Czy Audi S8 to dobry samochód?

Czy Audi S8 to dobry samochód?

Audi S8 to pełnowymiarowy flagowy sedan wyczynowy marki Audi. Ten 4-drzwiowy behemoth jest przeznaczony dla tych, którzy chcą najwyższy komfort i technologię, ale nadal chcą, aby samochód był dynamiczny i zabawy do jazdy. Te samochody są przeznaczone do chrupania mil autostradowych w stylu, komfortu i bezpieczeństwa. Więc, czy Audi S8 jest dobrym samochodem?

Możemy z całego serca powiedzieć, że Audi S8 jest rzeczywiście naprawdę dobry samochód, ponieważ łączy w sobie wszystko, co można chcieć od sedana premium. Pochodzi z potężnym silnikiem, to jest pakowane z technologią, a to jest przestronne, bezpieczne i naprawdę wygodne. Te samochody są świetne do prowadzenia i świetne do bycia prowadzonym w.

S8 posiada turbodoładowany silnik V8, który oferuje całkiem niezłe uderzenie, tak bardzo, że nawet rywalizuje z niektórymi samochodami sportowymi. Projekt jest niedopowiedziany, co oznacza, że będzie latać pod radarem i tylko ci, którzy wiedzą, co szukać, będzie wiedział, że nie jesteś jazdy po prostu zwykły Audi A8.

S8 oferuje niezwykle wyrafinowany system zawieszenia pneumatycznego z drążkami przeciwwstrząsowymi, które sprawiają, że jest wygodny, a jednocześnie sztywny, gdy chcesz. Niezawodność jest przyzwoita, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio o nią zadbasz. Wartości tych aut są wysokie i dość mocno się amortyzują, ale S8 podcina S63 AMG i BMW serii 7 o całkiem sporo.

Audi S8 – Układ napędowy

Audi S8 posiada 4,0 l turbodoładowane V8 o mocy 571 KM i 590lb-ft momentu obrotowego. To wystarczy, aby napędzić S8 od 0-60mph w zaledwie 3,7 sekundy. Samochód może również osiągnąć ograniczoną prędkość maksymalną 155mph, ale jeśli zapłacisz Audi więcej, pozwolą ci zrobić 191mph. Ponadto, nowy S8 może zrobić ćwierć mili w zaledwie 11,5 sekundy, co jest rzeczywiście imponujące dla tak dużego samochodu.

  Czy Audi RS5 to dobry samochód?

Ten układ napędowy jest skojarzony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów Tiptronic, która naprawdę dobrze pasuje do charakteru S8. Moc cały czas wysyłana jest na wszystkie cztery koła dzięki kultowemu dla Audi systemowi Quattro AWD. Wydajność nie jest idealna, co oznacza, że S8 może zrobić tylko około 20-23MPG łącznie.

W sumie, S8 układ napędowy jest idealny dla tego, co samochód jest, ponieważ jest gładka, silna i dość cichy, gdy chcesz, aby być. Pasuje do Mercedesa S63 AMG, ale S63 kosztuje trochę więcej pieniędzy niż S8.

Audi S8 – Design i podwozie

Audi S8 różni się od zwykłego A8 specjalnymi akcentami Audi Sport, takimi jak bardziej agresywny przedni grill, subtelny zestaw nadwozia, zestaw dużych kół, większe hamulce i poczwórny układ wydechowy. Samochód otrzymuje również kilka dyskretnych odznak S8, sportowe wnętrze i włókno węglowe, jeśli jesteś skłonny za nie zapłacić. Wnętrze S8 jest oszałamiające, a wysokiej jakości materiały wszędzie, gdzie spojrzysz.

Technologia podwozia i zawieszenia S8 jest naprawdę imponująca, ponieważ samochód jest wyposażony w regulowany system zawieszenia pneumatycznego i aktywne drążki przeciwwstrząsowe. Pozwala to na dostosowanie wrażeń z jazdy S8 w czasie rzeczywistym, co podkreśla, jak elastyczne może być S8.

Audi S8 – Niezawodność i częste problemy

Z tak skomplikowanym samochodem przychodzi skomplikowana konserwacja, która może sprawić, że wyniki niezawodności S8 będą lepsze lub gorsze. Te samochody wymagają konsekwentnej i terminowej konserwacji, w przeciwnym razie zawiodą. Najczęstsze problemy Audi S8 są związane z silnikiem, zawieszeniem i wyposażeniem.

  Audi S-Tronic - wszystko, co musisz wiedzieć

Elektryka znaleziona w S8 jest obfita, a wiele z nich może również zawieść po pewnym czasie. Wreszcie, skrzynia biegów może nie przypaść do gustu każdemu, ponieważ nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa, a także dlatego, że czasami może czuć się nieco zbyt wolno i niezdecydowanie.

Audi S8 – Wartość i praktyczność

Audi S8 z 2022 roku kosztuje 117 000 dolarów, co jest ogromną sumą, ale to w końcu flagowy sedan Audi. Aby uzyskać trochę kontekstu, podstawowy Mercedes klasy S zaczyna się od 112 000 dolarów, a S63 AMG, który rywalizuje z S8, prawdopodobnie zaczyna się od ponad 180 000 dolarów. Tak czy inaczej, oba te deprecjonować dość źle, co czyni je wątpliwe, jeśli chodzi o wartość.

Praktyczność jest wielki z S8 jak to jest full-size sedan. Oznacza to, że wnętrze S8 jest niezwykle przestronne. Samochód jest łatwy do wsiadania i wysiadania i jest prawdopodobnie najlepszym Audi sedan rodziny można kupić. W sumie może być trochę za duży na ciasne miejskie uliczki, ale jeśli zaopatrzysz się w opcjonalny system kierowania tylnymi kołami, samochód jest łatwy w prowadzeniu w mieście.

Sekcja FAQ

Czy Audi S8 to dobry zakup?

Z finansowego punktu widzenia, nie, ponieważ amortyzuje się jak szalone. Jednak z punktu widzenia komfortu i wydajności, S8 jest świetnym zakupem. Te duże sedany wydajności są z pewnością nisza rynkowa, co oznacza, że popyt na te nie jest wszystko, że duże.

  Najlepsze klocki hamulcowe dla Audi A6

Oznacza to, że amortyzują się naprawdę źle i że nie ma wielu innych segmentów samochodów, które amortyzują się tak bardzo jak luksusowe sedany. To może być dobry pomysł, aby poczekać rok lub dwa przed podjęciem decyzji o zakupie S8, ponieważ będzie dużo tańsze, zwłaszcza na rynku 2nd hand.

Czy Audi zamierza zaprzestać produkcji modelu S8?

Audi S8 nie sprzedaje się tak dobrze jak Mercedes S-Class czy BMW 760Li. Audi nigdy tak naprawdę nie sprostało zadaniu, jeśli chodzi o S8, ponieważ nigdy nie oferowali Audi RS8, które potencjalnie mogłoby rywalizować z najlepszymi ofertami BMW i Mercedesa.

Istnieje duża szansa, że Audi wkrótce zaprzestanie produkcji S8, ponieważ tak naprawdę nie sprzedaje się on aż tak dobrze, a przecież jego rozwój kosztuje sporo pieniędzy.

Czy Audi S8 jest najbardziej komfortowym Audi?

Audi S8 jest jednym z najbardziej komfortowych modeli Audi, ale zwykłe A8L z zawieszeniem pneumatycznym jest najbardziej komfortowym Audi, ponieważ nie jest ustawione do jazdy wyczynowej. S8 z pewnością jest komfortowe, ale nigdzie nie jest tak, jak w zwykłym A8.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z