Czy Citroën C3 Aircross to dobry samochód?

Czy Citroën C3 Aircross to dobry samochód?

Citroen C3 Aircross to pięciodrzwiowy rodzinny MPV, który wciąż jest sprzedawany w Europie, Ameryce Łacińskiej i Chinach. Citroen nie wprowadził C3 Aircross na rynek amerykański, ale Citroen i tak był nieobecny na rynku amerykańskim od lat 70-tych. C3 Aircross to dobrze zaokrąglony samochód jak na MPV, ale czy Citroen C3 Aircross to dobry samochód?

Citroen C3 Aircross to naprawdę dobry samochód jak na to, czym jest, ponieważ oferuje wszystko, czego może potrzebować rodzina. Silniki w ofercie są dość wyrafinowane i naprawdę wydajne, ale nie są to najmocniejsze silniki MPV na rynku. Samochód wygląda przyzwoicie wewnątrz i na zewnątrz, zwłaszcza modele z wyższej półki, które są wyposażone w przyzwoitą ilość sprzętu.

Wrażenia z jazdy są mniej więcej takie same jak w przypadku każdego innego MPV, co jest dokładnie tym, czego większość ludzi chce. Samochód jest dość miękki i dobrze radzi sobie z nierównościami drogi. Jeśli chodzi o niezawodność, C3 Aircross jest w porządku, ale są pewne kwestie, o których będziemy wspominać, które powinieneś rozważyć, jeśli jesteś zainteresowany jego zakupem.

Pod względem wartości, C3 Aircross jest naprawdę dobry, ponieważ jest zarówno osiągalny w zakupie, jak i tani w eksploatacji. Praktyczność jest świetna, jak w przypadku wszystkich samochodów z tego segmentu. Samochód oferuje wystarczająco dużo miejsca dla każdego, a przestrzeń bagażnika jest również więcej niż wystarczająca.

Citroen C3 Aircross – Układ napędowy

Citroen C3 Aircross występuje z kilkoma opcjami silników diesla i benzynowych. Wcześniejsze wersje C3 Aircross wyposażone są w 3-cylindrowe lub 4-cylindrowe silniki o małej pojemności, których moc waha się między 82 KM a 130 KM w przypadku najmocniejszego silnika 1,2 l. Silniki Diesla wahają się od 1,5L do 1,6L jednostek 4-cylindrowych o mocy 100 KM lub 120 KM.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Picasso

Nowszy facelifted bieżący C3 Aircross pochodzi z 1,2L 3-cylindrowy silnik z mocą wyjściową albo 110 KM lub 130 KM. Dostaje również jeden silnik wysokoprężny, 1,5L 4-cylindrowy o mocy 100 KM lub 120 KM. Wszystkie jednostki posiadają napęd na przednie koła i mogą być wyposażone w standardową manualną skrzynię biegów lub ulepszoną automatyczną skrzynię biegów.

Wydajność jest naprawdę dobra, ponieważ C3 Aircross może zwrócić do 55MPG dla najlepszych silników diesla lub około 45MPG dla silników benzynowych. W sumie, silniki w C3 Aircross są wydajne, gładkie i dość ciche, co sprawia, że C3 czuje się naprawdę wyrafinowany i dobrze zaokrąglony.

Citroen C3 Aircross – Design i podwozie

C3 Aircross został po raz pierwszy ujawniony na początku 2010 roku, kiedy to zastąpił model C3 Picasso. Aircross został przedstawiony jako bardziej młodzieżowa, bardziej futurystyczna i nowocześniej wyglądająca wersja C3 Picasso. Stylistyka nadwozia jest nieco bardziej ekscytująca, a wnętrze otrzymało solidne przeprojektowanie, które sprawiło, że wygląda nieco chłodniej.

