Czy ciężarówka Tesli jest wodoodporna?

W 2019 roku dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, zaprezentował pierwszą osobową ciężarówkę pickup Tesli, określaną jako „Cybertruck”. Po jego premierze wiele osób zastanawiało się, czy ta ciężarówka jest wodoodporna, czy nie. A więc, czy ciężarówka Tesli jest wodoodporna?

Tak, Tesla Cybertruck jest wodoodporna. Ciężarówka może bez problemu przepłynąć przez płytkie wody. Jest to możliwe dzięki silnikowi elektrycznemu, który jest całkowicie uszczelniony i nie przyjmuje wody. Co więcej, ta ciężarówka może przez jakiś czas unosić się na wodzie.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś używać Tesli jako łodzi. Zauważ, że może on unosić się na wodzie przez jakiś czas, ale nie przez dłuższy okres czasu. Tak samo jest w przypadku Tesli Model S, o której Elon Musk powiedział, że może unosić się na wodzie przez krótki okres czasu.

Tesla Cybertruck występuje w trzech wariantach – jednosilnikowym z napędem na tylne koła, dwusilnikowym z napędem na wszystkie koła oraz trójsilnikowym z napędem na wszystkie koła. Ciężarówka z pojedynczym silnikiem kosztuje 39 900 dolarów, z podwójnym silnikiem – 49 900 dolarów, a z trójsilnikowym – 69 900 dolarów. Istnieją również dodatki, takie jak autopilot, który będzie kosztować około 7.000 dolarów.

Cechy Tesla Cybertruck

Solidna konstrukcja

Jedną z wyjątkowych cech Tesla Cybertruck jest unikalna i solidna konstrukcja. Ciężarówka posiada zewnętrzną powłokę wykonaną z myślą o długowieczności i ochronie pasażerów. Wykonana z twardego, walcowanego na zimno nadwozia ze stali nierdzewnej 30X, ciężarówka jest w stanie wytrzymać trudne warunki zewnętrzne.

Dodatkowo, ciężarówka posiada opancerzone szyby, które zapewniają dodatkową ochronę pasażerów Cybertrucka. Ponadto twardy egzoszkielet pozbędzie się wgnieceń, uszkodzeń i długotrwałej korozji. Nie oznacza to jednak, że samochód jest wolny od rdzy. Wciąż może rdzewieć, gdy jest wystawiony na działanie słonego powietrza.

  Czy powinienem ładować Teslę każdej nocy?

Doskonały zasięg

Oprócz trwałości, Cybertruck ma również fantastyczny zasięg, którego nie można znaleźć w niektórych drogich ciężarówkach elektrycznych. Wariant z jednym silnikiem ma zasięg do 250 mil, wariant z dwoma silnikami ma zasięg do 300, a wariant z trzema silnikami ma zasięg do 500 mil.

Dzięki tak dużemu zasięgowi, jazda w terenie jest przyjemna, ponieważ nie trzeba się martwić, że akumulator rozładuje się po kilku milach. Jest to również lepszy wynik niż w przypadku większości elektrycznych ciężarówek, których zasięg wynosi 250 mil.

Wyjątkowa pojemność

Ciężarówka jest wystarczająco duża, aby pomieścić w sumie sześć osób. Na dodatek, ma 100 stóp sześciennych zewnętrznej, zamykanej pamięci masowej, z włączeniem magicznej pokrywy tonneau, która jest wystarczająco solidna, aby stanąć na. Posiada również dodatkowy schowek pod siedzeniem drugiego rzędu.

Jeśli zamierzasz iść na ryby lub polowanie, będziesz zadowolony, aby holować co najmniej 7,500 funtów do 14,000 funtów. Wariant z jednym silnikiem ma najniższą zdolność holowania, natomiast wariant z trzema silnikami ma największą zdolność holowania.

Osiągi

Różne warianty ciężarówek Tesla są wyposażone w różne układy napędowe. Ciężarówka z pojedynczym silnikiem ma napęd RWD, podczas gdy ciężarówki z dwoma silnikami i trójsilnikowe mają układ AWD. Co więcej, te ciężarówki przyspieszają szybciej niż większość ciężarówek. Ciężarówka z pojedynczym silnikiem przyspiesza od 0 do 60 w 6,5 sekundy, z podwójnym silnikiem w 4,5 sekundy, a z trójsilnikowym w 2,9 sekundy.

