Czy BMW M4 to dobry samochód?

Czy BMW M4 to dobry samochód?

BMW M4 to sportowe coupe o wysokich osiągach i wielu wyjątkowych cechach. Ma mocny silnik, zwinną stylistykę, zaawansowane funkcje i wygodne wnętrze. Czy jednak BMW M4 to dobry samochód?

Podobnie jak większość samochodów sportowych, BMW M4 wiąże się z wysokimi kosztami początkowymi. Jest również drogie w utrzymaniu, co może być nieatrakcyjne dla niektórych osób. Do tego dochodzi kilka problemów, z którymi właściciele powinni być gotowi się uporać. Mimo to samochód jest elegancki, zapewnia płynną jazdę i łatwość prowadzenia. Jest również luksusowy i zaawansowany.

Historia BMW M4

BMW M4 to wyczynowa odmiana BMW serii 4. Model ten jest produkowany od 2014 roku do chwili obecnej. Zanim BMW wydzieliło z serii 3 coupe i kabriolet do serii 4, M4 było częścią serii 3.

Kiedy BMW przekształciło coupe i kabriolet serii 3 w serię 4, wprowadziło kilka ulepszeń, w tym silnika, zawieszenia, hamulców, układu wydechowego i redukcji masy. Ponadto M4 może być wyposażone w napęd na tylną oś lub na cztery koła.

Dodatkowo jest napędzane przez 3,0-litrowy silnik S55 twin-turbo inline-6 z możliwością wyboru 6-biegowej skrzyni manualnej ZF lub 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej.

Cechy BMW M4

Wygląd

BMW M4 jest dobrze zaprojektowane, ale nie należy do najlepiej wyglądających samochodów w swojej klasie. Konkurenci, tacy jak Audi RS5, wyglądają lepiej niż M4. Mimo to, samochód posiada wiele atrakcyjnych cech zewnętrznych i wewnętrznych, które wprawiają w zakłopotanie i sprawiają, że obserwatorzy chcą więcej.

Niektóre z godnych uwagi elementów wyposażenia BMW M4 to 18- lub 19-calowe szare obręcze kół M-Double spoke orbit. Posiada również listwy ozdobne Shadowline, unikalną i piękną kratę chłodnicy oraz aerodynamicznie zoptymalizowane lusterka boczne. We wnętrzu znajduje się skórzana tapicerka i wiele elementów wykończeniowych z włókna węglowego, by wymienić tylko kilka z nich.

  BMW serii 6 Niezawodność

Osiągi

BMW M4 jest dostępne w czterech wersjach wyposażenia: coupe, competition coupe, competition convertible i CSL. CSL to najmocniejsza i najdroższa wersja wyposażenia. CSL produkuje maksymalnie 543 KM i 479 lb-ft momentu obrotowego. Osiąga prędkość maksymalną 191 mil na godzinę i przyspiesza od 0 do 60 km/h w zaledwie 3,6 sekundy.

Ponadto, BMW M4 jest łatwe w prowadzeniu i zapewnia mocną, ale płynną jazdę.

Komfort i przestrzeń bagażowa

BMW M4 może i jest sportowym coupe, ale oferuje również komfort pasażerom. Jest to możliwe dzięki przestronnej tylnej kanapie. Przednie siedzenie nie jest już tak przestronne, ale i tak jest w porządku. Jedną z wyróżniających się cech wnętrza M4 są opcjonalne, superfajne przednie fotele wykonane z włókna węglowego.

Przestrzeń bagażowa jest dobra, ale nie jest idealna dla osób, które zamierzają przewozić na pokładzie dużo bagażu lub walizek. Ma ona łącznie 14,4 stopy sześciennej.

Bezpieczeństwo

BMW szczyci się tym, że tworzy jedne z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. BMW M4 nie jest wyjątkiem, ponieważ jest wyposażone w jedne z najbardziej zaawansowanych systemów bezpieczeństwa w swojej klasie. Niektóre z nich to standardowe systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, monitorowanie martwego pola, adaptacyjny tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu i system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu.

