Czy Citroën C4 Aircross to dobry samochód?

Czy Citroën C4 Aircross to dobry samochód?

Citroën C4 Aircross to 5-drzwiowy rodzinny subcompact SUV/crossover, który był w produkcji w latach 2012-2017. Był sprzedawany w wielu miejscach na świecie i dzieli swoje podwaliny z Peugeotem 2004 i Mitsubishi ASX. C4 Aircross jest rzeczywiście popularnym samochodem rodzinnym, ale czy Citroën C4 Aircross jest dobrym samochodem?

Citroën C4 Aircross jest rzeczywiście dobrym samochodem, ponieważ łączy w sobie wiele aspektów, które sprawiają, że jest to świetny rodzinny transporter. Jest wyposażony w wiele opcji silników gazowych i wysokoprężnych, z których wszystkie są wydajne i płynne. Samochód wygląda również dość ciekawie, ponieważ Citroën zawsze był skłonny projektować samochody, które wyglądają inaczej i nie są tylko kopią wszystkich innych samochodów z tego segmentu.

Pod względem niezawodności, C4 Aircross wydaje się być dość przyzwoity, znacznie lepiej niż inne samochody Citroëna z tej epoki. Istnieją jednak pewne kwestie, o których warto mówić, ponieważ C4 Aircross w żadnym wypadku nie jest idealny. Wartości te są również dość przyzwoite, co dalej czyni je przyzwoite samochody używane.

Praktyczność jest wielki z C4 Aircross, ponieważ oferuje dużo miejsca do siedzenia i przestrzeni ciężarówki w całym. Jest to samochód rodzinny z dobrą widocznością, łatwą kontrolą i jest naprawdę łatwy w prowadzeniu.

Citroën C4 Aircross – Silnik

Linia silników Citroëna C4 Aircross rozpoczyna się od rzędowego, 4-cylindrowego silnika benzynowego o pojemności 1,6 l, który osiąga moc 117 KM. Można również wybrać jeden z dwóch silników wysokoprężnych, 4-cylindrowy silnik 1,6 l o mocy 115 KM lub większy i mocniejszy 4-cylindrowy silnik wysokoprężny 1,8 l o mocy 150 KM, który jest preferowany przez większość nabywców C4 Aircross.

  Najczęstsze problemy z Citroënem C1

C4 Aircross zwraca do 50MPG dla wariantów wysokoprężnych, co z pewnością jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę wielkość samochodu. Zasilany benzyną 1,6L 4-cylindrowy może zwrócić do 40MPG, co jest również imponującym wynikiem dla silnika benzynowego. C4 Aircross może być wyposażony w napęd FWD lub AWD, w zależności od osobistych preferencji.

Można również wybrać pomiędzy manualną a automatyczną skrzynią biegów, ale wydaje się, że automatyczna skrzynia pasuje do tego samochodu nieco lepiej, ponieważ jest to w końcu samochód miejski. W sumie C4 Aircross ma dobre opcje silnikowe, może nie są one najmocniejsze, ale na pewno spełniają swoje zadanie.

Citroën C4 Aircross – Konstrukcja i podwozie

Citroën C4 Aircross to pięciodrzwiowy rodzinny crossover/SUV, co oznacza, że podąża znaną trajektorią projektową, ale Citroën zadbał o to, by C4 Aircross dość mocno odróżniał się od konkurencji. Może nie jest to najpiękniejszy samochód na świecie, ale nikt nie powie, że wygląda źle. Wnętrze jest ładnie rozplanowane, ale na pewno nie jest luksusowe czy bogate.

Zawieszenie i zestrojenie układu jezdnego jest dostosowane do komfortu i łatwości obsługi, co sprawia, że C4 czuje się wygodnie i dość niedynamicznie. To jest mniej więcej to, co dostajemy od tego typu samochodów, więc nie jest to coś szczególnego.

Citroën C4 Aircross – Niezawodność i częste problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, C4 Aircross wydaje się być lepszy niż wszystkie samochody, które pojawiły się przed nim. Jest to również dość niedrogi samochód do utrzymania, co oczywiście jest naprawdę dobrą rzeczą. Złą rzeczą jest to, że wymaga konserwacji często, ale to jest coś, co musisz zrobić, jeśli chcesz, aby samochód trwał długo.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Picasso

Najczęstsze problemy C4 Aircross są związane ze skrzynią biegów, elektryką, zawieszeniem, hamulcami i układem kierowniczym. Nie są one szkodliwe dla ogólnych właściwości jezdnych samochodu, ale mogą być w dół linii, jeśli nie zrobisz wszystkiego, co trzeba zrobić w odpowiednim czasie.

Citroën C4 Aircross – wartość i praktyczność

Value-wise, C4 Aircross jest naprawdę dobry, ponieważ po kilku latach użytkowania kosztuje teraz ładny grosz. Na początku nie był to szczególnie drogi samochód, co oznacza, że ceny są teraz naprawdę przystępne. Naprawdę dostajesz dużo wartości za swoje pieniądze, dlatego C4 Aircross jest naprawdę popularnym samochodem na rynku 2nd hand.

Praktyczność jest wielka, ponieważ samochód może bez problemu pomieścić do czterech dorosłych osób. Oferuje również dużo miejsca w bagażniku, co dodatkowo czyni samochód jeszcze bardziej użytecznym. Widoczność jest świetna, montaż fotelika dziecięcego jest łatwy, a samochód jest naprawdę łatwy do wsiadania i wysiadania.

Dział FAQ

Czy Citroën zaprzestał produkcji modelu C4 Aircross?

Citroën C4 Aircross spędził na rynku tylko około 5 lat, co nie jest aż tak długim okresem. C4 Aircross został później zastąpiony przez C5 Aircross, który wielu uważa za godny ulepszenia model C4. Tak czy inaczej, C4 Aircross prawdopodobnie nie zostanie wskrzeszony w najbliższym czasie, ponieważ Citroën jest teraz zajęty produkcją Cactusa i wielu innych samochodów z tego segmentu.

C4 Aircross był dość popularny, gdy po raz pierwszy pojawił się na rynku, ale ludzie zaczęli być nieco wścibscy na fakt, że C4 Aircross dzieli zbyt wiele podobieństw do Mitsubishi ASX i Peugeot 4008.

  Najczęstsze problemy z Citroën C3 Aircross

Czy Citroën C4 Aircross jest przerobionym Mitsubishi ASX?

Jak wspomniano na początku, C4 Aircross jest naprawdę podobny zarówno do Mitsubishi ATX, jak i Peugeota 4008. Te trzy są tak podobne, że wiele osób uznało Citroëna C4 za stratę pieniędzy, ponieważ ASX kosztował mniej.

Jest to również po części powód, dla którego Citroën C4 Aircross został wycofany z produkcji tak wcześnie, ponieważ większość samochodów zazwyczaj utrzymuje się na rynku 5-7 lat, jeśli nie dłużej.

Jak długo może trwać Citroën C4 Aircross?

Citroën C4 Aircross powinien wytrzymać co najmniej 100 000 – 200 000 mil, jeśli odpowiednio o niego zadbasz. Naprawdę trudno jest ocenić, jak długo może trwać jakikolwiek samochód, ale jeśli jest właściwie utrzymywany, nie ma absolutnie żadnego powodu, aby sugerować, że C4 Aircross umrze kiedykolwiek wcześniej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z