C3 Aircross prowadzi się jak każdy inny rodzinny MPV, co oznacza, że jest w dużym stopniu wygodny. Nie jest to w żadnym wypadku samochód luksusowy, ale dla większości osób spełnia swoje zadanie. Toczy się na zakrętach i doświadcza body roll dużo, co jest zwykle to, co masz z rodzinnych MPV.

Citroen C3 Aircross – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, C3 Aircross jest w porządku. Cierpi na kilka problemów, które są wspólne dla wielu innych modeli Citroena. Problemy te obejmują problemy z wtryskiwaczami lub czujnikami wtryskiwaczy, które powodują nieprawidłowy zapłon silnika i nierówną pracę na biegu jałowym. Utrata przyspieszenia jest spowodowana wieloma przyczynami, takimi jak zabrudzone filtry i czujniki masowego przepływu powietrza/O2.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

Problemy z geometrią układu kierowniczego i zużyciem opon są również dość powszechne w modelach C3 Aircross, oprócz pewnych problemów ze skrzynią biegów. Wreszcie, systemy elektryczne samochodu są znane z awarii w wielu modelach C3 Aircross.

Citroen C3 Aircross – wartość i praktyczność

Pod względem wartości, Citroen C3 Aircross jest więcej niż dobry, ponieważ wiele z tych modeli można mieć za naprawdę osiągalną cenę, zwłaszcza na rynku wtórnym. Nie ma zbyt wielu poziomów wykończenia do wyboru i ma sens, aby przejść do w pełni wyposażonego modelu, ponieważ jest to typ samochodu większość ludzi ma tendencję do utrzymania przez jakiś czas. Robi wszystko, czego potrzebujesz od rodzinnego vana, więc po co go zmieniać?

Praktyczność jest również bardzo dobra, ponieważ samochód oferuje wiele miejsc siedzących i przestrzeni bagażowej. Widoczność jest świetna, podobnie jak ergonomia i elementy sterowania w samochodzie. Samochód jest łatwy do wsiadania i wysiadania, a zamontowanie w nim fotelika dziecięcego jest naprawdę proste.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Citroena C3 Aircross?

Jeśli szukasz rodzinnego samochodu transportowego o ładnych proporcjach, który nie jest zbyt duży ani zbyt drogi, Citroen C3 Aircross może być dla Ciebie idealnym samochodem. Jest to samochód wszechstronny dzięki zestawowi wyrafinowanych i wydajnych silników, nowoczesnemu wzornictwu wewnątrz i na zewnątrz oraz wyposażeniu, które zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów.

Z drugiej strony, może nie być to samochód ekscytujący dla niektórych, a już na pewno nie jest to samochód luksusowy w żadnym wypadku. Samochody takie jak C3 Aircross są przeznaczone dla ludzi, którzy chcą praktyczności, łatwości użytkowania i przystępności, ponieważ te samochody są dość tanie w eksploatacji w odniesieniu do kosztów paliwa.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Aircross

Czy Citroen C3 Aircross jest bezpiecznym samochodem?

Citroen C3 Aircross jest samochodem posiadającym certyfikat 5 gwiazdek bezpieczeństwa, co oznacza, że bez problemu spełnia wszystkie współczesne normy bezpieczeństwa. Jest to samochód wyposażony w najnowocześniejsze systemy ochrony przed zderzeniami, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim pasażerom podczas kolizji.

Jest on również wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa oprogramowania, które nie tylko pomagają w razie wypadku, ale również starają się go uniknąć, jeśli to możliwe.

Czy Citroen C3 Aircross to SUV?

Citroen C3 Aircross nie jest SUV-em, jest rodzinnym MPV (pojazdem wielofunkcyjnym), ponieważ z łatwością przewozi zarówno ludzi, jak i ładunek. Nie jest również dostępny z systemem AWD, co nie jest czymś, czego można by oczekiwać od SUV-a.

Skrót „SUV” oznacza pojazd sportowo-użytkowy, a C3 nie jest ani sportowy, ani utylitarny, przynajmniej nie tak jak prawdziwe SUV-y.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z