Czy Audi TTS to dobry samochód?

Czy Audi TTS to dobry samochód?

Audi TTS to 2-miejscowy kompaktowy samochód luksusowy/roadster stworzony dla tych, którzy lubią Audi TT, ale chcą, aby było nieco bardziej ekscytujące. TTS szczelin między entry-level Audi TT i zakres-topping Audi TT RS z jego niesamowite 5 cylindrowy silnik. Więc, jest Audi TTS dobry samochód? W skrócie, tak, Audi TTS jest dobry samochód. Jeśli chcesz długą odpowiedź, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Na początek, TTS dostaje 2,0L 4-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który ma wystarczającą siłę pociągową. Ten silnik jest skojarzony ze skrzynią biegów DCT i systemem AWD, który sprawia, że samochód jest dość szybki. TTS wygląda również bardziej ekscytująco niż zwykłe TT, ponieważ otrzymuje wiele ulepszeń projektowych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, które oddzielają go od zwykłego TT.

Podwozie i zawieszenie TTS siedzi gdzieś pomiędzy wydajnością i komfortem, co oznacza, że może zrobić zakręty naprawdę dobrze, zachowując stosunkowo wygodną jazdę. Niezawodność jest również przyzwoita, ale są pewne kwestie, o których warto mówić.

Ich wartości nie wszystkie są stabilne, ale to dotyczy praktycznie wszystkich modeli TT. Praktyczność również nie jest najlepsza, ponieważ TT oferuje tylko 2 miejsca, 2 drzwi i dość konfidencjonalny obszar przestrzeni bagażnika.

Audi TTS – Układ napędowy

Audi TTS dostaje turbodoładowany 4-cylindrowy silnik o pojemności 2.0L i mocy 320 KM oraz 295lb-ft momentu obrotowego. To wystarczy, aby rozpędzić samochód od 0mph do 60mph w zaledwie 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 155mph, czas ćwierć mili jest w połowie 13 sekund, co jest również dość godne pochwały dla kompaktowego samochodu sportowego klasy podstawowej.

  Najczęstsze problemy z Audi S5

Silnik ten współpracuje z dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynią biegów S-Tronic oraz słynnym systemem Quattro AWD, który zapewnia bezpieczeństwo w praktycznie każdych warunkach. Wydajność paliwowa nie jest idealna, ponieważ TTS może osiągnąć tylko około 20-25MPG, co nie jest najlepszym wynikiem, ponieważ najnowsze jednostki 4-cylindrowe 2.0L od konkurentów działają lepiej, oferując jednocześnie lepsze wyniki wydajności paliwowej.

Audi TTS – Konstrukcja i podwozie

Audi TTS jest dostępne w formie coupe lub kabrioletu w zależności od tego, co wolisz. Oba dostają bardziej agresywną stylizację zewnętrzną, lepiej wyglądające koła, większe hamulce i niższą wysokość jazdy, która oddziela je od zwykłych modeli TT. Wnętrze TT jest również bardzo ładne, ponieważ jest wyłożone Alcantarą, aluminium i włókna węglowego, jeśli jesteś skłonny zapłacić za to.

Podwozie TTS jest dobrze wyważone, co oznacza, że TTS dobrze zachowuje się na zakrętach. Zawieszenie jest sztywne, ale nie przesadnie, co oznacza, że samochód nie jest karzący. Naprawdę dobrze wypełnia lukę pomiędzy komfortowymi modelami TT a TT RS.

Audi TTS – niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, możemy powiedzieć, że TT S jest w stanie utrzymać się naprawdę dobrze. Nowsze modele TT S są o mile lepsze od starszych, ale nie są całkowicie wolne od problemów. Najczęstsze problemy z TT S dotyczą elektroniki samochodu, wyposażenia, układu kierowniczego, pompy wodnej i wyższego poziomu zużycia oleju.

Większość z nich można rozwiązać za pomocą konserwacji zapobiegawczej, podczas gdy innych po prostu nie da się uniknąć. Tak czy inaczej, TT S powinien trwać długo, jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Jeśli nie, to samochód w końcu zawiedzie, jak to jest w przypadku wszystkich samochodów.

  Audi A3 Niezawodność

Audi TTS – Wartość i praktyczność

Zwykłe Audi TT zaczyna się od około 50 000 dolarów, co z pewnością jest sporą kwotą. Następny w kolejce jest Audi TT S, który zaczyna się od około 60,000 dolarów, podczas gdy range-topping TT RS zaczyna się od około 75,000 dolarów. To sprawia, że TTS wydaje się naprawdę dobry zakup, ale te samochody deprecjonować notorycznie i są lepiej kupić na rynku samochodów używanych.

Praktyczność – TTS jest tak samo dobry jak każdy inny model TT. Oznacza to, że oferuje tylko 2 miejsca, tylko 2 drzwi i stosunkowo ograniczoną przestrzeń bagażnika. Samochód jest kompaktowy, a mimo to może pomieścić kierowców o wzroście do 6 stóp 5 cali na samej granicy.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Audi TTS?

Jeśli interesują Cię kompaktowe, dwuosobowe samochody sportowe, które nie są zbyt wymagające dla Twoich pleców, uszu i konta bankowego, TTS może być bardzo dobrym wyborem. TTS wygląda naprawdę dobrze wewnątrz i na zewnątrz dzięki pięknym akcentom stylistycznym. Niektórzy nawet uważają, że jest to dziecko R8, co jest zdecydowanie komplementem dla TT, a nie odwrotnie.

Z drugiej strony, jeśli nie lubisz małych samochodów i nie obchodzą Cię samochody 2-miejscowe, TTS należy unikać za wszelką cenę. TTS idzie na kompromis w imię osiągów i to jest coś, co nie może pozostać niezauważone, zwłaszcza dla osób, którym nawet nie zależy na osiągach.

  Audi RS7 Niezawodność

Czy Audi TTS wychodzi z produkcji?

Wygląda na to, że Audi TTS dość szybko wychodzi z produkcji, bo Audi postanowiło zastąpić go czymś bardziej emocjonalnym i być może z czterema drzwiami. W związku z tym TTS wychodzi w tym lub następnym roku i nic nie wskazuje na to, aby Audi miało go kiedykolwiek przywrócić.

Dwumiejscowe kompaktowe samochody sportowe były rzeczą w latach 90. i 2000, ale po prostu już nie są, ponieważ SUV-y i crossovery dominują na rynkach całego świata. Jeśli dodać EVs do gry, Audi po prostu nie ma powodu, aby kontynuować tworzenie TTS, ponieważ istnieją bardziej pilne samochody, które powinny być wydane i zbudowane.

Czy Audi TTS jest lepsze od TTRS?

Nie, nie jest. Audi TTRS jest zupełnie inną bestią dzięki swojemu 5-cylindrowemu silnikowi, który czuje się i brzmi jak V10 z R8. TTRS jest znacznie szybszy i bardziej ekscytujący w prowadzeniu, ponieważ jest bardziej skupiony, wygląda bardziej agresywnie i jest wyposażony w dużo więcej sprzętu z fabryki.

TTRS może kosztować około 15 000 dolarów więcej, ale to wszystko jest tego warte dzięki temu pięknemu 5-cylindrowemu silnikowi 2,5L turbo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z