Czy BMW M440i to dobry samochód?

Czy BMW M440i to dobry samochód?

BMW M440i jest wyposażone w mocny, turbodoładowany silnik rzędowy 6-cylindrowy, który zapewnia dużą moc. Co więcej, to coupe jest szybkie, luksusowe, komfortowe i łatwe w prowadzeniu. Ale czy BMW M440i to dobry samochód?

BMW M440i to dobry samochód, jeśli szukasz szybkiego, komfortowego, luksusowego i wydajnego coupe. Z drugiej strony, MM40i nie jest dobrym samochodem, jeśli szukasz niedrogiego, oszczędnego, niezawodnego i praktycznego samochodu.

Historia BMW M440i

BMW M440i jest częścią BMW serii 4. Seria ta istnieje od 2013 roku, kiedy BMW postanowiło oddzielić swoje dwudrzwiowe coupe od BMW serii 3. Poza tym, seria ta jest obecnie w drugiej generacji, a BMW M440i rozpoczęło produkcję w 2016 roku.

Choć BMW M440i występuje w wersji coupe i gran coupe, inne BMW serii 4 jest dostępne w wersjach nadwozia coupe, kabriolet i 5-drzwiowy liftback. W przeciwieństwie do BMW serii 4 pierwszej generacji, które miało wiele opcji silnikowych, BMW M440i jest wyposażone w silnik B58 w wersji benzynowej i B57 w wersji wysokoprężnej.

Cechy BMW M440i

Wygląd

BMW M440i nie jest może najlepiej wyglądającym luksusowym coupe w swojej klasie, ale i tak jest świetne. Audi A5 Sportback jest jednym z najlepiej wyglądających samochodów w tej klasie. Mimo to, M440i jest eleganckie i luksusowo wykonane. Niektóre z wyróżniających się elementów to lakiery, akcenty, światła, listwy zewnętrzne Shadowline, 18-calowe obręcze kół, tapicerka SensaTec, system informacyjno-rozrywkowy BMW iDrive 7 oraz aluminiowe listwy wewnętrzne Tetragon.

Osiągi

Wyposażone w 3,0-litrowy turbodoładowany silnik rzędowy 6 B58 z 48-woltowym silnikiem elektrycznym, M440i jest coupe o wysokich osiągach. Ponadto, jest wyposażone w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów z możliwością wyboru napędu na tylne lub wszystkie koła.

  Które BMW ma silnik V8?

Mocny silnik osiąga 382 KM i 369 lb-ft momentu obrotowego. Jego prędkość maksymalna wynosi 157 mil na godzinę, a od 0 do 60 mil na godzinę rozpędza się w 3,8 sekundy.

Komfort i przestrzeń ładunkowa

Wiele osób może nie zauważyć różnic między kabiną serii 3 i BMW M440i. Jednak seria 3 oferuje więcej miejsca, ponieważ M440i ma niżej poprowadzoną linię dachu. Co więcej, przestrzeń bagażnika jest nieco mniejsza w porównaniu z BMW serii 3.

Mimo to, BMW M440i ma przestronną i luksusową kabinę z wieloma wyjątkowymi elementami wyposażenia. Może pomieścić do czterech osób, a pojemność bagażnika wynosi 12 stóp sześciennych. Należy pamiętać, że BMW M440i coupe oferuje więcej miejsca w kabinie niż BMW M440i kabriolet.

Funkcje bezpieczeństwa

BMW M440i to samochód bardzo zaawansowany technologicznie, wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. Dzięki temu jest to dobry samochód dla rodziny, ponieważ jest bezpieczny. Niektóre z wyjątkowych funkcji bezpieczeństwa, w które wyposażone jest to auto w standardzie, to ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu z asystentem utrzymania pasa ruchu, automatyczne hamowanie awaryjne oraz adaptacyjny tempomat z trybem jazdy półautonomicznej.

Oszczędność paliwa

Pomimo połączenia 3,0-litrowego turbodoładowanego silnika rzędowego-6 z 48-woltowym silnikiem elektrycznym, BMW M440i nie jest bardziej paliwożerne niż Audi A4 Sportback czy Mercedes-Benz Klasy C. BMW M440i uzyskuje według danych EPA 22 mpg w mieście, 31 mpg na autostradzie i 25 mpg łącznie.

