Czy BMW można serwisować w dowolnym miejscu?

BMW może być serwisowane w dowolnym miejscu, ale najlepszą praktyką jest wykonywanie przeglądów w lokalnym salonie.

BMW są produkowane z wykorzystaniem bardzo złożonej inżynierii i lat badań. Są one niezwykle skomplikowane w porównaniu z innymi samochodami budżetowymi lub produkowanymi masowo. Silnik i inne urządzenia są upakowane z takim wyczuciem, że jeden błąd lokalnego mechanika może Cię sporo kosztować.

Serwisowanie na zewnątrz

Wiele osób jest przyzwyczajonych do serwisowania swoich samochodów w pobliskich warsztatach lub nawet samodzielnie. Wydaje im się, że BMW są jak każdy inny samochód, który ma silnik, skrzynię biegów i siedzenia. Jednak w przypadku BMW nie jest to takie proste, ponieważ są one o wiele trudniejsze niż wiele innych samochodów.

Powinieneś spróbować znaleźć bardzo wykwalifikowanego mechanika, w przeciwnym razie, po prostu trzymać się autentycznych dealerów BMW. Zewnętrzni mechanicy powinni być dobrzy w niektórych konkretnych samochodach, ale nie jest konieczne, aby byli mistrzami w każdym samochodzie. Niemniej jednak, w lokalnych warsztatach są mechanicy, którzy potrafią pracować na BMW.

Doświadczenie personelu

Pierwsze problemy z warsztatami naprawczymi są takie, że nie mają one tak bardzo wykwalifikowanych pracowników. W przeciwieństwie do nich, mechanicy pracujący w salonach BMW przechodzą szkolenie i pracują na różnych samochodach BMW, MINI i Rolls-Royce. Mechanicy w lokalnych sklepach nie zawsze są najlepszą opcją dla Ciebie.

Jednakże, niektórzy mechanicy rzeczywiście pracowali w tych niemieckich salonach samochodowych. Wielu mechaników opuszcza swoje miejsca pracy w dużych firmach dealerskich i otwiera swoje warsztaty. Można znaleźć wielu mechaników, którzy pracowali z tych samochodów. Ci mechanicy powinni być Twoim najlepszym wyborem.

  Najlepsze BMW dla rodziny

Urządzenia diagnostyczne

Kolejną rzeczą, którą należy omówić, jest sprzęt diagnostyczny. Dealerzy BMW twierdzą, że mają najlepszy sprzęt diagnostyczny dla swoich samochodów. Jednak obecnie wiele nowych warsztatów naprawczych mocno inwestuje w swoją działalność i również posiadają taki sprzęt.

Jednak nie wszystkie warsztaty posiadają najnowocześniejszy sprzęt i urządzenia. Mogą one nie zdiagnozować żadnego ważnego problemu w waszym samochodzie, co doprowadziłoby do poważnych uszkodzeń. Dlatego też, zanim oddadzą Państwo tam swój samochód, powinni Państwo najpierw sprawdzić wiarygodność i reputację warsztatu.

Zalety

Podsumowując, istnieje wiele korzyści wynikających z oddania swojego BMW do warsztatu. Kosztują one o ponad 25% mniej niż salony BMW. Jeśli znajdziesz doświadczonego mechanika, który pracował z tymi samochodami w przeszłości, wtedy na pewno możesz zabrać tam swój samochód. Możesz zabrać swoje BMW z każdym drobnym problemem, a oni naprawią go za znacznie mniejsze pieniądze.

Dealer BMW

Teraz najlepszą opcją jest nadal zabrać swój samochód do dealera BMW na zaplanowane przeglądy i naprawy. Będą oni mieli doświadczonych pracowników, którzy pracowali z tymi samochodami przez lata. Niemieckie samochody nie są produkowane tak jak inne japońskie samochody. Raczej są one wykonane niezwykle kompleksowo.

Oryginalne części

Jedną z najlepszych rzeczy w serwisowaniu samochodów u dealerów BMW jest otrzymywanie oryginalnych części. Części te są w większości sprowadzane z zagranicy. Jeśli trzeba wymienić jakieś drobne części, to można to łatwo zrobić w lokalnych warsztatach. Jeśli jednak trzeba wymienić poważną część, taką jak układ przeniesienia napędu, należy udać się do autentycznych salonów.

