Czy BMW to dobry pierwszy samochód?

Czy BMW to dobry pierwszy samochód?

Szukając pierwszego samochodu, większość ludzi czuje podekscytowanie i entuzjazm, aby wyruszyć w drogę. BMW to bez wątpienia fajne i dobrze sprawujące się pojazdy. Są zbudowane z wysokiej jakości materiałów i są dość bezpieczne, ale powinny być prowadzone z ostrożnością, ponieważ większość z nich jest dość mocna.
BMW może być dobrym pierwszym samochodem, jeśli będziesz unikać mocniejszych opcji silnikowych i pamiętać, aby prowadzić pojazd rozsądnie i z szacunkiem dla innych kierowców na drodze.

Zalety zakupu BMW jako pierwszego samochodu

Jeśli kupujesz BMW jako pierwszy samochód, najprawdopodobniej zdecydujesz się na używane BMW. Celuj w takie, które ma mniej niż 100 000 mil i było odpowiednio konserwowane. Skonsultuj się z mechanikiem, aby sprawdził samochód przed zakupem.

Wybierz niezawodny model BMW

Większość nastolatków lub nowych kierowców wybiera modele E36 i E46 z 1996 roku, które nie są drogie, są trwałe i wyposażone w tzw. kuloodporne silniki, których nawet nowi kierowcy nie są w stanie zepsuć.
Są one koronowane jako najtrwalsze BMW wszech czasów. Jedyne problemy z niezawodnością tych dwóch modeli dotyczą ich systemów chłodzenia, co nie powinno przeszkadzać nowym kierowcom, ponieważ nie oczekuje się od nich jazdy przez długie godziny lub na wysokich obrotach.

Nauczą się Państwo, jak dbać o samochód

Po zakupie BMW, będzie ono wymagało sporej ilości przeglądów i konserwacji. BMW są droższe niż inne samochody, a to zazwyczaj uczy właściciela kilku rzeczy o tym, jak funkcjonują samochody. Jest to wspaniała rzecz dla nowego kierowcy. W ten sposób mogą się Państwo przekonać, jak funkcjonują samochody i jak należy dbać o swój pojazd.

  Które BMW ma silnik V6?

Radość z jazdy po obniżonej cenie

Jeśli kupują Państwo używane BMW, to nadal daje ono taką samą radość z jazdy, jak nowe BMW. Owszem, czasami serwisowanie i naprawy mogą Cię sporo kosztować, ale jak w przypadku wszystkich używanych BMW, ich cena jest znacznie obniżona w stosunku do pierwotnej. Jeśli chcesz po prostu wypróbować samochód sportowy przez rok lub dwa, używane BMW może być dobrym wyborem.

BMW są łatwiejsze w prowadzeniu niż większość samochodów

Wielu kierowców, nawet tych doświadczonych, stwierdziło, że uczucie, jakie BMW daje za kierownicą, jest zupełnie inne niż w przypadku większości innych pojazdów. Dużo łatwiej jest nawiązać kontakt z pojazdem. Modele tylnonapędowe zapewniają dobrą kontrolę nad mocą w słoneczną pogodę, ale nowi kierowcy powinni ich unikać w chłodniejszych miesiącach. Jeśli jesteś nowym kierowcą, unikaj zakupu BMW z tylnym napędem na zimę.

Wady zakupu BMW jako pierwszego samochodu

Moc BMW nie powinna być niedoceniana. Wielu nowych kierowców chętnie wskakuje na drogę i kupuje niedrogie używane BMW, które przekracza ich możliwości. Kończy się to stłuczką, a czasem także obrażeniami.
Pojazd o takiej mocy i osiągach nie powinien być lekceważony. Nawet przez doświadczonych kierowców. Powolny start i bezpieczeństwo na drodze powinny być priorytetem numer jeden dla nowego kierowcy.

Kosztowna konserwacja

Tak, nauczysz się, jak utrzymywać samochód i regularnie go serwisować, jeśli chcesz utrzymać swoje BMW na drodze, i to jest plus dla nowego kierowcy. Z drugiej strony, będziesz musiał zainwestować sporo pieniędzy w naprawy i konserwację. Jest to zdecydowanie coś, co może przeszkadzać nowemu kierowcy.
Jeśli zdecydowałeś się na używane BMW, spodziewaj się problemów od czasu do czasu i schowaj trochę gotówki na wszelki wypadek, gdybyś potrzebował pilnej naprawy. Większości napraw można uniknąć dzięki odpowiednio zaplanowanym, terminowym przeglądom, ale nigdy nie wiadomo, co się wydarzy na drodze.
Koszty ubezpieczenia, zużycia paliwa i podatków są wyższe w przypadku samochodów sportowych i mogą również wpłynąć na Twoje wydatki. Całkowity koszt posiadania BMW jest znacznie wyższy niż w przypadku większości innych pojazdów, więc należy o tym pamiętać.

  Czy kupno używanego BMW to zły pomysł?

Tylny napęd BMW może być trudny

Jeśli uczysz się jeździć BMW jako pierwszym samochodem, a później przesiadasz się na samochód z napędem przednim, na początku możesz czuć się trochę dziwnie. Tylny napęd doskonale sprawdza się przy suchej pogodzie, ale w zimie może płatać nam figle.
Ponadto, jeśli ktoś uczył się jeździć na innym pojeździe z przednim napędem, na początku będzie czuł się dziwnie, prowadząc BMW, i będzie musiał jeździć ostrożnie, ponieważ odrobina nacisku na pedał gazu może zepchnąć go z drogi, zwłaszcza w mocniejszych modelach.

Ludzie myślą, że wszyscy kierowcy BMW to palanty

W większości krajów, istnieje piętno wokół kierowców BMW. Ludzie mogą być mniej skłonni do pomocy, jeśli masz jakieś problemy z samochodem lub doświadczyłeś awarii silnika i zjechałeś na pobocze. Nowi kierowcy często potrzebują pomocy bardziej niż inni i czasami bycie w BMW może być przeszkodą dla niektórych kierowców.

FAQ

Czy BMW psują się bardziej niż inne samochody?

W zależności od modelu, niektóre BMW psują się częściej, szczególnie jeśli są po gwarancji i przejechały więcej niż 100 000 mil. Najczęstsze problemy dotyczą elektroniki w nowszych modelach, a ich naprawa jest bardzo kosztowna. Poza tym, większość problemów jest drobna i zazwyczaj są to takie rzeczy jak wycieki oleju lub awaria układu chłodzenia.

Czy BMW to niezawodne pojazdy?

Modele sprzed 2007 roku są często oznaczane przez różne źródła jako środkowe spektrum niezawodności. Ogólnie rzecz biorąc, modele BMW pomiędzy 1996 a 2004 są bardzo niezawodne, szczególnie modele E36 i E46, które zostały oznaczone jako standard dla niezawodnego silnika.
Niestety, nowsze modele BMW są mniej niezawodne. W 2012 roku BMW otrzymały nagrody jako najmniej niezawodne samochody roku.

  Która marka ma najlepsze wnętrze - Audi, Mercedes czy BMW?

Czy można naprawić BMW w domu?

Możesz być w stanie naprawić niektóre małe problemy, ale jeśli nie jesteś doświadczonym mechanikiem, trzymaj się z daleka od dokonywania jakichkolwiek napraw systemów bezpieczeństwa, takich jak hamulce, a także jakichkolwiek części silnika lub zawieszenia pojazdu, ponieważ możesz narazić swoje bezpieczeństwo. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, upewnij się, że skonsultujesz się z mechanikiem posiadającym certyfikat BMW.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z