Czy BMW może korzystać z Superchargerów Tesla?

Podobnie jak Tesla, BMW również oferuje pojazdy elektryczne. Jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych BMW jest BMW i3. Mimo że BMW produkuje samochody elektryczne, nie posiada dobrze rozwiniętej sieci superchargerów, jak Tesla. Czy jednak BMW może korzystać z superchargerów Tesli?

Nie, BMW nie może korzystać z szybkich superładowarek Tesli. Wynika to z faktu, że superchargery są przeznaczone tylko dla Tesli. Poza tym, superchargery używają innego złącza i innego napięcia ładowania. Poza tym supercharger Tesli komunikuje się z samochodem, aby upewnić się, że jest on uprawniony do ładowania w tym miejscu.

Tak więc, nawet jeśli masz adapter, który pasuje do sieci supercharger Tesla, to nie wyda żadnego ładunku. Wręcz przeciwnie, Tesla może ładować na wszystkich innych stacjach ładowania elektrycznego z odpowiednim adapterem.

Możesz jednak naładować swoje BMW w docelowej stacji ładowania Tesli, jeśli masz odpowiedni adapter. W USA potrzebny jest adapter J1772, natomiast w Europie adapter CCS.

Mimo, że Tesla nie pozwala innym samochodom korzystać z sieci Tesla Supercharger, wkrótce się to zmieni. Niedawno Tesla ogłosiła, że inne samochody zaczną korzystać z Tesla Superchargers. W tej chwili Tesla wystartowała z programem pilotażowym w Holandii.

Nowy program będzie testowany w 10 różnych lokalizacjach w Holandii. Tak więc, nie-Tesla EV zaczną ładować swoje samochody szybko i wygodnie za pomocą sieci Tesla Supercharger w Holandii. Niektóre z tych lokalizacji to Zwolle, Duiven, Naarden, Meerkek, Hengelo i wiele innych.

Jak samochody spoza Tesli mogą korzystać z superładowarek Tesli?

Nowy program superchargerów Tesli dla samochodów innych niż Tesla działa w prosty sposób. Zainteresowani użytkownicy będą musieli pobrać aplikację Tesla App, aby móc korzystać z superchargerów. Niemniej jednak, aby usługa ta działała w przypadku samochodów innych niż Tesla, samochód elektryczny powinien być wyposażony w system ładowania CCS (Combined Charging System).

  Czy samochody hybrydowe mogą być napędzane wyłącznie energią elektryczną?

Połączony system ładowania jest europejskim standardem ładowania pojazdów elektrycznych, który wykorzystuje złącza combo 1 i combo 2, aby dostarczyć moc do 350 kW. Niektóre z samochodów wyposażonych w ten system to BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen (Audi i Porsche) oraz Ford.

W przeciwieństwie do docelowych stacji ładowania Tesli, nowy program nie wymaga, by samochody spoza Tesli korzystały z adapterów z podobnymi złączami. Tak długo, jak samochód ma połączony system ładowania, może ładować się w sieci superchargerów Tesli.

Ile będą kosztować samochody EV spoza Tesli za korzystanie z superładowarek Tesli?

Kierowcy spoza Tesli będą obciążani dodatkowymi kosztami za korzystanie z superładowarek Tesli. Niemniej jednak, cena za naładowanie Twojego EV zostanie obniżona, jeśli wykupisz członkostwo w programie ładowania. Normalnie Tesla pobiera opłatę w wysokości około 0,25 USD za kW. Jednak samochody kupione przed styczniem 2017 roku ładują się w superładowarkach Tesli za darmo.

Czy BMW ma własną sieć superładowarek?

Nie, BMW nie posiada własnej sieci superchargerów. Nawiązało jednak współpracę z kilkoma markami samochodów, aby zbudować sieci superchargerów w całej Europie. BMW jest jednym z inicjatorów i członków założycieli spółki joint venture IONITY, która buduje stacje doładowania w całej Europie.

Należy zauważyć, że te stacje superchargers są budowane wzdłuż europejskich autostrad, aby zapewnić szybkie ładowanie. Inne marki samochodów, które są członkami IONITY joint venture to Mercedes-Benz, Volkswagen AG i Ford.

Ile stacji doładowujących ma Tesla?