Użytkownicy tej ciężarówki będą mieli łatwy czas ładowania swoich telefonów, laptopów i innych gadżetów, ponieważ jest on wyposażony w zasilanie pokładowe. Niemniej jednak, nadużywanie tej mocy może zmniejszyć zasięg baterii.

  Czy Tesle wymagają dużo konserwacji?

Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne

Adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne pozwala użytkownikom podnieść lub obniżyć ciężarówkę w celu ułatwienia jazdy. Dzięki temu, niezależnie od ukształtowania terenu, wózek będzie poruszał się płynnie. Oprócz funkcji zawieszenia pneumatycznego, wózek Cybertruck posiada również funkcję samopoziomowania.

Autopilot

Podobnie jak inne modele Tesli, również ten samochód ciężarowy posiada funkcję autopilota, która sprawia, że jazda staje się przyjemna i bezpieczna. Ta samojezdna technologia będzie Cię kosztować co najmniej 7000 dolarów. Poza tym, autopilot nie zapewnia prawdziwej autonomicznej jazdy, ale działa jako ulepszona funkcja wspomagająca kierowcę.

FAQ

Czy Tesla Cybertruck może wjechać do wody?

Według CEO Tesli, Elona Muska, ciężarówka może brodzić w wodzie. Nie oznacza to jednak, że ciężarówka jest amfibią. Dlatego ciężarówka może bez problemu przejechać przez płytkie wody, ale nie może być używana do transportu ludzi w wodzie.

Dlaczego Tesla Cybertruck jest tak tania?

Pomimo tego, że jest to Tesla, ciężarówka jest tania, ponieważ wykorzystuje płaskie blachy stalowe na całym swoim nadwoziu. Poza tym, ciężarówka posiada konstrukcję z 30-krotnie walcowanej na zimno stali nierdzewnej, którą zwykła prasa tłocząca złamałaby, gdyby próbowała nadać kształt tym stalowym płytom.

Tesla Cybertruck kosztuje około 39 000 dolarów, co jest dość przystępną ceną w porównaniu z innymi elektrycznymi ciężarówkami dostępnymi na rynku. Niemniej jednak, jest to cena bazowa, ponieważ różne wersje tej ciężarówki są dość drogie. Ponadto, posiada ona dodatki, takie jak autopilot, które zwiększą jej cenę.

  Jakie problemy ma Tesla?

Jak mogę dostać Tesla Cybertruck?

W tej chwili ciężarówki Tesli nie zostały jeszcze wypuszczone na rynek, ponieważ ich produkcja została zaplanowana na koniec 2021 roku. Niezależnie od tego, nadal możesz zamówić swoją ciężarówkę w przedsprzedaży bezpośrednio na stronie internetowej Tesli. Aby zarezerwować swoje zamówienie, wystarczy wpłacić 100 dolarów.

Co jest takiego wyjątkowego w Tesla Cybertruck?

Tesla Cybertruck to ciężarówka przyszłości. Ma ładowność do 3500 funtów, zamykane schowki i regulowane zawieszenie pneumatyczne. Ciężarówka jest również wodoodporna, co oznacza, że można w niej z łatwością brodzić w wodzie.

Dodatkowo, wózek przyspiesza szybciej niż większość wózków dostępnych na rynku. Model podstawowy z jednym silnikiem ma wyjątkowe przyspieszenie od 0 do 60 mph w 6,5 sekundy. Inne kluczowe cechy to doskonały zasięg 250 mil plus i zdolność holowania co najmniej 7,500 funtów.

Czy Tesla Cybertruck jest legalna na ulicy?

W chwili obecnej Tesla Cybertruck jest bardziej samochodem koncepcyjnym niż samochodem dopuszczonym do ruchu ulicznego. Wynika to z faktu, że nie posiada on lusterek bocznych, które są wymagane przez rząd. Zamiast tego posiada lusterka tylne, które być może wkrótce zostaną zatwierdzone przez rząd. Mimo to, ludzie zamawiają te ciężarówki jeszcze przed ich wyprodukowaniem.

Podsumowanie

Tesla Cybertruck jest wodoodporna. Dlatego bez problemu można jeździć tą nowoczesną ciężarówką po suchym lądzie lub po płytkich wodach. Ciężarówka jest również wytrzymała, przestronna i szybka. W przeciwieństwie do innych elektrycznych ciężarówek, ta jednostka może pokonać wiele mil, co czyni ją idealną do aktywności na świeżym powietrzu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z