Czy Audi TT to dobry samochód?

Czy Audi TT to dobry samochód?

Audi TT to 2-drzwiowe sportowe coupe stworzone dla tych, którzy chcą cieszyć się dynamiczną jazdą w kompaktowej formie. TT jest już od dłuższego czasu, jednak wydaje się, że Audi prawdopodobnie wkrótce go porzuci. Więc, czy Audi TT jest dobrym samochodem?

To zależy od tego, co chcesz od samochodu. Jeśli kochasz kompaktowe, stylowe, dynamiczne samochody z dużą ilością high-end technologii, TT jest dobry dla Ciebie. Jednakże, jeśli nie jesteś w kompaktowych samochodów sportowych, TT nie będzie samochód dla Ciebie. Tak czy inaczej, jest to naprawdę dobrze wykonany produkt, który obiecuje emocje, luksus i poczucie okazji.

Oferta silników jest bogata, TT występuje w kilku różnych stylach nadwozia, a wnętrze jest wyłożone wysokiej klasy materiałami i ostrymi akcentami stylistycznymi. Niezawodność TT jest przyzwoita, ale tylko wtedy, gdy utrzymujesz go wystarczająco dobrze. Wartości te nie są szczególnie stabilne, ponieważ 2-drzwiowe samochody kompaktowe są powoli na upadku.

Praktyczność jest również bolący punkt dla TT, ponieważ oferuje tylko 2 drzwi, tylko 2 fotele, i dość brakujące bagażnik. Tak czy inaczej, jeśli chcesz wiedzieć więcej o TT, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Audi TT – Układ napędowy

TT występuje w kilku różnych wariantach z 4-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym i szybkim 5-cylindrowym silnikiem z Audi R8, który zarówno brzmi jak i jeździ niesamowicie dobrze. Podstawowy TT pochodzi z 2,0L 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który oferuje między 200 KM i 320 KM dla najmocniejszego modelu TT S 4-cylindrowy.

  Problemy z Audi RS e-Tron GT

Najwyższy model Audi TT RS wyposażony jest w 5-cylindrowy silnik 2.5L o mocy 400 KM, który z pewnością jest liderem w klasie pod wieloma względami. TT RS może osiągnąć 60mph z postoju w około 3,5 sekundy i osiągnąć ograniczoną prędkość maksymalną 155mph. TT RS również robi ćwierć mili w mniej niż 12 sekund, co jest rzeczywiście godne pochwały.

Wszystkie te silniki są połączone z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową S-Tronic i zastrzeżonym przez Audi systemem Quattro AWD. Jeśli chodzi o wydajność, TT osiąga maksymalnie około 30MPG, podczas gdy topowy model RS jest znacznie gorszy.

Audi TT – Design i podwozie

Audi TT zostało po raz pierwszy wprowadzone pod koniec lat 90-tych i pierwsza generacja TT nigdy nie wyglądała zbyt atrakcyjnie. Najnowsza TT zawiera znacznie ostrzejszy język projektowania, który sprawia, że samochód jest bardziej ekscytujący i przyciąga uwagę. Wnętrze jest zaprojektowane naprawdę dobrze, zwłaszcza Virtual Cockpit, który wciąż jest najlepszym cyfrowym zestawem wskaźników w branży.

TT RS jest jeden dostać, jeśli kochasz jazdy, ponieważ jest niższy do ziemi i zawieszenie jest sztywne, ale nie karanie w ogóle. TT to mały samochód ze sportowym podwoziem, więc czuje się na palcach nawet stojąc w miejscu.

Audi TT – Niezawodność i częste problemy

Pod względem niezawodności, TT jest mniej więcej jak każde inne Audi, co oznacza, że może przetrwać długi czas, jeśli będziesz go dobrze utrzymywać. Samochody te są rzeczywiście bardzo wymagające w utrzymaniu, ale to przychodzi z terytorium, ponieważ są to w końcu samochody luksusowe.

  Najczęstsze problemy z Audi SQ7

Najczęstsze problemy TT są związane z silnikiem, zawieszeniem, układem kierowniczym, elektryką i hamulcami.

Audi TT – Wartość i praktyczność

Ceny TT zaczynają się od około 50 000 dolarów za podstawowy model, podczas gdy dobrze wyposażony model RS kosztuje około 80 000 dolarów. Za takie pieniądze dostajesz prawdziwe luksusowe doświadczenie Audi, ale to nie powstrzymuje samochodu deprecjonującego jak szalony.

Pod względem praktyczności, TT jest naprawdę kiepskie, ponieważ ma tylko 2-drzwi, 2-miejsca i małą przestrzeń bagażnika. Przestrzeń wewnątrz jest również stosunkowo ciasna, zwłaszcza dla wyższych kierowców, którzy z pewnością poczują się klaustrofobicznie. Jako codzienny kierowca, TT może zrobić dla kogoś, kto zwykle podróżuje sam lub ktoś skłonny do kompromisu.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Audi TT?

Cóż, po przeczytaniu tego artykułu powinieneś mieć uczciwą ocenę, czy samochód jest odpowiedni dla Ciebie, czy nie. Jednak, jako że głównym aspektem kupowania czegokolwiek jest punkt cenowy, musisz pamiętać, że płacisz poważne pieniądze za samochód, który nie jest w stanie zaoferować wszystkiego. No chyba, że jesteś wielkim fanem 5-cylindrowego Audi i cenisz osiągi nad zdrowym rozsądkiem.

W sumie, twoja osobista opinia jest tym, co powinno cię kierować podczas podejmowania decyzji, czy powinieneś kupić samochód, czy nie. Możemy tylko powiedzieć, że TT jest dobrze zaokrąglonym pakietem dla tych, którzy są gotowi pójść na kompromis w kwestii wartości, a co ważniejsze, praktyczności.

  Najczęstsze problemy z Audi e-tron

Czy Audi TT jest dostępne jako kabriolet?

Audi TT rzeczywiście występuje w formie kabrioletu i niektóre rynki wolą kabriolet od coupe. TT cabrio jest jeszcze bardziej skompromitowany, jeśli chodzi o praktyczność, i jako takie, jest znacznie trudniej sprzedać. Jednakże, jeśli można dopasować i lubisz samochód ogólnie, nie ma powodu, dla którego nie należy podjąć jedną na jazdę próbną.

Model kabriolet zazwyczaj pochodzi z $ 4,000 do $ 5,000 premii nad coupe, który jest z pewnością wędrówka. Warto również wspomnieć, że TT RS występuje w formie kabrioletu, co tylko pokazuje, że kabriolet jest równie popularny jak coupe.

Czy Audi zamierza zaprzestać produkcji TT?

Audi zaczyna całkowicie przewartościowywać swoją strategię na rynku modelowym i wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości pozbywa się całkiem sporo modeli, dodając jednocześnie więcej EV, SUV-ów i crossoverów. Jest to trwający trend w całej branży, więc Audi tylko gra rolę.

Jako takie, Audi powiedział niedawno, że zamierzają zaprzestać TT i prawdopodobnie zastąpić go czymś bardziej „emocjonalnym” i większym. Nie jesteśmy pewni, czy następca TT będzie elektryczny czy nie, ale na pewno kochamy więcej sportowych samochodów na drogach. Czas TT niestety minął i jest to oczywiste w momencie, gdy spojrzycie na wykresy sprzedaży.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z