Tesla może pochwalić się ponad 30 000 stacji doładowujących na całym świecie. Obejmuje to Amerykę Północną, Europę i Azję. Ameryka Północna ma największą liczbę stacji doładowujących. Poza tym, Tesla posiada i prowadzi największą sieć szybkiego ładowania na całym świecie.

FAQ

Czy ładowarki Tesli mogą być używane przez inne samochody?

To zależy od ładowarki. Jeśli jest to sieć szybkich superładowarek Tesli, to może ona ładować tylko samochody Tesli. Natomiast jeśli jest to ładowarka docelowa Tesli, to może ona ładować samochody inne niż Tesla. Niemniej jednak, trzeba będzie mieć złącze adaptera, który jest kompatybilny z ładowarką Tesla.

  BMW ix3 VS Audi e-Tron - co jest lepsze?

Stacje doładowujące Tesla mogą nie wspierać innych samochodów w tej chwili, ale to się wkrótce zmieni. Jest to spowodowane tym, że Tesla rozpoczęła program testowania, jak inne samochody mogą korzystać z szybkich stacji doładowujących Tesli za dodatkową opłatą.

Jaka jest różnica między systemami ładowania CCS i CHAdeMO?

Przede wszystkim są to dwa różne systemy ładowania z różnych regionów. CCS jest standardem europejskim, podczas gdy CHAdeMO jest standardem japońskim. Po drugie, CCS umożliwia ładowanie AC/DC przez ten sam port, podczas gdy CHAdeMO posiada osobny port do ładowania AC.

Co więcej, te dwa systemy ładowania różnią się także prędkością. Połączony system ładowania może ładować z prędkością do 350 kW, podczas gdy CHAdeMO może ładować tylko z prędkością do 50 kW. Tak więc CCS ładuje się szybciej niż CHAdeMO.

Czy BMW jest lepsze od Tesli?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli chcesz komfortu i lepszego prowadzenia, to BMW jest lepsze od Tesli. Ale jeśli chcesz prędkości i wydajności, to Tesla ma przewagę nad BMW. Jeśli chodzi o niezawodność, Tesla jest również lepsza.

Jeśli chodzi o cenę, BMW jest nieco droższe niż Tesla. Na przykład, BMW i3 kosztuje około 45.400 dolarów, podczas gdy Tesla Model 3 kosztuje około 39.00 dolarów. Z drugiej strony, BMW i8 kosztuje około 147 500 dolarów, podczas gdy Tesla Model S kosztuje około 96 500 dolarów.

  Niezawodność BMW VS Cadillac - co jest lepsze?

Czy samochody elektryczne BMW są tak dobre jak Tesle?

Nie, samochody elektryczne BMW nie są tak dobre jak samochody elektryczne Tesla. Po pierwsze, samochody elektryczne Tesla mają doskonały zasięg niż samochody elektryczne BMW. Dodatkowo, samochody Tesla EV są wyposażone w bardziej zaawansowaną technologię niż samochody elektryczne BMW. Co więcej, akumulatory Tesli są bardziej wytrzymałe niż akumulatory BMW.

Co sprawia, że ładowarka Tesla Supercharger ładuje samochód tak szybko?

Dzieje się tak dzięki chemicznym i fizycznym zmianom zachodzącym wewnątrz ogniw akumulatora. Poza tym, technologia kontroli szybkiego ładowania Tesli została stworzona po to, aby zapewnić bezpieczeństwo baterii samochodu i zachować maksymalną pojemność ogniw.

Podsumowanie

Na chwilę obecną BMW nie może korzystać z superładowarki Tesli. Wkrótce się to jednak zmieni, ponieważ Tesla rozpoczęła program, który ma na celu sprawdzenie, jak samochody spoza Tesli mogą ładować się z szybkiej superładowarki Tesli. Program pilotażowy jest praktykowany w Holandii.

Aby samochody EV nie należące do Tesli mogły korzystać z superchargerów Tesli, kierowca będzie musiał pobrać aplikację Tesli. Dodatkowo, korzystanie z superchargera będzie wiązało się z dodatkowym kosztem. Ale ludzie, którzy będą chcieli mieć niższe opłaty będą musieli dołączyć do członkostwa Tesla ładowania.

Mimo, że ładowarki Tesla Superchargers nie pozwalają na ładowanie z nich samochodów innych firm, kierowcy spoza Tesli mogą korzystać z ładowarek docelowych Tesli do ładowania swoich samochodów. Wszystko, czego potrzebują, to odpowiednie złącze adaptera.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z