Czy BMW mają kierunkowskazy?

Choć być może słyszałeś, że kierowcy BMW nie używają kierunkowskazów podczas skręcania, wbrew powszechnej opinii, samochody BMW mają standardowo zamontowane kierunkowskazy. Kierunkowskazy są wymagane przez amerykańskie prawo we wszystkich samochodach, aby mogły one poruszać się po drogach.

Dlaczego kierowcy BMW nie używają kierunkowskazów?

Kierowcy BMW rzadko kiedy używają kierunkowskazów, niezależnie od tego, czy po prostu skręcają, wyprzedzają kogoś, czy parkują swój pojazd. Najczęstszym powodem jest to, że albo jadą samochodem przyjaciela lub kolegi i czują się niezręcznie, albo czują się lepsi na drodze.

Standardowe ankiety podają, że ponad 40 procent kierowców BMW nie używa kierunkowskazów, ponieważ „nie mają czasu” na prawidłowe sygnalizowanie.

Upewnij się, że zawsze używasz migacza, ponieważ ponad 2 miliony wypadków drogowych rocznie jest spowodowanych przez kierowców, którzy nie używają kierunkowskazów.

Jak prawidłowo używać kierunkowskazów w BMW

Badania pokazują, że około 20 procent kierowców w USA nie używa kierunkowskazów podczas skręcania, a ponad 40 procent z nich nie używa ich podczas zmiany pasa ruchu. Stwarza to wiele niebezpieczeństw zarówno dla nich samych, pasażerów, jak i innych kierowców oraz pieszych na drodze.

Podczas jazdy w mieście, zawsze staraj się sygnalizować około 100 stóp przed faktycznym wykonaniem skrętu. Staraj się nie sygnalizować skrętu w lewo, jeśli nie wykonujesz następnego bezpośredniego skrętu w lewo, ponieważ może to zdezorientować kierowców.

Kierunkowskazy BMW mogą być początkowo nieco sprzeczne z intuicją, zwłaszcza w nowszych modelach BMW. Przełączniki migacza BMW są bardziej skomplikowane niż w innych, standardowych samochodach. BMW zawsze było synonimem innowacyjności i wiodącej technologii, ale przy instalacji takich migaczy przeszli samych siebie.

  Najlepsze używane BMW X3 do kupienia

Aby prawidłowo zasygnalizować skręt w lewo, trzeba wcisnąć dźwignię, jak w każdym innym samochodzie, ale trudność pojawia się przy wyłączaniu sygnału.

Po naciśnięciu dźwigni kierunkowskazów, w przeciwieństwie do innych samochodów, automatycznie podnosi się ona do góry. A jeśli popchniesz dźwignię w górę, próbując zatrzymać mruganie, zamiast tego włączysz prawy kierunkowskaz.

Jak więc zatrzymać światła sygnalizacyjne w BMW?

Jeśli chcesz zatrzymać lewy kierunkowskaz, musisz jeszcze raz pchnąć dźwignię w lewo. Jest to dość sprzeczne z intuicją dla każdego, kto jeździł innym samochodem. Z tego powodu kierowcy BMW często nie używają migaczy.

Co więcej, sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli chcemy zmienić pas ruchu. Aby wywołać sygnał „Zmień pas” na kilka sekund, trzeba nacisnąć dźwignię na kilka sekund, wraca i to włącza sygnał na chwilę i wyłącza go automatycznie.

W przyszłości oczekujemy, że inżynierowie przyjrzą się wskaźnikom wypadków spowodowanych niewłaściwym użyciem kierunkowskazów i wdrożą nowe technologie, aby uczynić je jak najbardziej zautomatyzowanymi. Oczywiście wiąże się to z pewnymi zagrożeniami, ponieważ sztuczna inteligencja nie potrafi jeszcze czytać w myślach kierowcy. Oczekiwalibyśmy oczywiście, że kierowca będzie mógł w pełni manualnie sterować sygnalizacją, gdy zajdzie taka potrzeba.

Kiedy używać migacza w BMW

Gdy zmieniasz pas ruchu. Niezależnie od rodzaju samochodu lub marki, którą jeździsz, musisz używać kierunkowskazów, gdy zmieniasz pas ruchu, gdy zatrzymujesz się na poboczu lub gdy wyprzedzasz inny samochód.

Jazda tyłem. Ponadto, jeśli jedziesz tyłem, musisz włączyć światła awaryjne, aby zasygnalizować swój ruch.

  Najlepsze BMW na wycieczkę

Podczas wyprzedzania innych samochodów używaj lewego kierunkowskazu, aby rozpocząć manewr i prawego, aby wrócić na pas ruchu, chyba że jedziesz w Wielkiej Brytanii, wtedy sytuacja jest odwrotna.

Staraj się nie włączać kierunkowskazu zbyt wcześnie lub zbyt późno, ponieważ może to spowodować wprowadzenie w błąd innych uczestników ruchu drogowego, co może być przyczyną wypadku lub co najmniej nieprzyjemnej sytuacji.

Ponadto, gdy włączasz się do ruchu na autostradzie lub na jakiejkolwiek innej autostradzie, pamiętaj o włączeniu sygnału. Kiedy opuszczasz pasy ruchu, jesteś również zobowiązany przez prawo, aby robić to w kierunku, w którym zmierzasz.

Czasami zdarza się, że próbujesz skręcić bez sygnału i zastanawiasz się, dlaczego ludzie nie traktują Twojego manewru z szacunkiem. Każdy sygnał jest lepszy niż jego brak. Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, włącz migacze, nawet jeśli jest już późno. Co więcej, możesz też przeprosić gestami i pokazać innym uczestnikom ruchu, że chcesz skręcić.

FAQ

Czy BMW są wyposażone w seryjne migacze, czy są to dodatkowe funkcje?

Wszystkie samochody dopuszczone do ruchu drogowego, bez względu na markę, typ, przeznaczenie czy model, są prawnie zobowiązane do posiadania zainstalowanych migaczy. Oszustwo związane z brakiem migaczy w samochodach BMW wynika z faktu, że są one nieco inne i nieintuicyjne w użyciu. To często prowadzi do tego, że kierowcy BMW nie używają migaczy, kiedy powinni.

Jak działa i do czego służy potrójny kierunkowskaz w BMW?

Potrójny kierunkowskaz w BMW pozwala po prostu stuknąć w drążek kierunkowskazu, a on zamruga trzy razy w kierunku, w którym go wykonałeś. Ułatwiłoby to na przykład wyprzedzanie kogoś na autostradzie. Modele po 2006 roku mają możliwość ustawienia tej funkcji na dwa lub trzy mignięcia na jedno stuknięcie.

  Czy warto kupić używane BMW serii 3?

Czy prawo zobowiązuje Państwa do sygnalizowania przy przejeżdżaniu obok zaparkowanego samochodu?

Nie we wszystkich stanach prawo nakłada na Państwa obowiązek sygnalizowania przy przejeżdżaniu obok zaparkowanego samochodu. W szczególności, jeżeli jadą Państwo wąską drogą, nie ma różnicy czy sygnalizują Państwo przejazd czy nie. W przypadku szerszych dróg, gdzie uczestnicy ruchu oczekują, że wszystkie pasy będą używane prawidłowo, należy starać się zawsze sygnalizować, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z zatrzymywaniem się podczas zmiany pasa ruchu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z