Czy BMW e39 to dobry samochód?

BMW e39

BMW E39 to jeden z najlepiej wyglądających samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowało BMW. Najbliższym rywalem pod względem wyglądu jest BMW E46 serii 3 sedan. Poza wyglądem, BMW E39 to samochód o wysokich osiągach i dający dużo radości z jazdy. Ale czy BMW E39 to dobry samochód?

BMW e39 jest zarówno dobre jak i złe. Jest dobre ze względu na swoje wyjątkowe osiągi, wyjątkową niezawodność i świetny wygląd. Jednak może być zły ze względu na drogie koszty utrzymania, wysoki koszt początkowy i kosztowne naprawy. Ogólnie rzecz biorąc, BMW e39 jest doskonałym BMW serii 5 i jednym z najlepszych BMW, jakie kiedykolwiek powstały.

Historia BMW e39

BMW E39 jest częścią BMW serii 5. Jest to czwarta generacja samochodów wykonawczych z gamy BMW serii 5. Co więcej, była ona produkowana w latach 1995-2004. Chociaż BMW E39 zostało najpierw wprowadzone na rynek w stylu nadwozia sedan, kombi zostało wprowadzone później w 1996 roku.

Niektóre z rzeczy, które sprawiły, że BMW E39 było wyjątkowe to użycie aluminium do wszystkich głównych części w przednim zawieszeniu i z tyłu. Poza tym, była to również pierwsza seria 5, która posiadała czterocylindrowy silnik wysokoprężny. Samochód ten posiadał różne silniki, takie jak 2,0-3,0-litrowy silnik rzędowy M52/M54 oraz 3,5-4,9-litrowy silnik M62/S62 V8.

Cechy BMW e39

Wygląd

BMW e39 to jeden z najlepiej wyglądających modeli BMW w historii. Podczas swojej premiery samochód był chwalony przez wszystkie media na całym świecie. Niektóre z cech, które wyróżniają ten samochód, to przezroczyste reflektory LED tylne i duże koła. Wnętrze jest również przytulne z dużą ilością zaawansowanych funkcji.

  Który rocznik E90 jest najbardziej niezawodny?

Wydajność

W porównaniu z samochodami swojej generacji, BMW e39 jest jednym z najlepiej zachowujących się samochodów. Chociaż BMW e39 ma różne wersje wyposażenia, M5 jest najlepiej wyposażonym modelem. Dzięki potężnemu 4,9-litrowemu silnikowi S62 V8, który dostarcza aż 394 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

BMW e39 występuje w wersjach nadwozia sedan i kombi. Oba samochody mają pięć miejsc, które są idealne dla rodzin. Wnętrze jest również przestronne z dużą ilością miejsca na nogi. Jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, samochód ten oferuje łącznie 16 stóp sześciennych przestrzeni, co jest dość duże i idealne do przewożenia dużej ilości bagażu.

Bezpieczeństwo

BMW buduje jedne z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Mimo że jest to stary samochód, BMW e39 jest nadal bardzo bezpieczny dzięki wielu wysokiej klasy funkcjom bezpieczeństwa. Niektóre z najważniejszych elementów bezpieczeństwa, w które wyposażony jest ten samochód, to kontrola stabilności, układ przeciwblokujący, napinacze, system bezpieczeństwa, poduszki powietrzne przy uderzeniu z przodu, poduszki powietrzne przy uderzeniu z boku i poduszki powietrzne nad głową.

Wydajność paliwowa

BMW nie są zwykle samochodami oszczędzającymi paliwo. BMW e39 nie jest tu wyjątkiem. Na przykład, BMW 540i z 2003 roku ma łączną ocenę EPA 16 mpg, z 14 mpg w mieście i 21 mpg w mieście. Z taką oceną EPA, spodziewaj się wydać trochę więcej na paliwo.

Cena

Cena za BMW e39 różni się w zależności od miejsca. Dodatkowo zależy ona od stanu samochodu. W tej chwili większość modeli BMW e39 sprzedaje się w przedziale od 6 000 do 12 000 dolarów. Niemniej jednak kluczowe jest, aby przed zapłaceniem za samochód dokonać jego przeglądu.

  2022 Mercedes GLA vs BMW X2

FAQ.

### Czy warto kupić BMW e39?
Tak, BMW E39 jest warte zakupu, jeśli pragniesz wysokiej wydajności, eleganckiego, mocnego i niezawodnego sedana BMW. Wręcz przeciwnie, nie jest to idealny samochód dla osoby szukającej taniego i łatwego w utrzymaniu luksusowego sedana. Ogólnie rzecz biorąc, jest to doskonały samochód i idealny dla rodziny.

Jak szybkie jest BMW e39?

W porównaniu z rywalami w czasie jego budowy, BMW e39 było jednym z najszybszych samochodów na rynku. Najszybszym wykończeniem BMW e39 jest M5 z silnikiem S62 o pojemności 4,9 litra. Samochód ten produkuje maksymalnie 394 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. Może również przyspieszyć od 0 do 60 mph w 5,3 sekundy z maksymalną prędkością 155mph.

Jakie są częste problemy z BMW e39?

BMW e39 jest niezawodnym samochodem, ale ma też kilka problemów, na które zainteresowani nabywcy powinni być gotowi. Niektóre z powszechnych problemów to awaria układu chłodzenia, awaria dual-Vanos, problemy z wyświetlaczem LCD, wycieki węży i przewodów, niedziałające regulatory okien i awaria tulei wahaczy.

Pomimo posiadania kilku problemów, większości z nich można uniknąć, dbając o swoje BMW i przestrzegając zalecanych przez BMW planowych usług serwisowych.

Jaki jest wysoki przebieg dla BMW e39?

BMW zaprzestało produkcji BMW e39 w 2004 roku. W związku z tym znalezienie nowego BMW e39 na rynku jest prawie niemożliwe. Tak więc, jeśli jesteś na rynku używanego BMW e39, istnieje duża szansa, że natkniesz się na BMW e39 z wysokim przebiegiem. Jeśli chcesz mieć mniej problemów z tak starymi BMW, rozważ zakup jednego z mniej niż 150k mil.
Ogólnie rzecz biorąc, większość modeli BMW e39 doświadcza poważnych problemów po przekroczeniu 150 tys. mil. Ale jeśli samochód jest dobrze utrzymany, nie powinieneś doświadczyć wielu poważnych problemów.

  Czy BMW to dobre samochody?

Czy BMW e39 stanie się klasykiem?

Tak, BMW e39 zostało uznane za klasyczne BMW. Jest to jeden z samochodów o najlepszych osiągach i wygląda nadzwyczajnie. Ten samochód ma wszystkie oznaki klasycznego samochodu. Nie tak dawno temu BMW uczyniło status E39 oficjalnym, przesuwając podwozie e39 z katalogu części „present” do katalogu „heritage” lub „classic”.

Podsumowanie

BMW E39 to jeden z najlepszych samochodów swojej generacji. W momencie jego budowy należał do najnowocześniejszych modeli BMW na rynku ze świetnym prowadzeniem, kontrolą i znakomitymi osiągami. Jednak jak wiele modeli BMW, również ten samochód ma kilka problemów, z którymi trzeba się zmierzyć. Niemniej jednak, właściwa opieka i konserwacja zapobiegają większości problemów.

Teraz, gdy BMW e39 staje się klasykiem, jego cena poszła w górę. Za kilka lat BMW e39 będzie jednym z najbardziej pożądanych modeli BMW z lat 90.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z