Czy BMW produkuje samochody sportowe?

Czy BMW produkuje samochody sportowe?

BMW produkuje głównie luksusowe sedany, ale większość serii BMW ma samodzielny samochód sportowy M. Popularne modele samochodów sportowych BMW to i8, M1, M2, M3, M4, M5 i M8. Ponadto, istnieją luksusowe sportowe SUV-y BMW typu crossover, takie jak X3 M, X4 M, X5 M i X6 M.
Co więcej, BMW oferuje również modele M Performance jako modyfikacje dla różnych pojazdów BMW. Naszymi najlepszymi samochodami sportowymi BMW są i8 i M8 Competition.

BMW i8: najlepiej wyglądający samochód sportowy BMW

BMW i8 to hybrydowy samochód sportowy produkowany przez BMW. i8 to raczej samochód do codziennej jazdy niż profesjonalny samochód sportowy, ale ma doskonały wygląd i nadal oferuje solidny układ napędowy pod maską.
Dzięki napędowi na wszystkie koła, 1,5-litrowemu, trzycylindrowemu silnikowi gazowemu oraz pakietowi akumulatorów z dwoma silnikami elektrycznymi, daleko mu do standardowego BMW. Przynosi 369 KM i sprinty od 0 do 60 mil na godzinę w 4,1 sekundy. Nie plasuje go to nawet w pierwszej piątce najszybszych BMW, ale dzięki swojej konstrukcji i silnikowi został nazwany samochodem sportowym.
Niemniej jednak, w tym samochodzie chodzi bardziej o świetny wygląd niż o prędkość maksymalną. Prowadząc go można poczuć się jak w samochodzie sportowym, dzięki zaawansowanemu zawieszeniu, dobremu prowadzeniu i lżejszemu układowi kierowniczemu niż w większości BMW. To oczywiście może być zarówno dobre, jak i złe, w zależności od tego, czego oczekujesz od tego pojazdu.

BMW M8 Competition: Najszybszy samochód sportowy BMW

Najszybsze BMW to BMW M8 Competition Coupe, które ma ten sam silnik, co szybkie M5 Competition. Dzięki lżejszej sylwetce i bardziej aerodynamicznej formie, udaje mu się osiągnąć 60 mil na godzinę w 3,1 sekundy. M8 Competition zaczyna się od 140,000 dolarów, ale przynosi wartość za każdego dolara w zakresie mocy i prędkości.

  Jak działa hybryda plug-in BMW?

Silnik i skrzynia biegów BMW M8 Competition

Z silnikiem V-8 o pojemności 4,4 litra i mocy 617 koni mechanicznych, ta bestia cierpi pod względem mil na galon. Zgodnie z oczekiwaniami, szacowane mile na galon do użytku miejskiego są 15 i mpg na autostradzie jest nisko 21. Cóż, nie można mieć zarówno najwyższej prędkości, jak i dobrej ekonomii paliwowej.
BMW M8 Competition jest wyposażone w automatyczną, 8-biegową skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła xDrive. Jest to BMW, więc jak można się spodziewać, napęd na wszystkie koła jest przekazywany na tył. Moment obrotowy jest naturalnie korygowany przez inteligentny system do każdego koła tam, gdzie jest to potrzebne. Co więcej, zachowanie układu napędowego można dostosować do tego, w jakim trybie prowadzimy samochód.

Przestrzeń wnętrza i kabiny

Zaskakująco dużo miejsca dla pasażerów i kierowcy w M8, które jest wyposażone w pięknie obszyte skórzane powierzchnie i 12,1-calowy ekran infotainment. Pasażerowie siedzący z tyłu, z drugiej strony, czuliby się dość niewygodnie, chyba że są to dzieci. Ale ludzie rzadko kupują BMW M8, aby wozić przyjaciół na tylnym siedzeniu.
Oczywiście BMW przewidziało, że może to stać się problemem i udostępniło opcję Gran Coupe M8. Jeśli chcesz mieć bardziej przestronny samochód, z taką samą mocą, to rozwiązuje problem. Ta bestia samochodowa występuje w wersjach kabriolet, coupe lub Gran Coupe, w zależności od tego, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

  Który jest lepszy, Mercedes czy BMW?

