Czy BMW ma opony zapasowe?

Czy BMW ma opony zapasowe?

BMW nie oferuje żadnych opon zapasowych w swoich pojazdach. Powodem tego jest fakt, że BMW są wyposażone w opony typu run-flat, które wytrzymują do 100 mil i pozwalają na jazdę z prędkością do 50 mil na godzinę, nawet po przebiciu. Pozwala to na dotarcie do najbliższego miasta, aby oddać samochód do serwisu.

Co to są opony typu run-flat?

Ponieważ nie każdy potrafi zmienić przebitą oponę, na ratunek przychodzą opony typu run-flat. Przyjazd pomocy drogowej często trwa ponad 40 minut, a w niektórych przypadkach nawet godziny.
Opony typu „run-flat” są stosowane w większości modeli BMW i utrzymują ciężar pojazdu na drodze nawet po przebiciu opony. Mogą one wytrzymać do 100 mil i są również nazywane samonośnymi, ponieważ nie są zależne od ciśnienia powietrza.

Ściany boczne opon typu „run-flat” są bardzo mocno wzmocnione i mogą utrzymać pojazd przy niskim ciśnieniu lub bez ciśnienia. Jest to główny powód, dla którego BMW nie oferuje w swoich samochodach opony zapasowej: Niekoniecznie jest ona potrzebna.

Opona typu run-flat została zaprojektowana specjalnie po to, aby wyeliminować możliwość wybuchu. Mimo to nadal zdarzają się one sporadycznie. Niezależnie od tego, w większości przypadków kierowca jest w stanie bezpiecznie dojechać samochodem do najbliższego miasta w promieniu 100 mil. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy opona została uszkodzona na boku.

Zalety opon typu run-flat

Płaskie opony zapewniają lepszą stabilność pojazdu po przebiciu, ponieważ mogą podtrzymywać pojazd bez konieczności dostarczania powietrza. Największym zagrożeniem w przypadku wybuchu jest moment, w którym w oponie nie ma ciśnienia. Dzięki oponom typu „run-flat” zwiększa się bezpieczeństwo.
Możesz jeździć z przebitą oponą. Jest to główna zaleta opon typu „run-flat” i powód, dla którego zostały one zaprojektowane w ten sposób. W takiej sytuacji jedynym zmartwieniem powinna być jazda z prędkością poniżej 50 mil na godzinę. Układ kierowniczy i prowadzenie pozostaną bez zmian.
Opony typu „run-flat” obniżają masę całkowitą pojazdu i pozwalają na uzyskanie większej ilości wolnego miejsca w samochodzie poprzez wyeliminowanie opony zapasowej i zestawu naprawczego.

  Jaki jest najbardziej niezawodny model BMW?

Wady opon typu „run-flat” w porównaniu z normalnymi oponami

W pojazdach wyposażonych w opony typu „run-flat” z reguły nie montuje się opon zapasowych.
Trudno jest stwierdzić, czy w oponie jest mało powietrza, czy nie. Z tego względu zaleca się posiadanie w samochodzie systemu monitorowania ciśnienia lub zainstalowanie go jako systemu zapobiegawczego.
Opony typu „run-flat” kosztują znacznie więcej niż zwykłe opony i nie są dostępne we wszystkich miastach i sklepach. Czasami konieczne jest zamówienie ich przez Internet.

Co jest takiego specjalnego w oponach run-flat BMW?

Większość opon BMW to nie tylko opony typu run-flat, ale są one dostosowane i zaprojektowane specjalnie do modelu pojazdu, którym jeździsz. Dążą do zapewnienia optymalnych osiągów, komfortu, oporów toczenia i bezpieczeństwa.
Odgrywają istotną rolę w systemie BMW Efficient Dynamic. W nowszych modelach zaawansowany system BMW natychmiast powiadomi Cię o przebiciu któregoś z kół lub o oponie z obniżonym ciśnieniem, która z jakiegoś powodu traci powietrze.
Opony te nie tylko pozwalają na jazdę po przebiciu i obniżeniu ciśnienia, ale także oferują lepsze osiągi niż normalne opony, gdy są w pełni sprawne.

Jakie są najlepsze opony typu run-flat dla BMW?

Bridgestone – DriveGuard

Bridgestone, jeden z producentów opon rekomendowanych przez BMW, oferuje tak zwaną oponę „DriveGuard”. Jest to opona typu run flat, która została specjalnie zaprojektowana z systemem samonośnym, aby pomóc w utrzymaniu ciężaru pojazdu BMW.
Ten rodzaj opon cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli BMW na całym świecie, ponieważ są to opony całoroczne. Opony DriveGuard zapewniają stabilną i komfortową jazdę, tak jak każda inna opona, a jednocześnie zwiększają bezpieczeństwo i niezawodność na drodze.
Posiadają tradycyjny asymetryczny wzór bieżnika, aby zminimalizować hałas drogowy i zniwelować wszystkie częstotliwości dźwięków dochodzące od spodu, które mogą być uciążliwe podczas jazdy z większą prędkością.

  Czym jest pakiet BMW Premium?

Goodyear Eagle LS-2 RunOnFlat

Opony Eagle LS-2 RunOnFlat Goodyeara również cieszą się dużą popularnością wśród fanów BMW. Wyposażone w technologię odprowadzania wody i symetryczny bieżnik, opony te nie tylko świetnie się prowadzą, gdy są sprawne lub płaskie, ale także są odporne na przebicie dzięki wewnętrznym stalowym pasom.
Podobnie jak DriveGuard, Eagle LS-2 ROF jest samonośna i zapewnia doskonałą trakcję zarówno na lekkim śniegu, jak i na asfalcie. Opony te zostały zaprojektowane z myślą o samochodach europejskich, takich jak BMW, Audis i Mercedes Benz.
Symetryczny wzór bieżnika został wyprodukowany specjalnie w celu zminimalizowania hałasu drogowego przy wyższych prędkościach. Specjalne kanały w bieżniku opon zostały zaprojektowane tak, aby odprowadzać wodę spod samochodu, dzięki czemu można utrzymać dobrą przyczepność na drodze przez cały czas, niezależnie od warunków klimatycznych.

Run-flats FAQ

Czy w BMW można założyć zwykłe opony zamiast run-flatów?

Tak, w normalnych warunkach możesz założyć zwykłe opony zamiast run-flatów w BMW, ale jeśli pojazd był wzięty w leasing, w Twoim najlepszym interesie jest pozostanie przy oponach, z którymi został dostarczony. BMW, jako producent, zaleca stosowanie opon określonych marek i modeli, aby jeszcze bardziej zoptymalizować przyjemność i bezpieczeństwo jazdy.

Czy można zamienić oponę run-flat na zwykłą oponę?

W razie konieczności przewiezienia BMW z jednego miejsca do drugiego teoretycznie można tymczasowo wymienić oponę run-flat na standardową. Z drugiej strony jazda z jedną normalną oponą i 3 oponami run-flat nie jest zalecana, ponieważ najprawdopodobniej znacznie pogorszy stabilność prowadzenia pojazdu i jego przyczepność do drogi.

  Czy używane BMW są niezawodne?

Dla kogo dobre są opony run-flat?

Jeśli wolą Państwo mieć dużo miejsca do przechowywania lub nie są Państwo typem człowieka, który chce się położyć w środku podróży, aby zmienić oponę zapasową, to opony typu „run-flat” mogą być idealnym rozwiązaniem dla Państwa potrzeb.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z