Czy Audi TT RS to dobry samochód?

Czy Audi TT RS to dobry samochód?

Audi TT RS to topowe sportowe coupe/konwertuar Audi TT stworzone dla tych, którzy chcą jak najwięcej uzyskać z platformy TT. Model RS dostaje 2,5L turbodoładowany 5-cylindrowy silnik, który śledzi swoje korzenie od samych początków działu Audi Sport. Czy zatem Audi TT RS to dobry samochód?

Audi TT RS to z pewnością naprawdę dobry samochód, ponieważ oferuje wysokiej klasy wrażenia z jazdy samochodem w kompaktowym samochodzie, który czuje się jak dziecko Audi R8. TT RS wygląda naprawdę fajnie wewnątrz i na zewnątrz, zwłaszcza, że TT RS dostaje dużo bardziej stylowe wnętrze z włókna węglowego, aluminium i włókna węglowego.

Jednak najlepszą rzeczą w TT RS są wrażenia z jazdy, ponieważ samochód jest dobrze wyważony dzięki zamontowanemu w środku silnikowi. TT RS jest zauważalnie sztywniejszy niż TT, ale nie jest to karzące, co oznacza, że może być używany jako codzienny kierowca. Niezawodność jest naprawdę dobra, ale są pewne kwestie, o których warto porozmawiać.

Wartość, TT RS nie jest tani, ale powinien utrzymać swoją wartość naprawdę dobrze ze względu na kultowy silnik 5-cylindrowy. Praktyczność jest tak dobra, jak tylko może być dla samochodu tej wielkości, co oznacza, że nie można naprawdę zapakować wszystkiego do TT, ale jeśli możesz zmieścić się w środku, powinieneś być zadowolony.

Audi TT RS – Układ napędowy

Audi TT RS dostaje 2,5L turbodoładowany 5-cylindrowy silnik o mocy 400 KM i 354lb-ft momentu obrotowego. Ten silnik jest w stanie popchnąć TT RS do 60mph z postoju w około 3,5 sekundy, co jest supercar terytorium szybko. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 155mph, ale jeśli wziąć ogranicznik off, można osiągnąć prędkości w górę 175mph.

  Problemy z Audi RS5

Silnik ten współpracuje z 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów S-Tronic, która naprawdę dobrze pasuje do charakteru TT RS. Samochód posiada również dedykowany launch control, który pozwala na zrobienie 3,5-sekundowego czasu 0-60mph. Moc trafia na wszystkie cztery koła poprzez autorski system Audi Quattro AWD.

Wydajność może nie jest mocną stroną TT RS, ale tego należy się spodziewać w przypadku samochodu, który potrafi zrobić 0-60 w 3-5 sekund. W związku z tym należy oczekiwać, że samochód będzie oferował do 30MPG na autostradzie, co jest naprawdę przyzwoite, biorąc pod uwagę tempo samochodu.

Audi TT RS – Design i podwozie

Audi TT RS różni się od zwykłego modelu TT, ponieważ dostaje mnóstwo dedykowanych Audi RS ulepszeń zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wygląd zewnętrzny jest znacznie ostrzejszy dzięki sportowemu zestawowi nadwozia, zestawowi niskoprofilowych kół, większym hamulcom i stałemu tylnemu spojlerowi. Wnętrze jest wypełnione Alcantarą, włóknem węglowym i aluminium. Samochód otrzymuje również klasyczne dwie owalne rury wydechowe Audi RS.

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, TT RS jest naprawdę zrównoważone dzięki specjalnie skonstruowanemu podwoziu. Zawieszenie jest sztywne, ale nie przesadnie, co oznacza, że samochód nie złamie Ci kręgosłupa.

Audi TT RS – Niezawodność i częste problemy

Pod względem niezawodności, TT RS jest przyzwoity, ale tylko wtedy, gdy utrzymujesz go wystarczająco dobrze. Te samochody są rzeczywiście wymagające w utrzymaniu, jak w przypadku praktycznie wszystkich europejskich samochodów klasy premium. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, będą służyć przez długi czas. Z drugiej strony, jeśli nie utrzymasz go, to w końcu się zepsuje.

  Czy Audi jest lepsze niż Jaguar?

Najczęstsze problemy TT RS, na które powinieneś mieć oko, dotyczą silnika, skrzyni biegów, elektryki, wyposażenia oraz zwiększonego poziomu zużycia oleju.

Audi TT RS – wartość i praktyczność

Ceny Audi TT RS zaczynają się od około 75 000 dolarów, co daje około 25 000 dolarów więcej niż w przypadku zwykłego modelu TT. Jednak większość osób zgodzi się, że TT RS jest znacznie lepszym samochodem niż zwykłe TT. TT RS zachowuje wartość o wiele lepiej niż modele TT klasy podstawowej, głównie ze względu na 5-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem.

Praktyczność jest raczej ograniczona do kompaktowych rozmiarów samochodu, co oznacza, że ma tylko 2 drzwi, 2 siedzenia i stosunkowo małą przestrzeń bagażnika. Samochód jest też bardzo nisko osadzony, co powinni mieć na uwadze ci, którzy mają słabsze kolana.

Sekcja FAQ.

Jak szybkie jest Audi TT RS?

Audi TT RS jest naprawdę szybkim samochodem, co oznacza, że może z łatwością rywalizować z niektórymi supersamochodami. TT RS może pokonać ćwierć mili w około 13 sekund, co jest zdecydowanie szybkim tempem. Jednak TT RS jest najszybszy od 0-60mph, ponieważ jest w stanie zrobić to w około 3,5 sekundy. 3,5 sekundy 0-60mph samochody są uważane za jedne z najszybszych samochodów na świecie.

Prędkość maksymalna jest ograniczona do około 180mph, ale to też jest dość szybko. Przyznajmy, że naprawdę nie ma zbyt wielu miejsc na ziemi, gdzie można zbadać limity prędkości maksymalnej TT RS, z wyjątkiem niemieckiej autostrady.

  Jakie są najlepsze produkty do mycia samochodów dla Audi?

Jaki samochód konkuruje z Audi TT RS?

BMW M2 Competition jest prawdopodobnie najzacieklejszym konkurentem dla Audi TT RS, ponieważ oferuje rzędowy, 6-cylindrowy silnik o mocy 405 KM. To wystarczy, aby M2 osiągnęło czas 0-60mph około 4,2 sekundy, który jest wolniejszy niż TT RS, ale to głównie ze względu na fakt, że M2 jest samochodem z napędem na tylne koła.

Jednak M2 Comp jest o około sekundę szybszy w biegu na ćwierć mili dzięki niższej masie. Ta dwójka może wymieniać się ciosami przez wiele dni, ale ogólne wrażenia są takie, że M2 jest samochodem bardziej skoncentrowanym na kierowcy, podczas gdy TT RS jest bardziej luksusowe.

Dlaczego Audi zaprzestaje produkcji TT RS?

Audi zaprzestaje produkcji całej linii TT, ponieważ nie jest ona tak popularna jak kiedyś. Żyjemy w erze SUV / Crossover, co oznacza, że większość producentów samochodów koncentruje się na tworzeniu tych, ponieważ te sprzedają się najbardziej.

Jeśli dodać EV do równania, nagle zdajesz sobie sprawę, że nie ma sensu robić kompaktowego 2-drzwiowego samochodu sportowego, który nie interesuje zbyt wielu ludzi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z