Z drugiej strony, Audi A5 Sportback ma wskaźnik EPA 26 mpg w mieście, 34 mpg na autostradzie i 29 mpg łącznie. Mercedes-Benz Klasy C ma wskaźnik EPA wynoszący 25 KM w mieście, 35 KM na autostradzie i 29 KM łącznie.

  BMW 523i - wszystko, co musisz wiedzieć

Cena

BMW M440i jest dość drogie, ponieważ jego cena bazowa wynosi około 58 700 USD. BMW M440i w wersji kabriolet jest jeszcze droższe. Jeśli porównamy tę cenę z większością konkurentów z Audi i Mercedes-Benz, okaże się, że jest ona znacznie wyższa. Wręcz przeciwnie, zarówno Mercedes, jak i Audi oferują prawdopodobnie najlepsze wnętrza i funkcje zwiększające komfort.

FAQ

Czy warto kupić BMW M440i?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz mieć wyczynowe, komfortowe i luksusowe coupe, BMW M440i będzie dla Ciebie atrakcyjne. Ale jeśli masz ograniczony budżet lub chcesz mieć bardziej niezawodne i wydajne coupe, poszukaj innego modelu. Ogólnie rzecz biorąc, M440i jest dobre, ale ma wysoki koszt początkowy.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW M440i?

Przed zainwestowaniem w tak drogie coupe warto poznać niektóre problemy, z jakimi można się spotkać. Niektóre z typowych problemów, z jakimi powinni się spotkać użytkownicy BMW M440i, to uszkodzona uszczelka pokrywy zaworów, utrata płynu chłodzącego, problemy z silnikiem, problemy z elektromagnesami VANOS i uszkodzony filtr oleju.

BMW M440i jest wyposażone w silnik B58 z 48-woltowym silnikiem elektrycznym. Mimo że silnik ten ma problemy, jest ich mniej niż w przypadku silników N54 i N55. Jest to jednak wciąż nowy silnik i więcej problemów może pojawić się później.

Czy BMW M440i zachowuje swoją wartość?

Nie, BMW M440i nie zachowuje swojej wartości przy odsprzedaży, co jest powszechne wśród modeli BMW. Głównym powodem, dla którego nie zachowuje swojej wartości, są wysokie koszty utrzymania i części zamiennych. Szacuje się, że po 5 latach posiadania BMW M440i jego wartość zamortyzuje się o około 56%. Jest to jeden z najgorszych wskaźników amortyzacji w swojej klasie.

  Niezawodność BMW VS Camaro - co jest lepsze?

Jak długa jest żywotność BMW M440i?

Jeśli to luksusowe coupe jest dobrze utrzymane, może przejechać ponad 200 000 mil. Niemniej jednak, utrzymanie tego samochodu nie jest tanie, ponieważ części i usługi są dość kosztowne. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy zgłaszali drobne problemy już po przejechaniu 50 000 mil, ale poważne problemy zaczynają się po przejechaniu ponad 100 000 mil.

Jak szybkie jest BMW M440I?

BMW M440i to jedno z najszybszych coupe BMW dostępnych na rynku. Jednak nadal jest wolniejsze od BMW M4, które jest wyczynową wersją BMW serii 4. M440i osiąga prędkość maksymalną 157 mil na godzinę i może przyspieszyć od 0 do 60 mil na godzinę w 3,8 sekundy.

Podsumowanie

BMW M440i ma zarówno dobre, jak i złe strony. Jest dobre ze względu na znakomite osiągi, komfort, luksus, najwyższe bezpieczeństwo i zaawansowaną technologię. Z drugiej strony, samochód ten jest zły, ponieważ zużywa dużo paliwa, jest kosztowny w utrzymaniu i ma wysoką cenę początkową. W związku z tym jest to samochód ekskluzywny, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.

Wideo: Recenzja 2021 BMW M440i – Oto jak dobry jest ten samochód!

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z