Czy będzie VW Passat z 2023 roku?

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat jest jednym z najpopularniejszych modeli Volkswagena i jednym z najlepszych samochodów rodzinnych, jakie można kupić. Pierwszy model Passata został wprowadzony w 1973 roku i od tamtej pory doczekał się 8 różnych generacji. Bądź co bądź, czasy się zmieniają i VW Passat może bardzo szybko dobiec końca.

Aby odpowiedzieć na główne pytanie, będzie 2023 Passat, ale pewne zmiany będą miały miejsce. Na początek, wersja sedan Volkswagena Passata prawdopodobnie zostanie wycofana z kilku wyraźnych powodów i będziesz mógł kupić tylko VW Passat Variant (wersja kombi).

Powodem, dla którego sedan wychodzi z produkcji jest fakt, że istnieje Volkswagen Arteon i nie ma potrzeby, aby VW robił dwa naprawdę podobnie wyglądające i zbliżone wielkością sedany. Ponadto żyjemy w erze SUV-ów i crossoverów, dlatego sprzedaż sedanów w ogóle spada. Nadchodzący VW ID. AERO ma również wypełnić buty Passata na rynku samochodów elektrycznych.

Nie ma po prostu potrzeby, aby Passat, ponieważ nie może równać się z Arteon i ponieważ VW ID. AERO istnieje. Prawdopodobnie zobaczymy również pewne zmiany w nowej linii Arteona, aby uczynić go jeszcze bardziej konkurencyjnym.

Czy Volkswagen Passat jest dobrym samochodem?

Volkswagen Passat to tak naprawdę naprawdę dobry samochód z wielu powodów. Na początek jest to samochód, który oferuje wygodne siedzenia dla nawet pięciu pasażerów jednocześnie i oferuje wiodącą w klasie wielkość bagażnika. Jest to naprawdę bezpieczny samochód, ponieważ zdobył 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa zarówno w EuroNCAP, jak i w amerykańskim IIHS.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Beetle

Pod względem cenowym Volkswagen Passat plasuje się pod Audi A6, BMW serii 5, Mercedesem Benz klasy E i Volvo S90, czyli tam, gdzie udało mu się sprzedać najlepiej. Te cztery sedany premium są droższe, ale oferują też dużo więcej w kwestii luksusu, komfortu, praktyczności i technologii.

Volkswagen Passat to również samochód, który występuje w wielu różnych wariantach silnikowych, które obejmują silniki wysokoprężne o mocy od 116 do 240 KM. 4-cylindrowy silnik 2.0LTDI o mocy 240 KM jest jednym z najmocniejszych 4-cylindrowych silników wysokoprężnych wszechczasów, a jednocześnie udaje mu się zaoferować imponujące MPG.

Niezawodność i ogólne koszty eksploatacji są naprawdę dobre jak na samochód tej wielkości. W sumie Volkswagen Passat jest naprawdę dobrym samochodem, ponieważ oferuje dobrze zaokrąglone doświadczenie, które prawdopodobnie zadowoli 99% nabywców tam.

Czy Volkswagen Arteon i Volkswagen ID. AERO godnie zastąpią Passata sedana?

Według VW, z pewnością są. Musimy zdać sobie sprawę, że Volkswagen nie wycofałby samochodu, który istnieje od lat 70-tych, gdyby nie był w 100% pewny jego zamienników. Arteon jest jednym z najlepiej wyglądających samochodów, jakie VW kiedykolwiek stworzył z zewnątrz, ale w środku jest praktycznie identyczny z Passatem, co również jest powodem, dla którego ma to sens.

Arteon i Passat dzielą ze sobą wiele części, w tym silniki, skrzynię biegów, podwozie i prawie każdy inny element mechaniczny. Arteon wygląda zupełnie inaczej, ale pod spodem jest po prostu normalnym Passatem.

  Aiways vs VW - co jest lepsze?

VW ID. AERO z drugiej strony jest samochodem wykonanym na nowej platformie samochodu elektrycznego MEB, a więc jest całkowicie odrębnym produktem. VW wie, że nie ma sensu mieć trzech sedanów w swojej linii w tym samym czasie, zwłaszcza gdy sedany nie są tak popularne.

Czy sprzedaż sedanów spada?

Tak, sprzedaż sedanów gwałtownie spada, co skusiło wielu dużych producentów samochodów do zmniejszenia oferty sedanów na rzecz SUV-ów i crossoverów. Ford Mondeo był jednym z najbardziej znaczących rywali dla Volkswagena Passata, ale został wycofany wraz ze wszystkimi innymi sedanami Forda.

Powodem, dla którego sedany spadają, jest częściowo to, że ludzie po prostu lubią SUV-y i crossovery bardziej, a także dlatego, że nie są tak bezpieczne jak SUV-y. Jasne, wszystkie samochody w tych dniach są znacznie bezpieczniejsze niż to, co było kilka dekad temu, ale jesteś ponad 7 razy bardziej prawdopodobne, aby umrzeć w samochodzie niż w SUV.

SUV-y, crossovery i samochody elektryczne stają się najpopularniejszymi samochodami na naszej planecie, dlatego wielu producentów samochodów (w tym VW) musi przemyśleć swoje składy. VW zrobił to i postanowił pozbyć się Passata sedana, ponieważ po prostu nie ma wystarczającego sensu finansowego, aby trzymać się trzech podobnych sedanów w tym samym czasie.

Sekcja FAQ

Czy Volkswagen oferuje jakieś sedany oprócz Arteona, Passata i ID. AERO?

Tak, można kupić Volkswagena Jettę, który jest najmniejszym sedanem VW na rynku, ale oprócz Jetty nie ma innych dostępnych sedanów z plakietką VW. VW oferował kiedyś Phaetona, który w tym roku obchodził swoje 20 urodziny. VW nawet planowane na ożywienie Phaeton jak zrobili pracy i jazdy prototyp, który został złomowany, jak również.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Polo

Nawet jeśli nie będziesz w stanie kupić wiele sedanów z VW, VW jest nadal jedną z tych marek, które oferują sedany w ogóle, podczas gdy wiele amerykańskich producentów samochodów porzuciło sedany całkowicie.

Czy ma sens zakup używanego Volkswagena Passata?

Tak, używane Volkswagen Passat jest zawsze będzie dobrym wyborem dla kilku wyraźnych powodów. Na początek, jeśli kupisz ostatni VW Passat sedan, prawdopodobnie zobaczysz, że jego wartość jest stabilna przez długi czas, ponieważ jest to ostatni Passat, który można kupić.

Ponadto, VW Passat oferuje najlepszy stosunek wartości do ceny spośród wszystkich istniejących sedanów rodzinnych tam. Stosunkowo nowy używany WV Passat kosztuje o wiele mniej niż jego inni niemieccy rywale.

Dlaczego VW nadal oferuje Passata Variant Estate?

Wierzcie lub nie, ale większość rodzin w Europie jest zainteresowana kupnem wersji kombi Passata w przeciwieństwie do wariantu sedan, dlatego Passat kombi będzie żył dalej. Arteon również występuje w formie kombi/hamulca, ale nie sprzedaje się prawie tak dobrze jak Passat w wersji kombi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z