Oszczędność paliwa

Jak można się było spodziewać, BMW M4 zużywa dużo paliwa, ponieważ większość BMW i ogólnie samochodów luksusowych zużywa dużo paliwa ze względu na ich wyrafinowane i zaawansowane funkcje. Według danych EPA M4 zużywa 16 miligramów w mieście, 23 miligramy na autostradzie i łącznie 18 miligramów. Jest to mniejsza wydajność niż u większości jego rywali.

  2022 BMW M4 vs Mercedes C63 AMG

Cena

Sportowe coupe BMW M4 nie jest tanim samochodem. Podstawowa cena BMW M4 z 2023 roku wynosi około 74 000 dolarów. Porównując ją z najbliższym konkurentem, Audi RS5, można zauważyć, że Audi jest dość drogie, ale inni rywale, tacy jak Cadillac CT4-V Blackwing, są dość tańsi. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobra cena na początek.

FAQ

Czy warto kupić BMW M4?

BMW M4 jest warte inwestycji, jeśli chcesz mieć eleganckie, luksusowe, wydajne i komfortowe sportowe coupe. Z drugiej strony, nie powinieneś kupować tego samochodu, jeśli chcesz mieć niezawodny, wydajny i łatwy w utrzymaniu samochód sportowy. Jego cena początkowa jest wysoka, ale znacznie przewyższa cenę większości konkurentów.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW M4?

Przed zainwestowaniem w model BMW M4 należy zapoznać się z typowymi problemami, z jakimi można się zetknąć podczas użytkowania samochodu. Typowe problemy z BMW M4 to nieszczelność pokrywy zaworów i uszczelki pokrywy zaworów, nieszczelność miski olejowej, problemy z piastą korbową, problemy z hamulcami, awaria termostatu i wiele innych.

Jak szybkie jest BMW M4?

BMW M4 to jeden z najszybszych samochodów sportowych na rynku. Zawdzięcza to potężnemu silnikowi rzędowemu 6-cylindrowemu o pojemności 3,0 litrów, który osiąga moc 543 KM i moment obrotowy 479 lb-ft. Jego prędkość maksymalna wynosi 191 mil na godzinę, a od 0 do 60 mil na godzinę rozpędza się w 3,6 sekundy.

Czy BMW M4 zachowuje swoją wartość?

Większość modeli BMW ma wysoki wskaźnik amortyzacji, co sprawia, że są one tanie na rynku odsprzedaży. Jednak BMW M4 zachowuje swoją wartość lepiej niż większość BMW, ponieważ jego 5-letni wskaźnik amortyzacji wynosi 46%. Jeśli więc kupisz dziś nowe BMW M4 za około 87 000 USD, jego wartość zamortyzuje się do około 51 000 USD.

  Najczęstsze problemy z BMW X5

Mimo że wskaźnik amortyzacji jest lepszy niż w przypadku większości BMW, BMW M4 nadal traci na wartości w porównaniu ze średnią rynkową.

Jak długa jest żywotność BMW M4?

Jeśli odpowiednio dbasz o swoje BMW M4, przestrzegając zalecanych przez BMW przeglądów okresowych, Twoje BMW osiągnie przebieg ponad 200 000 mil, a nawet więcej. Wyposażone w silnik S55 BMW M4 jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli BMW na rynku. Przy prawidłowej konserwacji i dobrych nawykach jazdy możesz nawet przekroczyć 250 tys. km.

Podsumowanie

BMW M4 to dobry samochód dla tych, którzy pragną dobrze wyglądającego, luksusowego, wyrafinowanego, komfortowego, mocnego i szybkiego sportowego coupe. Jeśli jednak szukasz niezawodnego, oszczędnego, niedrogiego i łatwego w utrzymaniu samochodu sportowego, to nie jest samochód dla Ciebie.

Podobnie jak większość sportowych coupe, samochód ten jest dość drogi w zakupie i kosztowny w utrzymaniu. Poza tym, ma kilka problemów, z którymi zainteresowani nabywcy powinni się zapoznać. Poza tym, jest to samochód przyjemny w prowadzeniu, o doskonałych właściwościach jezdnych i wygodnych tylnych siedzeniach.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z