Czy Audi SQ8 to dobry samochód?

Czy Audi SQ8 to dobry samochód?

Audi SQ8 jest jednym z najbardziej pożądanych i najlepiej wyglądających SUV-ów Audi, jakie można obecnie kupić za pieniądze, a bije go jedynie jego potężniejszy brat, Audi RSQ8. SQ8 łączy styl z treścią, co przekształca stosunkowo leniwe standardowe Audi Q8 w bardziej skoncentrowane, bardziej ekscytujące Audi SQ8. A więc, czy Audi SQ8 to dobry samochód?

Audi SQ8 jest rzeczywiście dobrym samochodem i trudno z tym w jakikolwiek sposób polemizować. Niektórym może nie spodobać się wygląd Q8, ponieważ nie znoszą SUV-ów typu coupe, ale poza tym SQ8 jest zwycięzcą. W zależności od miejsca zamieszkania i preferencji, można wybierać pomiędzy dwoma różnymi silnikami: wysokoprężnym SQ8 lub benzynowym SQ8.

Stylistyka SQ8 jest absolutnie niesamowita, ponieważ charakteryzuje się potężnymi skosami, szeroką postawą i wieloma ulepszeniami, które odróżniają SQ8 od zwykłego Q8. Niezawodność jest przyzwoita, ale mogłaby być lepsza, ponieważ SQ8 jest samochodem drogim zarówno w zakupie, jak i w eksploatacji.

Wartość jest również trudna do przełknięcia, ponieważ cena SQ8 zaczyna się od prawie 100 000 USD, ale na rynku jest wiele SUV-ów, które kosztują więcej, ale nie mogą się równać z SQ8. Praktyczność nie jest tak dobra jak w SQ7, ale to jest kompromis za posiadanie tak agresywnej, ale gustownej stylizacji nadwozia.

Audi SQ8 – Układ napędowy

Audi SQ8 jest dostępne z dwoma różnymi silnikami: wysokoprężnym 4,0 l V8 o mocy 435 KM i 663 lb-ft momentu obrotowego lub benzynowym 4,0 l V8 o mocy 507 KM i 567 lb-ft momentu obrotowego. SQ8 z silnikiem wysokoprężnym osiąga prędkość 0-60 mph w około 4,7 sekundy, a SQ8 z silnikiem benzynowym w około 4 sekundy. Obydwa modele są bardzo wytrzymałe i świetnie się prowadzą.

  Czy Audi R8 to dobry samochód?

Prowadzenie SQ8 z silnikiem wysokoprężnym przypomina pilotowanie odrzutowca, ponieważ nagły wzrost momentu obrotowego sprawia, że czujesz się, jakbyś prowadził czołg. Benzynowy SQ8 jest silnikiem bardziej skoncentrowanym i ekscytującym dzięki większej mocy, wyższym obrotom i dźwiękowi, którego nie da się odtworzyć za pomocą silnika wysokoprężnego ani generatora dźwięku wydechu.

Oba te silniki są połączone z automatyczną skrzynią biegów z przemiennikiem momentu obrotowego o 8 przełożeniach. Obydwa te samochody otrzymują również słynny system Audi Quattro AWD, który umożliwia korzystanie z nich w każdych warunkach pogodowych. Naprawdę nie ma na co narzekać, no może z wyjątkiem tego, że nie jest to RSQ8.

Audi SQ8 – Design i podwozie

Jeśli chodzi o wygląd, to naprawdę trudno jest zbagatelizować SQ8, nawet jeśli jesteś kimś, kto zazwyczaj nie przepada za SUV-ami typu coupe. SQ8 wygląda po prostu niesamowicie, a jego wygląd nie jest tak agresywny, jak w przypadku innych niemieckich SUV-ów, co sprawia, że Q8/SQ8 wygląda pełniej i mniej dziwnie pod pewnymi kątami. Wnętrze SQ8 jest niesamowite, zarówno z technologicznego, jak i luksusowego punktu widzenia.

