącznie, co jest naprawdę dobrą liczbą jak na samochód o wysokich osiągach.

S3 nie oferuje tak ekscytującego układu napędowego jak RS3 z pięciocylindrowym silnikiem 2,5L. Jednak moc 310 KM jest w sam raz dla tak dużego samochodu jak S3, ponieważ pozwala na liniową eksplorację zakresu obrotów. Podsumowując, układ napędowy S3 jest dla wielu osób doskonałym wyborem, a ponadto jest wyrafinowany i przyzwoicie wydajny.

Audi S3 – Design i podwozie

Audi S3 różni się od zwykłego A3 kilkoma dyskretnymi ulepszeniami stylistycznymi, takimi jak lepiej wyglądający zestaw nadwozia, zestaw sportowych kół, wzmocnione hamulce i poczwórne rury wydechowe. Na niektórych rynkach S3 jest dostępne zarówno w wersji hatchback, jak i sedan, natomiast na rynkach amerykańskich dostępny jest tylko sedan S3, który jest prawdopodobnie lepszym wyborem.

Wnętrze S3 ma bogate wyposażenie standardowe, które nadaje mu luksusowy wygląd. S3 prowadzi się dynamicznie, ale bez nadmiernej sztywności. Samochód odczuwa pewne przechyły nadwozia i podsterowność, ale nie na tyle, aby zepsuć przyjemność z jazdy. Może nie jest tak sztywne jak RS3, ale S3 jest zarówno komfortowe, jak i dość dynamiczne.

Audi S3 – niezawodność i typowe problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, S3 wydaje się być bardzo wytrzymałe. Trzeba jednak dbać o jego konserwację, ponieważ S3 jest jak każdy inny niemiecki samochód klasy premium o wysokich osiągach. Oznacza to, że brak konserwacji szybko zrujnuje Twoje wrażenia z posiadania samochodu. Dlatego właściwa konserwacja jest nie tylko opcją, ale raczej koniecznością.

  Audi Q8 problemy

Najczęstsze problemy związane z Audi S3 dotyczą nieprawidłowego zapłonu lub niezdecydowania silnika, problemów z czujnikiem MAF, problemów z różnymi układami elektronicznymi, problemów z termostatem i chłodzeniem silnika.

Audi S3 – wartość i praktyczność

Największym konkurentem Audi S3 jest Golf R, który oferuje ten sam silnik, ale jest dostępny z bardziej zaawansowanym systemem AWD i manualną skrzynią biegów. Jednak S3 ma lepszą plakietkę, wnętrze o wyższej jakości i ogólnie sprawia wrażenie bardziej ekskluzywnego. Dlatego też wartość modelu S3 jest naprawdę dobra.

Praktyczność jest taka sama jak w Audi A3, ponieważ A3 nie jest samochodem przeznaczonym do przewożenia dużej liczby osób. Przestrzeń bagażnika jest dobra i jeśli chcesz mieć najbardziej praktyczne Audi S3, musisz wybrać wersję Sportback, jeśli oczywiście masz taką możliwość.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi S3?

Audi S3 jest dla wielu osób doskonałym wyborem z całej gamy Audi Sport. Jest to samochód kompaktowy, co oznacza, że łatwo się nim parkuje i mieści się tam, gdzie większe samochody Audi po prostu nie mogą. Jest szybki i ekscytujący, ale nie aż tak, żebyś wyglądał jak palant lub żebyś zrujnował swój codzienny komfort.

Ogólnie rzecz biorąc, S3 to naprawdę dobry samochód i wydaje się lepszym wyborem w porównaniu z Golfem R, który kosztuje mniej więcej tyle samo. S3 to Golf R, ale z bardziej ekskluzywną plakietką, wyższej jakości wnętrzem, lepszym wyglądem i prawdopodobnie bardziej ekscytującymi wrażeniami z jazdy.

  Co jest lepsze S-Tronic czy Tiptronic?

Czy Audi S3 jest samochodem rodzinnym?

Wspomnieliśmy już, że Audi S3 nie krzyczy, że jest samochodem wyczynowym, co oznacza, że mniej więcej czuje się jak zwykłe A3, ale z dodatkowymi osiągami. Oznacza to, że S3 może być dobrym samochodem rodzinnym, ale tylko jeśli Twoja rodzina jest młoda.

Tylne siedzenia w S3 nie są przeznaczone do przewożenia wyższych osób, ale świetnie nadają się dla dzieci i niemowląt. S3 jest również wyposażone w wiele przyjaznych rodzinie elementów, takich jak uchwyty na kubki, porty USB i łatwo dostępne punkty mocowania fotelików dziecięcych.

Czy Audi S3 jest bezpiecznym samochodem?

Jeśli chodzi o niemieckich producentów samochodów klasy premium, jedno jest pewne: na pierwszym miejscu stawiają oni luksus, bezpieczeństwo i osiągi. Dlatego też model S3 może pochwalić się 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa, co oznacza, że jest on naprawdę bezpiecznym samochodem.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z