  Najlepsze BMW do jazdy w terenie

Wykwalifikowani pracownicy

Pracownicy salonów BMW są niezwykle doświadczeni i przeszkoleni. Ci ludzie pracują z BMW codziennie. Złożone BMW wymagają również sprzętu do serwisowania, a mechanicy mają doświadczenie w pracy z tym sprzętem.

Nowsze BMW są znacznie bardziej skomplikowane. Pracownicy warsztatów naprawczych zazwyczaj pracują ze starszymi BMW. Osoby posiadające starsze BMW nie mają gwarancji i nie są one również tak skomplikowane, więc oddają swoje samochody do warsztatów. Jednak większość osób posiadających nowe BMW nigdy ich tam nie zabiera. W ten sposób powstaje ich niedoświadczenie w stosunku do nowych BMW.

Unieważnienie gwarancji

Istnieje błędne przekonanie, że jeśli zabierzesz swój samochód do lokalnego warsztatu, to gwarancja na BMW zostanie unieważniona. Magnuson-Moss Warranty Act surowo tego zabrania. Możesz oddać swój samochód do dowolnego warsztatu. BMW twierdzi jednak, że jeśli jakakolwiek część zostanie uszkodzona w zewnętrznym serwisie, to BMW nie ponosi za to odpowiedzialności.

Zalety

Korzystanie z usług autentycznych dealerów BMW ma swoje zalety. BMW wie, że jest kilku innych konkurentów, więc obniżyło swoje ceny lub zaoferowało lepsze oferty. Inną korzyścią jest to, że jeśli otrzymasz oryginalne części wymienione w salonach BMW, otrzymasz na nie 2 lata gwarancji.

Dealerzy BMW VS Warsztaty naprawcze

Oba te rozwiązania mają swoje zalety. Jeśli masz nowe BMW, z gwarancją, to na pewno idź do autentycznych dealerów. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Rzeczy się zmieniają, gdy nie masz już gwarancji.

Jeśli znasz warsztat specjalizujący się w naprawach BMW lub osobę z doświadczeniem w serwisowaniu BMW, to powinieneś udać się do tych warsztatów. Są to ci sami ludzie, którzy pracowali kiedyś w salonach BMW. Zazwyczaj dysponują oni również odpowiednim sprzętem do Twojego samochodu. Kosztują one nawet mniej niż salony BMW.

  Najlepsze BMW na wycieczkę

FAQ

Jak długo trwa gwarancja BMW?

Czasami gwarancja obejmuje różne części w różnym zakresie. Jednakże oryginalna gwarancja, która obejmuje wszelkie wady i usterki samochodu, trwa przez cztery lata lub 50 000 mil, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Jeśli doświadczysz jakiegokolwiek problemu z BMW, powinieneś zabrać go do serwisu i naprawić za darmo.

Poza tym BMW oferuje również 3 lata lub 36 000 mil gwarancji na bezpłatne planowe przeglądy techniczne. Istnieje również gwarancja na wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy, stosowany w hybrydach, która trwa 8 lat lub 80 000 mil. Gwarancja na korozję trwa tylko przez około 12 lat.

Czy BMW są drogie w utrzymaniu?

Wiele osób nie kupuje starych BMW i niemieckich samochodów ze względu na fakt, że ich utrzymanie kosztuje znacznie więcej. BMW są luksusowymi pojazdami i jeśli pojawi się jakikolwiek problem z tymi pojazdami, to trzeba będzie zapłacić za drogie części. Planowe przeglądy są również drogie ze względu na ich skomplikowane systemy.

Ile jest salonów BMW w USA?

BMW ma około 341 dealerów samochodów BMW. Posiada również 152 dealerów motocykli BMW, 126 dealerów MINI oraz 36 dealerów Rolls-Royce. Ta niemiecka marka jest obecna w USA od dłuższego czasu i odniosła ogromny sukces.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z