Zawieszenie i układ jezdny SQ8 są zestrojone przede wszystkim pod kątem komfortu, ale SQ8 jest wyraźnie bardziej dynamiczne niż zwykłe Q8. Jeśli jednak chcesz mieć naprawdę dynamiczne Q8, RSQ8 jest jedyną logiczną opcją.

Audi SQ8 – niezawodność i typowe problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, SQ8 jest przyzwoite, podobnie jak SQ7, ale w obu przypadkach mogłoby być lepiej, ponieważ naprawy są często niemiłosiernie drogie. Są to również samochody wymagające dużej konserwacji, których utrzymanie w optymalnym stanie kosztuje mnóstwo pieniędzy. Jest to jednak związane z tym obszarem i wszystkie inne SUV-y z tego segmentu są mniej więcej takie same.

  Czy Audi SQ5 to dobry samochód?

Najczęstsze problemy z Audi SQ8 są związane z zawieszeniem, silnikiem, elektroniką, niechęcią do ruszania z miejsca lub utrzymywania stałej mocy, a także z faktem, że SQ8 zużywa komplety opon jak szalone.

Audi SQ8 – wartość i praktyczność

Jeśli chodzi o wartość, trudno jest usprawiedliwić samochód, którego cena zaczyna się od 100 000 dolarów, ale SQ8 jest naprawdę najlepszym wyborem z całej linii Q8. Ceny RSQ8 zaczynają się od ponad 120 000 USD, co jest jeszcze trudniejsze. Jednak SQ8 jest wart tych pieniędzy, ponieważ bardzo dobrze zachowuje swoją wartość i jest samochodem, któremu nie dorównuje żaden inny SUV typu coupe dostępny na rynku w podobnej cenie.

Jeśli chodzi o praktyczność, SQ8 powinien wystarczyć większości osób, ale jeśli potrzebujesz siedmiu miejsc i większego bagażnika, będziesz musiał wybrać SQ7.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi SQ8?

Zakup Audi SQ8 to dla wielu osób kwestia zarówno pieniędzy, jak i stylu życia. Powody, dla których warto kupić SQ8 to moc, luksus, styl, komfort i technologia w samochodzie, który potrafi wszystko i może być idealnym samochodem do wszystkich celów.

Powody, dla których nie powinieneś kupować SQ8, to oczywiście cena, nie podoba Ci się jego wygląd i nie lubisz SUV-ów. Gdyby to były moje pieniądze, SQ8 z pewnością znalazłoby się w czołówce najlepszych luksusowych SUV-ów o osiągach poniżej 100 000 USD.

Czy Audi SQ8 jest lepsze od Audi SQ7?

To zależy od tego, kogo pytasz, ponieważ ci, którzy wolą pudełkowate SUV-y z trzema rzędami siedzeń, zawsze wybiorą Q7 zamiast Q8. Model Q7 sprzed modernizacji nie wyglądał zbyt dobrze, podczas gdy obecny model Q7 po modernizacji wygląda o wiele lepiej. Modele SQ7 i SQ8 są bardziej zorientowane na osiągi, ale w przypadku Q8 bardziej sensowne jest wybranie samochodu klasy S.

  Jaki jest najlepszy kolor dla Audi?

SQ8 jest lepszym wyborem, jeśli wolisz jego stylistykę od SQ7, ponieważ jest to główna różnica między nimi. Oba modele są jednymi z najlepszych luksusowych SUV-ów dostępnych obecnie na rynku i na pewno nie będziesz zawiedziony żadnym z nich.

Jak długo może służyć Audi SQ8?

To zależy od tego, jak się z nim obchodzić. Jeśli będziesz go mocno eksploatował i chciał, aby był jak czołg, nie wytrzyma tak długo, jak to możliwe, zwłaszcza jeśli nie będziesz go odpowiednio konserwował. Z drugiej strony, jeśli jeździsz nim normalnie i odpowiednio o niego dbasz, nie ma powodu, dla którego SQ8 miałby nie wytrzymać co najmniej kilkuset tysięcy kilometrów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z