Bezpieczeństwo i wspomaganie kierowcy

BMW M8 Competition 2020 nie zostało jeszcze poddane testom zderzeniowym przez National Highway Traffic Safety Administration. Nie zostało również jeszcze przetestowane przez IIHS. Jednakże, jest wyposażony w niezliczoną ilość technologii wspomagających kierowcę, które obejmują takie funkcje jak pomoc w samodzielnym parkowaniu, noktowizja i wiele innych.
M8 posiada zaawansowany zintegrowany układ hamulcowy, który jest zasilany przez elektroniczny siłownik zamiast podciśnieniowego wspomagania, które jest zwykle używane w większości pojazdów. Dzięki temu reaguje on dość szybko i jest bardziej niezawodny.
Adaptacyjny tempomat i technologia stop-start również zostały zaimplementowane, aby uczynić jazdę bardziej komfortową. Pakiet bezpieczeństwa obejmuje system ostrzegania przed kolizją z przodu oraz system automatycznego hamowania awaryjnego, a także system monitorowania martwego pola.
Prowadząc BMW M8 Competition ma się wrażenie precyzji prowadzenia, dopracowania i sporej mocy pod maską. Z drugiej strony, można odczuć większą masę własną (1960 kg), która sprawia, że jest mniej zwrotne i manewrowe niż inne mniejsze i lżejsze samochody sportowe. 

Other notable mentions

The Batmobile 3.0 CSL

BMW pierwotnie wygrało ponad 100 wyścigów i medali z modelem 3.0 CSL „Batmobile” z 1973 roku. Później złożyli „hommage” temu pojazdowi w 2015 roku, kiedy to stworzyli wersję 2015 BMW CSL 3.0 Hommage, aby upamiętnić sukces poprzednika. Model ten pozostał w historii jako najbardziej udany samochód wyścigowy, jaki kiedykolwiek stworzyło BMW.

2018 F90 BMW M5

F90 M5 osiąga 62 mile na godzinę w zaledwie 3,2 sekundy, czyli tylko o 0,1 sekundy wolniej niż M8 Competition, które przewodzi w rankingach BMW. Napędza go 4,4-litrowy silnik twin-turbo V-8 o mocy 600 koni mechanicznych.
Posiada ten sam silnik co M8 Competition, ale jest cięższy i mniej aerodynamiczny, przez co jest o jedną dziesiątą sekundy wolniejszy w osiąganiu 62 mil na godzinę.

  Czy BMW E46 jest niezawodne?

More information about BMWs

Jakie jest najszybsze BMW, które jest produkowane masowo dla publiczności?

BMW M8 Competition to najszybsze BMW dostępne na szeroką skalę do kupienia w większości krajów. Przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w zaledwie 3,1 sekundy. Ma ten sam silnik, co BMW M5 Competition, które również można określić mianem najszybszego, ale M8 jest znacznie lżejsze i ma lepszą aerodynamikę, co pozwala mu szybciej osiągnąć prędkość maksymalną.

Które BMW ma najwięcej koni mechanicznych?

Mówiąc o BMW dostępnych publicznie i masowo produkowanych, BMW M8 Competition lub M5 Competition mają najmocniejsze silniki pod względem ilości koni mechanicznych. Oba modele generują moc 823 koni mechanicznych.
Jest to możliwe dzięki zmodernizowanemu modelowi MANHART MH8 800, który jest zmodyfikowaną wersją BMW M8 Coupe. Może on rozpędzić się od 0 do 62 mil na godzinę w zaledwie 2,6 sekundy. To tylko 0,2 sekundy różnicy z Bugatti Chiron, który osiąga 62 mph w zaledwie 2,4 sekundy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z